Poradíme, jak v létě zrychlit metabolismus

Je léto, a to je dobrá doba na posílení metabolismu přirozenou cestu a shození těch pár kil navíc. V tomto článku si povíme, jak je možné metabolismus posílit přirozenými produkty. Těch existuje opravdu mnoho a dokáží ho zlepšit nejedním způsobem.

eshop energie života nabízí


PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

239 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

sladí hemisféry

199 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

186 Kč

TŘTINOVÝ CUKR

nahradí bílý cukr

45 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

1. Více bílkovin – proteiny pomáhají se spalováním tuků a snižováním váhy. Tuky totiž potřebujeme k rozkladu složitějších bílkovin.

Jedná se o jeden z hlavních způsobů, jak posílit přirozeně metabolismus a tím pádem snížit objem tuků v těle. V létě by měl denní příjem být alespoň 350 gramů, aby se vykompenzovala vysoká teplota a došlo ke snížení váhy.

2. Více vody – léto je období horka a s tím se zvyšuje i tělesná teplota. Ochladit se je možné pitím dostačujícího množství vody, rozhodně nikoliv ale ledové, což pomůže se zvýšením metabolismu a snížením váhy.

Zdraví

Voda má mnoho dobrých využití. V souvislosti s metabolismem se jedná o zaručený způsob. Voda bude udržovat tělo plné energie a pomůže s jeho omlazením.

3. Voda s citronem pomůže zlepšit metabolismus, prospívá i v jiných ohledech. Navíc tělo osvěží a dodá mu energii. V létě dochází ke zvyšování tělesné teploty a člověk se pak cítí jako zpomalený. V takovém případě je možné právě vodou s citronem metabolismus zlepšit přirozenou cestou.

4. Cvičení – obzvláště v létě se jedná o dobrý způsob, jak metabolismus zlepšit. Zvýší tepovou frekvenci a příjem kyslíku, což má za následek lepší krevní oběh a fungování orgánů v těle.

Cvičení je dobré bez ohledu na roční dobu, ale v létě místo náročných cviků, během kterých z vás bude lít pot, můžete provést změnu a zkusit se lehce protáhnout a odbourat stres například pomocí jógy, tance atp.

5. Menší porce – v porovnání s ostatními ročními obdobími většina lidí v létě ji o něco méně. Pokud však jíte pravidelné a menší porce, zlepšíte si tím přirozenou cestou metabolismus. Ten se zvyšuje spolu s množstvím vytvářené energie z jídla přijímaného v pravidelných intervalech. Jídlo dodá tělu energii a zlepší jeho fungování. Výsledkem bude odbourání množství tuků a tím pádem i váhy.

6. Ovoce – obzvláště pak citrusové plody zvyšují metabolismus a pomáhají vyvážit obsah vody v těle. V létě často dochází k dehydrataci a problémům spojených s teplem. Ovoce byste měli jíst často a mělo by být součástí denní stravy. Přiměřenou konzumací pak dojde ke zlepšení metabolismu.

7. Odpočinek – ten také pomáhá s metabolismem. Meditujte, dýchejte zhluboka a provádějte ostatní podobná cvičení, která zvýší tep a příjem kyslíku do těla. Odpočinek je přirozený způsob, jak v létě zvýšit svůj metabolismus. Můžete ho provádět ráno či před spánkem. Dobrým způsobem jsou také dechová cvičení v józe.

originální text: boldsky.com

překlad: Lukáš Kucharczyk


ACAI BERRY BIO 100 g

dodá antioxidanty

399 Kč

KOTVIČNÍK FORTE

nakopne hormony

799 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

299 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*