Povzbuzení imunity přirozeným způsobem

Jak docílit toho, aby se vaše tělo lépe vypořádalo s nemocemi? Povzbuďte fungování imunitního systému. Přirozenou obranyschopnost svého těla podpoříte hned několika přírodními způsoby. Které z nich stojí za vyzkoušení?

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Povzbuzení imunity přirozeným způsobem.
Povzbuzení imunity přirozeným způsobem. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Povzbuzení imunity si zajistíte zejména celkovou změnou svého životního stylu. Nebojte se obrátit také na léčebné účinky přírody, která představuje tu nejčistší cestu k dobrému fungování obranyschopnosti. Jakými způsoby tedy svůj imunitní systém opět nastartovat? 

Pro povzbuzení imunity je důležitý dostatek spánku

Spánek a imunitní systém spolu velmi úzce souvisí. Pokud budete spát nekvalitně či nedostatečně, budete mnohem více náchylnější k nejrůznějším onemocněním. Kvalitní a dostatečný spánek naopak zlepší fungování vaší imunity přirozeným způsobem. 

Dospělí lidé by měli každou noc nepřerušovaně naspat ideálně 7 hodin, teenageři a větší děti 8 až 10 hodin a menší děti a kojenci až 14 hodin denně. Jste-li nemocní, pravidlo 7hodinového spánku se vás netýká. Pro povzbuzení imunity můžete spát mnohem déle, vaše obranyschopnost se tak lépe vypořádá s nemocí.

Jezte více ovoce, zeleniny, ořechů, semen a luštěnin

Chcete-li zlepšit fungování svého imunitního systému, zařaďte do svého jídelníčku více ovoce, zeleniny, ořechů, semen a luštěnin. Tyto přirozené rostlinné potraviny jsou totiž bohaté na antioxidanty, které bojují proti volným radikálům a snižují tak riziko zánětlivých stavů v těle, které jsou příčinou řady vážných onemocnění (srdečních chorob, některých druhů rakoviny nebo Alzheimerovy choroby).

Ovoce, zelenina, ořechy, semínka a luštěniny jsou také bohaté na vlákninu, díky čemuž příznivě ovlivňují stav střevní mikroflóry, která je úzce propojená s imunitním systémem. Na povzbuzení imunity má vliv také vitamín C, na který jsou velmi bohaté právě některé druhy ovoce a zeleniny.

Vsaďte na potraviny s probiotiky

Stav střevní mikroflóry příznivě ovlivňují fermentované potraviny (miso, kysané zelí, tempeh, kimchi, kombucha) či zakysané produkty (rostlinný jogurt s živými bakteriálními kulturami). Najdete v nich totiž probiotické kultury zdraví prospěšných mikroorganismů, které osidlují lidský zažívací trakt. 

Probiotika plní ve střevech spoustu funkcí. Pokud je střevní mikrobiom v rovnováze, má pozitivní vliv na správné fungování našeho těla, včetně příznivého vlivu na povzbuzení imunity. Probiotika dále zneškodňují v zažívacím traktu patogenní bakterie nebo pomáhají při trávení a zpracování potravy.

Svou imunitu podpořte pomocí bylinek

Pokud chcete povzbudit fungování své obranyschopnosti, obraťte se rovněž na sílu přírody. Které bylinky, houby a další přírodní přípravky na posílení imunity vám pomohou? Svůj imunitní systém nastartujete díky rakytníku řešetlákovému nebo drobnému tropickému ovoci Camu Camu, které jsou bohaté na vitamín C. Tento vitamín zlepšuje obranyschopnost organismu, je důležitý pro ochranu buněk a podporuje vitalitu. 

Pro posílení imunity přírodní cestou se obraťte také na sílu ovoce Acai berry, které kromě vitaminu C obsahuje provitamin A či vitaminy B1, B2, B3, B6, B12 a E. Dále je bohaté na chrom, hořčík, železo, vápník, bór, fosfor, mangan či draslík a obsahuje rovněž omega 3, 6 a 9 nenasycené mastné kyseliny. Z bylinek fungování vašeho imunitního systému podpoří schizandra čínská a třapatka nachová neboli echinacea. Na povzbuzení imunity přirozeným způsobem využijte také extrakty z hub Reishi, Maitake či Cordyceps, se kterými pracuje zejména čínská medicína. Blahodárné látky extrahované z těchto hub aktivují oslabený imunitní systém a zlepšují jako fungování.

Pro povzbuzení imunity začněte pravidelně sportovat

Fungování svého imunitního systému znovu nastartujete i díky pravidelnému pohybu. Začněte nejprve s mírným cvičením, které podpoří regeneraci vašich imunitních buněk. Vhodná je pro vás rychlá chůze, indiánský běh (neboli jogging), plavání nebo jízda na kole. Těmto sportovním aktivitám byste se měli věnovat alespoň 150 minut týdně.

Mějte pod kontrolou svůj stres

Klíčem k povzbuzení imunity je také zmírnění stresu a úzkostných stavů. Zvlášť dlouhodobý stres podporuje v těle chronické zánětlivé stavy a oslabuje fungování imunitního systému. Pozvěte proto do svého života aktivity, díky kterým budete lépe zvládat stres. 

Pomohou vám meditace, pravidelné cvičení, jóga nebo aromaterapie. Dobrou náladu a pocit pohody podpoří také kustovnice čínská (Goji) a rovněž levandule lékařská, která odbourává nespavost a pomáhá od depresí a úzkostných stavů.

Tipy, jak dále na povzbuzení imunity přirozeným způsobem

  • Snižte příjem rafinovaných cukrů na minimum.
  • Dehydratace těla může způsobit, že budete náchylnější k nejrůznějším onemocněním. Proto každý den vypijte alespoň 1,5 litru čisté neperlivé vody.
  • Pokud máte nadváhu či obezitu, zhubněte.
  • Přestaňte konzumovat alkohol a kouřit.
REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*