Přírodní barvy na vlasy neobsahují amoniak

Řekli jste si, že půjdete cestou šetrného barvení? V tom případě byste si měli dát obzvlášť záležet na výběru vhodné barvy na vlasy. Ta by měla být pro vaše kadeře přínosná, a nikoliv je ničit. Na výběru barvy zkrátka záleží. Dobrou volbou pro vás budou přírodní barvy na vlasy, které obsahují výtažky bylin a ve kterých nenajdete amoniak.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

469 Kč


Přírodní barvy na vlasy neobsahují amoniak.
Přírodní barvy na vlasy neobsahují amoniak. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Přírodní barvy na vlasy jsou mezi ženami stále žádanější. Ve srovnání s klasickými barvami totiž patří mezi šetrnější alternativu barvení vlasů. Přírodní barvy mají navíc dlouhotrvající efekt a dokážou stoprocentně pokrýt šediny. Jakým způsobem je vybírat, aby vám opravdu sedly?

Přírodní barvy na vlasy: Jedině bez amoniaku

Velkou předností všech přírodních barev na vlasy je skutečnost, že neobsahují amoniak neboli čpavek. Proč je tato látka škodlivá? Barvy, které jej obsahují, totiž narušují strukturu vlasu. Oxidační barvy s amoniakem vnikají do hloubky vlasu, vytahují jeho přirozený pigment a jednoduše jej ničí. Přirozený pigment nahrazují pigmentem novým, barevným.

Co dělat, když chcete přírodní barvu nanést na již obarvené vlasy

Zesvětlili jste si dříve vlasy? Díky přírodním barvám na vlasy můžete získat zase svou původní přirozenou barvu. Zesvětlené vlasy jsou však více porézní. Proto je důležité, abyste zvolili o jeden stupeň světlejší odstín přírodní barvy na vlasy ve srovnání s tou, kterou jste si původně vybrali.

Chcete přírodní barvu na vlasy nanést na kadeře, které jste si před tím obarvili hennou? Aby se barva opravdu chytla, musíte počkat do doby, než se henna vymyje nebo vám vlasy odrostou. Z jakého důvodu? Henna totiž při barvení vlas obalí. Tato skutečnost znemožňuje , aby nová přírodní barva pronikla do struktury vlasu.

Jak je to s barvením, když máte trvalou? Přírodní barvy na vlasy rozhodně nepatří na kadeře bezprostředně po aplikaci trvalé. Jestli chcete, abyste dosáhli opravdu dokonalého odstínu, který jste si vybrali, naneste přírodní barvu s odstupem 14 dnů.

Jak často přírodní barvy na vlasy používat

Pravidelnost barvení závisí hned na několika ukazatelích. Velmi podstatný je typ vašich vlasů i to, jak často vám rostou. Barvení přírodními barvami je závislé i na tom, jak často si myjete vlasy nebo jak často svou hřívu vystavujete sluníčku. Ideální je, abyste si barvili své vlasy každých šest až osm týdnů.

Přírodnější barvy: Vyzkoušejte značku Herbatint

V případě, že si chcete šetrně obarvit vlasy, sáhněte například po permanentní barvě italské značky Herbatint. Tyto přírodnější barvy na vlasy různých odstínů jsou bez amoniaku. Neobsahují ani resorcinol, parabeny, alkohol a parfemaci. Mají nižší obsah peroxidu vodíku a minimální množství PPD, což je látka, která umožňuje efektivně pokrýt šediny.

Přírodnější barvy značky Herbatint vynikají extrakty z několika bylin. Najdete v nich například výtažek z listu aloe vera, z listu vilínu virginského, z listu břízy bílé, z kořene třapatky úzkolisté, z kořene rebarbory, ze skořápky vlašského ořechu a z kůry chinovníku pýřitého. Tyto rostliny přitom pocházejí z organického zemědělství.

Rostlinné barvy Voono Henna: Přírodní a zcela bez chemie

Jestliže preferujete přírodní barvy na vlasy, které jsou zcela bez chemie, sáhněte po rostlinných barvách české značky Voono Henna, které jsou šetrné jak k vlasům, tak k pokožce hlavy. V těchto barvách, které disponují různými odstíny, najdete čistě přírodní suroviny jako hennu, indigo nebo amlu.

Tyto přírodní barvy si poradí také se šedinami. Jenom byste měli pamatovat na to, že nesjednotí barvu kadeří, ale jednotlivé prameny natónují. Jestli chcete, abyste dosáhli jednotnější barvy, proveďte aplikaci přírodní barvy Voono Henna dvoufázově. Čím jsou čistě přírodní Voono barvy prospěšné? Vyživují vlasy, hydratují je od kořínkům až po konečky, dodávají jim lesk, zvyšují jejich hustotu a sílu a zabraňují rovněž jejich lámání, třepení a vypadávání.

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*