Přírodní bělení zubů zaručí zářivě bílý chrup

Toužíte po atraktivním, zářivě bílém úsměvu? Bělení zubů nemusíte podstupovat pouze u profesionála, svůj chrup si přírodní cestou perfektně a šetrně vybělíte také v pohodlí svého domova. Které přírodní přípravky vám přijdou konkrétně vhod?

REKLAMA

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč


Přírodní bělení zubů zaručí zářivě bílý chrup.
Přírodní bělení zubů zaručí zářivě bílý chrup. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Přírodní bělení zubů je šetrnou možností jak dosáhnout zářivě bílého chrupu, aniž byste museli usednout do zubařského křesla. Toto bělení zubů doma zvládnete hravě díky jednoduchému použití některých přírodních přípravků. Výsledkem bude zářivě bílý úsměv, kterým dostanete každého.

Přírodní bělení zubů: Jak na něj?

Abyste si udrželi krásný a zdravý úsměv, měli byste se poctivě věnovat dentální hygieně. Pokud chcete, aby vaše zuby zůstaly přirozeně bílé, nebo si přejete zažloutlé zuby vybělit přírodní cestou, máte hned několik možností. Přinášíme vám několik tipů na bělení zubů doma, které vám bezpečně rozjasní úsměv. 

Sáhněte po kokosovém oleji

Přírodní bělení zubů můžete v prvé řadě vyzkoušet pomocí kokosového oleje, který váš chrup po několika použitích velmi účinně vybělí. Jakým způsobem kokosový olej používat? Naneste si na svůj zubní kartáček kokosový olej o velikosti lískového oříšku. Poté si obvyklým způsobem čistěte zuby, a to po dobu minimálně pěti minut. 

Kokosový olej je vhodný nejen na bělení zubů doma, zároveň ovlivňuje celkové zdraví chrupu, dásní a také ústní dutiny. Má totiž přirozeně antibakteriální a dezinfekční vlastnosti, díky kterým potlačuje tvorbu zánětů.

Přírodní bělení zubů pomocí zubních past bez chemie

Domácí bělení zubů zvládnete hravě nejen pomocí kokosového oleje, ale rovněž pomocí některých zubních past s bělicím účinkem. Pro přírodní bělení zubů používejte přírodní bělicí zubní pasty, které neobsahují chemické přísady. Krásné bílé zuby bez použití chemie budete mít rovněž po aktivním uhlí na bělení zubů nebo po bělicím zubním pudru.

Při bělení zubů doma vám pomohou některé potraviny

Vybělit si zuby šetrně a přírodní cestou vám umožní rovněž některé potraviny, které máte běžně doma. Vyzkoušejte například čerstvé jahody, které fungují jako přírodní zubní bělidlo. Jahody rozmačkejte, vyčistěte si jimi pomocí kartáčku zuby, nechte několik minut působit a poté si vypláchněte ústa studenou vodou. Na závěr si chrup vyčistěte klasickou zubní pastou. 

Na přírodní bělení zubů vyzkoušejte také vnitřní část banánové slupky, kterou přitiskněte na svůj chrup po dobu dvou minut. Minerální látky (hořčík, draslík a mangan), které banánová slupka obsahuje, se dostanou do vašich zubů a vybělí je. 

Abyste předešli vzniku skvrn na svých zubech, zařaďte do svého jídelníčku listovou a tmavě zelenou zeleninu. Jde například o hlávkový salát, rukolu, špenát, brokolici nebo kapustu. Tato zelenina je bohatá na minerální sloučeniny, které na povrchu zubů vytváří ochranný film zabraňující vzniku skvrn.

Bílé zuby si udržíte pomocí pravidelné péče

Vybělili jste si zuby přírodní cestou? Aby vám zářivý úsměv zůstal co nejdéle, váš chrup si zaslouží pravidelnou péči. V opačném případě by bělení zubů doma přišlo vniveč. Snažte se být vytrvalí a naučte se své zuby čistit klasickou zubní pastou po každém jídle. Jestli to není ve vašich silách či možnostech, čistěte si své zuby alespoň třikrát denně.

Snažte se předejít zabarvení zubů

Některé potraviny, které jíte, a některé nápoje, které pijete, mají tendenci váš chrup zabarvovat. Pokud si chcete udržet bělostný chrup, vyhýbejte se nadměrné konzumaci borůvek, ostružin, červené řepy a mrkve. Jestli se jich nechcete vzdát, přidávejte je do smoothie, které následně pijte brčkem.

Na nežádoucí zabarvení zubů má vliv také pití červeného vína, které způsobuje našedlé skvrny na chrupu. Vhodná pro vás není ani káva či čaj obsahující třísloviny, které mají vliv na vznik skvrn a zabarvení zubů. Vašemu bílému úsměvu, který vám vrátilo přírodní bělení zubů, rovněž nesvědčí ani kouření cigaret či nadměrná konzumace sladkostí.

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*