Přírodní doplňky stravy vhodné zejména pro seniory

Přírodní doplňky stravy nám pomáhají zkvalitnit náš život. Obzvláště, když jsme již v pokročilém věku a naše vitalita se přirozeně snižuje. Její snížení je způsobeno i nedostatečnou vstřebatelností určitých látek ze stravy. Řada funkcí těla se totiž postupně zpomaluje či omezuje a projevuje se také jeho opotřebení.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč


Přírodní doplňky stravy vhodné zejména pro seniory.
Přírodní doplňky stravy vhodné zejména pro seniory. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem
REKLAMA
arginin - Přírodní doplňky stravy vhodné zejména pro seniory

Přírodní doplňky stravy nám pomáhají žít kvalitní život v každém věku. Pro seniory je důležité volit doplňky stravy tak, aby tělu dodaly látky, jejichž tvorba se v těle snižuje. Nebo se jedná o látky, jejichž příjem a vstřebatelnost s věkem klesá. Obzvláště jsou to látky, které podporují imunitu a obranyschopnost našeho těla.

Dále jsou to látky, které podporují správnou rekonvalescenci a dostatečné trávení. S věkem se totiž snižuje i tvorba trávicích šťáv a rány se hůře hojí. Dále je důležité posilovat i paměť a kognitivní funkce mozku. Taktéž se začíná u mužů i u žen objevovat hormonální nerovnováha, kterou přírodní doplňky umí opět výrazně zlepšit.

Podstatou přírodních doplňků pro seniory je udržování dostatečného množství vitamínů, minerálů, enzymů, aminokyselin a dalších látek v těle. Například nedostatek aminokyseliny l-arginin se v těle projevuje jako:

  • úbytek svalové hmoty
  • ochabnutí svalstva
  • snížená sexuální výkonnost
  • špatně se hojící rány po úrazech a zákrocích
  • častější infekce a jejich pomalá léčba
  • snížení výkonnosti a buněčné energie těla

Tuto aminokyselinu si tělo dokáže částečně vyrobit, ale hlavně ji přijímá z potravy. Pravidelným doplňováním této aminokyseliny můžeme stárnutí výrazně ovlivnit. Navíc l-arginin snižuje rizika spojená s onemocněním srdce. Jeho dostatek v těle zvyšuje ochranu před ucpáním cév, pomáhá zachovat správnou činnost trávicího ústrojí a dlouhodobou paměť.

Senioři potřebují dostatek vitamínů skupiny B

Se zvyšujícím se věkem se snižuje náš energetický příjem, složení stravy a mění se i vstřebatelnost jednotlivých živin. To může značně ovlivnit přísun vitamínů z běžné stravy a tím i kvalitu funkcí našeho těla. S tím nám však přírodní doplňky stravy mohou velice dobře pomoci.

Nedostatek vitamínů se odráží na četnosti infekčních chorob a zvýšené pravděpodobnosti chorob jako jsou kardiovaskulární, nádorová či metabolická onemocnění. Vitamíny souvisí se správnou činností imunitního systému, zpomalují stárnutí, podílí se na remineralizaci kostí, tvorbě enzymů, a spoustu dalšího.

S věkem si musíme hlídat především dostatek vitamínů skupiny B. Tyto vitamíny souvisí se správným chodem nervového systému a význačně se podílí na energetickém metabolismu těla. Pomáhají nám s psychickou pohodou, zvládáním stresu a příznivě ovlivňují funkce srdce, kvalitu zraku, kůže a imunitu.

S imunitou a remineralizací kostí souvisí především vitamíny A, D a  K2. Obzvláště vitamín D a K2 mají přímou souvislost se zpracováním vápníku v těle a jeho transportem do kostí a zubů. Navíc vitamín D má mnoho lidí v populaci pod limitem, proto zvolit kvalitní přírodní doplňky stravy je v tomto případě velice důležité.

Pro seniory jsou dále vhodné přírodní doplňky, které obsahují vitamín C.  Nedostatek vitamínu C vede k častějším infekcím a také ke zhoršené rekonvalescenci po úrazech. Taktéž je spojován s předčasným vznikem šedého zákalu. Tento vitamín spolu s vitamínem E a A jsou i významnými antioxidanty, které pomáhají s předčasným stárnutím a zneškodňují v těle volné radikály.

Přírodní doplňky jako mladý ječmen jsou lehce vstřebatelné

Metabolismus se s věkem zpomaluje a zhoršuje. Tím se může zhoršit i vstřebatelnost pro tělo důležitých látek, například látek minerálního charakteru. Jedná se o stopové prvky, které jsou nepostradatelné pro funkci určitých enzymů a mechanismů v těle.

Mezi časté jevy patří u seniorů nedostatek železa, hořčíku, vápníku či zinku. Všechny tyto prvky jsou přítomné a vysoce vstřebatelné například v mladém ječmeni. Mladý ječmen patří mezi přírodní doplňky stravy, které tělu dodávají nejen stopové prvky, ale třeba i již zmíněné vitamíny C, E a skupiny B. Mladý ječmen se pyšní obzvláště vysokým obsahem kyseliny listové, aminokyselin, enzymů a velkým množstvím chlorofylu.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*