Potraviny, které pomáhají udržovat játra zdravá

Současná moderní společnost nás žene do neustálého stresu, který má za následek nemocná játra. Když jíme zpracované, mnohdy smažené potraviny, nebo kdykoliv jsme vystaveni znečištění z okolí, játra přetížíme. Následně pak nemohou efektivně zpracovávat toxiny a tuky. Naštěstí existuje mnoho potravin, které játrům velmi prospívají. V tomto článku vám prozradíme, které to jsou.

REKLAMA

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


Potraviny, které pomáhají udržovat játra zdravá
Potraviny, které pomáhají udržovat játra zdravá.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Kromě užívání bylinek, které vyčistí vaše játra, jako je velmi účinné peruánské Hercampuri anebo z našich luhů a hájů kořen smetánky, ideálně v podobě pampeliškové kávy či projít celkovou detoxikací jater, je dobré zařadit do svého pravidelného jídelníčku následující potraviny.

Česnek

Jen malé množství česneku má schopnost aktivovat jaterní enzymy, které pomáhají tělu vypláchnout toxiny. Česnek obsahuje také vysoké množství alicinu a selenu, což jsou dvě přírodní sloučeniny, které pomáhají při čištění jater.

Grapefruity

Citrusové plody jako jsou grapefruity, pomeranče, limety a citrony podporují přirozenou čisticí schopnosti jater. Vypijte denně malou sklenici čerstvě stlačeného grapefruitového džusu, abyste podpořili produkci enzymů pro detoxikaci jater, které pomáhají vyplavit karcinogeny a další toxiny. Anebo můžete užívat pravidelně užívat mnohem silnější extrakt z grepových jater.

Řepa a mrkev

Obě potraviny jsou extrémně bohaté na flavonoidy a beta-karoten. Mohou tak stimulovat a podporovat celkovou funkci jater.

Zelený čaj

Je plný antioxidantů známých jako katechiny, napomahájícím funkci jater. Zelený čaj, především pak japonský, je vynikajícím a zdravým doplňkem jakékoli stravy. Jen si pamatujte, že tyto výhody nabízí zelený čaj samotný, nikoliv extrakt ze zeleného čaje. Některé výzkumy naznačují, že extrakt ze zeleného čaje může mít naopak na zdraví jater negativní vliv.

Listová zelenina

Extrémně vysoký obsah chlorofylu pohlcuje toxiny z krevního oběhu. Má silnou schopnost neutralizovat těžké kovy, chemikálie a pesticidy, takže slouží jako ochranný mechanismus pro játra.

Avokádo

Pomáhá tělu v produkci glutathionu, což je sloučenina, nezbytná pro játra k čištění od škodlivých toxinů.

Jablka

Vysoký obsahu pektinu udržuje v jablkách chemické látky, důležité pro tělo k čištění a uvolnění toxinů z trávicího traktu, což zase ulehčuje játrům během jejich detoxikace.

Olivový olej na játra

Organické oleje lisované za studena – olivový, konopný a lněný – jsou pro játra skvělé, pokud je užíváte s mírou. Pomáhají tělu tím, že poskytují lipidovou základnu, která může absorbovat škodlivé toxiny v těle.

Alternativní obiloviny

Pokud vaše strava obsahuje pouze pšeničnou či jinou standardní mouku, je čas provést změny. Alternativou je quinoa, proso a pohanka. Vaše játra jsou filtrem vašeho těla pro toxiny. Pokud máte citlivé zažívání, potraviny s vysokým obsahem lepku vašemu hladkému trávení moc nepřidají. Jedna studie zjistila, že osoby, které jsou citlivé na lepek, rovněž zaznamenaly abnormální výsledky testů jaterních enzymů.

Křupavá zelenina

Brokolice a karfiol jsou dobrým zdrojem glukosinolátu, který podporuje tvorbu enzymů v játrech. Tyto přírodní enzymy vyplavují karcinogeny a další toxiny z těla. Mohou významně snižovat rizika spojená s rakovinou.

Vlašské ořechy

Díky vysokému obsahu aminokyseliny argininu, vlašské ořechy anebo olej z vlašských ořechů podporují játra při detoxikaci amoniaku. Vlašské ořechy mají také vysoký obsah glutathionu a omega-3 mastných kyselin[12], které podporují normální čištění jater.

Zelí

Stejně jako brokolice a květák, konzumace zelí stimuluje v játrech detoxikační enzymy, které pomáhají eliminovat toxiny. Podobně je na tom artyčok.

Kurkuma

Kurkumu budou vaše játra milovat. Zkuste ji přidat do vašeho oblíbeného luštěninového guláše. Kurkuma pomáhá zlepšit detoxikaci jater za pomoci enzymů, které účinně vyplaví toxiny z těla ven.

Akční balíček DETOXIKACE JATER – klikněte zde

REKLAMA

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*