Přírodní doplňky stravy vhodné zejména pro seniory

Přírodní doplňky stravy nám pomáhají zkvalitnit náš život. Obzvláště, když jsme již v pokročilém věku a naše vitalita se přirozeně snižuje. Její snížení je způsobeno i nedostatečnou vstřebatelností určitých látek ze stravy. Řada funkcí těla se totiž postupně zpomaluje či omezuje a projevuje se také jeho opotřebení.

eshop energie života nabízí


KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

AŠVAGANDA 50 g

uklídní a povzbudí

129 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

349 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč


Přírodní doplňky stravy vhodné zejména pro seniory.
Přírodní doplňky stravy vhodné zejména pro seniory. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
CAMU CAMU 100 tob. 12% vitaminu C
L-ARGININ

Přírodní doplňky stravy nám pomáhají žít kvalitní život v každém věku. Pro seniory je důležité volit doplňky stravy tak, aby tělu dodaly látky, jejichž tvorba se v těle snižuje. Nebo se jedná o látky, jejichž příjem a vstřebatelnost s věkem klesá. Obzvláště jsou to látky, které podporují imunitu a obranyschopnost našeho těla.

Dále jsou to látky, které podporují správnou rekonvalescenci a dostatečné trávení. S věkem se totiž snižuje i tvorba trávicích šťáv a rány se hůře hojí. Dále je důležité posilovat i paměť a kognitivní funkce mozku. Taktéž se začíná u mužů i u žen objevovat hormonální nerovnováha, kterou přírodní doplňky umí opět výrazně zlepšit.

Podstatou přírodních doplňků pro seniory je udržování dostatečného množství vitamínů, minerálů, enzymů, aminokyselin a dalších látek v těle. Například nedostatek aminokyseliny l-arginin se v těle projevuje jako:

  • úbytek svalové hmoty
  • ochabnutí svalstva
  • snížená sexuální výkonnost
  • špatně se hojící rány po úrazech a zákrocích
  • častější infekce a jejich pomalá léčba
  • snížení výkonnosti a buněčné energie těla

Tuto aminokyselinu si tělo dokáže částečně vyrobit, ale hlavně ji přijímá z potravy. Pravidelným doplňováním této aminokyseliny můžeme stárnutí výrazně ovlivnit. Navíc l-arginin snižuje rizika spojená s onemocněním srdce. Jeho dostatek v těle zvyšuje ochranu před ucpáním cév, pomáhá zachovat správnou činnost trávicího ústrojí a dlouhodobou paměť.

Senioři potřebují dostatek vitamínů skupiny B

Se zvyšujícím se věkem se snižuje náš energetický příjem, složení stravy a mění se i vstřebatelnost jednotlivých živin. To může značně ovlivnit přísun vitamínů z běžné stravy a tím i kvalitu funkcí našeho těla. S tím nám však přírodní doplňky stravy mohou velice dobře pomoci.

Nedostatek vitamínů se odráží na četnosti infekčních chorob a zvýšené pravděpodobnosti chorob jako jsou kardiovaskulární, nádorová či metabolická onemocnění. Vitamíny souvisí se správnou činností imunitního systému, zpomalují stárnutí, podílí se na remineralizaci kostí, tvorbě enzymů, a spoustu dalšího.

S věkem si musíme hlídat především dostatek vitamínů skupiny B. Tyto vitamíny souvisí se správným chodem nervového systému a význačně se podílí na energetickém metabolismu těla. Pomáhají nám s psychickou pohodou, zvládáním stresu a příznivě ovlivňují funkce srdce, kvalitu zraku, kůže a imunitu.

S imunitou a remineralizací kostí souvisí především vitamíny A, D a  K2. Obzvláště vitamín D a K2 mají přímou souvislost se zpracováním vápníku v těle a jeho transportem do kostí a zubů. Navíc vitamín D má mnoho lidí v populaci pod limitem, proto zvolit kvalitní přírodní doplňky stravy je v tomto případě velice důležité.

Pro seniory jsou dále vhodné přírodní doplňky, které obsahují vitamín C.  Nedostatek vitamínu C vede k častějším infekcím a také ke zhoršené rekonvalescenci po úrazech. Taktéž je spojován s předčasným vznikem šedého zákalu. Tento vitamín spolu s vitamínem E a A jsou i významnými antioxidanty, které pomáhají s předčasným stárnutím a zneškodňují v těle volné radikály.

Přírodní doplňky jako mladý ječmen jsou lehce vstřebatelné

Metabolismus se s věkem zpomaluje a zhoršuje. Tím se může zhoršit i vstřebatelnost pro tělo důležitých látek, například látek minerálního charakteru. Jedná se o stopové prvky, které jsou nepostradatelné pro funkci určitých enzymů a mechanismů v těle.

Mezi časté jevy patří u seniorů nedostatek železa, hořčíku, vápníku či zinku. Všechny tyto prvky jsou přítomné a vysoce vstřebatelné například v mladém ječmeni. Mladý ječmen patří mezi přírodní doplňky stravy, které tělu dodávají nejen stopové prvky, ale třeba i již zmíněné vitamíny C, E a skupiny B. Mladý ječmen se pyšní obzvláště vysokým obsahem kyseliny listové, aminokyselin, enzymů a velkým množstvím chlorofylu.

Darina


DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

doplní nutné živiny

139 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

ŠKORNICE FORTE

nahradí viagru

799 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zkrásní pokožku

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*