Potraviny, narušující činnost štítné žlázy

Poruchy funkce štítné žlázy představují vážné zdravotní komplikace vyžadující časově náročný a odpovídající způsob léčby. Pokud vám byla diagnostikována porucha funkce štítné žlázy nebo na ni máte podezření, vězte, že kromě běžné léčby od lékaře existují potraviny, kterým je nutné se vyhnout, abyste si udrželi zdraví, hmotnost a energii.

eshop energie života nabízí


RHODIOLA extrakt 5%

balzám na štítnou žlázu

249 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

149 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Pro udržení kvality života je nutné pečovat o zdraví štítné žlázy. To vyžaduje vyvážený přísun živin a zároveň vynechání potravin, které mohou vašemu zdraví škodit. Následujícím potravinám byste se měli vyhnout.

Smažená jídla

Smažená jídla obsahují obrovské množství transtuků a pokud berete léky na štítnou žlázu, věnujte pozornost příjmu smažených jídel.

Jídla s vysokým obsahem transtuků mohou oslabovat účinek léků, které nahrazují hormon štítné žlázy. Mnoho lékařů vlastně doporučuje z jídelníčku smažená jídla zcela vynechat. Ta mohou mít také negativní vliv na přirozenou produkci hormonu štítné žlázy.

Cukr

Totéž se týká cukru. Pamatujte, že snížení jeho příjmu vám prospěje celkově. Vynechejte nebo snižte příjem jídel obsahujících rafinovaný cukr, udržíte si tak normální hladinu krevního cukru. Což je nezbytné, zvlášť pokud trpíte autoimunitní nemocí nebo poruchou funkce štítné žlázy.

RHODIOLA - ROZCHODNICE RŮŽOVÁ extrakt 5% salidrosidu

Potraviny, obsahující rafinovaný cukr, ovlivňují funkci slinivky, což může vyústit v inzulinovou rezistenci, která může poškodit štítnou žlázu a snížit hladinu hormonů, jež produkuje.

Káva

Pokud trpíte některým typem poruchy štítné žlázy, přestaňte pít svou ranní kávu. Jste-li jejím vášnivým milovníkem a obzvláště pokud jste jím už od mládí, je čas její pití omezit nebo zcela vynechat.

Ačkoliv při umírněné konzumaci svému zdraví neublížíte, přehnané popíjení kávy může mít závažný dopad na funkci nadledvinek. To může způsobit různé poruchy štítné žlázy a dokonce adrenální únavu.

Při konzumaci kávy produkují nadledvinky epinefrin a norepinefrin.


50beba168cb157886d6b276fe344bca5 0 - Potraviny, narušující činnost štítné žlázy

ZLATÉ KAPKY 50 ml

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

18d9186982eb4789b1e623d60552b63d 0 - Potraviny, narušující činnost štítné žlázy

KOTVIČNÍK plody 250 g

nakopne vaše hormony

699 Kč

14e2acee7d5078aefd4c1e1a6f3170cb 0 - Potraviny, narušující činnost štítné žlázy

MACA 100 tob.

vyladí hormony

149 Kč

b5346493b270440c4ba02cebe8daf262 0 - Potraviny, narušující činnost štítné žlázy

GOJI 250 g

zrychlí metabolismus

99 Kč


Brukvovitá zelenina

Brukvovitá zelenina velmi prospívá vašemu zdraví, ale pokud máte potíže se štítnou žlázou, je důležité její konzumaci omezit.

To však platí pouze v případě, že trpíte nedostatkem jódu nebo konzumujete nadměrné množství brukvovité zeleniny. Pokud do svého jídelníčku zařadíte další důležité živiny, pojídání brokolice a dalších druhů brukvovité zeleniny by vám nemělo působit žádné potíže.

Lepek

Lepek obsahuje protein gliadin, který je tělu cizí, což znamená, že pokud konzumujete potraviny obsahující lepek, zdraví vaší štítné žlázy je v ohrožení. Štítná žláza obsahuje transglutaminázu, enzym podobný lepku a když konzumujete potraviny obsahující lepek, imunitní systém napadá gliadin i transglutaminázu ve štítné žláze.

Štítná žláza může doznat poškození ještě půl roku po konzumaci lepku. Pokud máte autoimunitní onemocnění štítné žlázy, pravidelně kontrolujte, zda netrpíte lepkovou intolerancí nebo celiakií.

Sója

Pokud máte jakékoliv potíže se štítnou žlázou, měli byste sóju konzumovat pouze střídmě. Sója může blokovat vstřebávání syntetického hormonu štítné žlázy, kterým se léčí hypothyroidismus.

Sóju byste neměli jíst bezprostředně po doplňcích stravy jako je vápník a hořčík nebo antacidech, která obsahují vápník a hydrooxid a stejně tak ani po lécích na štítnou žlázu.

Dejte tělu dostatek času, aby tyto látky strávilo jednu po druhé. Pokud trpíte nedostatkem jódu, mohou u vás isoflavony obsažené v sóji vyvolat dokonce snížení funkce štítné žlázy.

K udržení celkového zdraví je nezbytné udržovat zdravou štítnou žlázu. Těchto šest potravin může váš stav zhoršit, takže se jim snažte v maximální míře vyhnout.

zdroj: www.healthydefinition.com

překlad: Honzoid

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*