Plíce je nutné posilovat, poradíme jak

Aby vám plíce správě fungovaly, i když vaše tělo bude čelit respiračním onemocněním, měli byste dbát na jejich průběžné posilování. Přinášíme vám několik tipů, prostřednictvím kterých povzbudíte a příznivě ovlivníte činnost plic.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Plíce je nutné posilovat, poradíme jak.
Plíce je nutné posilovat, poradíme jak. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Plíce patří k nejdůležitějším orgánům lidského těla. Jestliže dojde ke snížení jejich funkcí, organismus bude náchylnější ke hromadění toxických látek. Oslabí se také dýchací cesty, které se stanou velmi snadnou vstupní branou pro některé viry a bakterie. Aby se tak nestalo, je důležité, abyste své plíce průběžně posilovali. Jak tedy na to?

Vaše plíce podpoří sport, při kterém musíte správně dýchat

Chcete-li podpořit činnost plic, každý den absolvujte alespoň půlhodinovou procházku na čerstvém vzduchu. Bude se vám díky tomu nejen lépe dýchat. Povzbudíte také své plíce k tomu, aby se lépe detoxikovaly.

Kromě klasické procházky se zkuste několikrát do týdne věnovat také konkrétnímu sportu, při kterém je nezbytné správné dýchání. Několik základních zásad, jak správně dýchat, má například posilování nebo klasický běh. Zásady správného dýchání zahrnuje také dnes populární SM systém neboli cvičení spirální stabilizace páteře.

Vyhýbejte se stresu, který oslabuje plíce

Stres, zejména ten dlouhodobý, patří ke spouštěčům řady onemocnění. Oslabuje také dýchací cesty. Chcete-li tedy posílit správnou funkci plic, začněte se vyhýbat stresujícím situacím a naučte se každý den uvolnit a zarelaxovat. Pokud však chcete relaxovat u konkrétní vůně, vyhněte se vonným svíčkám a syntetickým osvěžovačům vzduchu, které naopak vašem plíce velmi zatěžují.

Ideální volbou jsou pro vás v tomto případě stoprocentní esenciální oleje. Příjemně si odpočinete a od stresu se uvolníte zejména díky esenciálnímu oleji z levandule. Pozitivní účinky na plíce vykazuje rovněž eukalyptus, který tento párový dýchací orgán i celé tělo zbavuje hlenu a podporuje činnost imunního systému. Energii plic dále posiluje šalvěj, která dokáže uvolnit stísněnou hruď.

Zaměřte se na správnou stravu

Své plíce posílíte i tak, když si naordinujete lehčí a zdravější jídelníček. Obsahovat by měl zejména více ovoce a zeleniny, celozrnné výrobky, luštěniny, ořechy a semínka. Vyhněte se ovšem mléčným výrobkům, které ovlivňují zvýšenou produkci hlenu v těle a zatěžují tak plíce. V omezené míře konzumujte i další průmyslově zpracované potraviny. Jde například o polotovary, konzervovaná jídla. Ze svého jídelníčku vyřaďte rovněž sladkosti a potraviny s vysokým obsahem rafinovaného cukru.

Pijte čistou vodu, která plíce přirozeně pročišťuje

Abyste posílili své plíce, zaměřte se také na svůj pitný režim. V průběhu dne vypijte ideálně dva litry čisté vody, která je přirozených čistícím prostředkem a podporuje tak detoxikaci plic. Vyhýbejte se pití alkoholických nápojů.

Zdravý spánek je pro správnou činnost plic základ

Zdraví svých plic podpoříte i tak, když místnost, v níž spíte, pořádně vyvětráte, anebo si v ní zapnete zvlhčovač vzduchu, díky kterému se vám bude lépe dýchat. Denně přitom naspěte alespoň šest až osm hodin. Zdravý spánek totiž představuje základ k lepšímu fungování plic.

Tip: Nemáte-li zvlhčovat vzduchu, zavěste si za hlavu na rám postele například mokrý ručník.

Své plíce detoxikujte

Abyste své plíce očistili od toxických a odpadních látek, a posílili tak jejich činnost, využijte k tomu sílu některých bylinek či přírodních produktů. První krokem ke zdárné detoxikaci plic je přitom celková očista vašeho těla. Své tělo výborně detoxikujete zvýšeným příjmem vitaminu C. Kromě citrusového ovoce jej najdete například v rakytníku řešetlákovém nebo v brazilském ovoci camu camu. Tento drobný plod, který napomáhá přirozené detoxikaci, je známý nejvyšším obsahem přírodního vitaminu C na světě.

K detoxikaci plic přispívá rovněž česnek. Toto přírodní antibiotikum působí protizánětlivě, pročišťuje dýchací cesty a má vliv na odhlenění. Očistu vašich plic podpoří i některé přírodní zelené potraviny, které pozitivně ovlivňují detoxikační a regenerační schopnosti lidského těla. Jde zejména o mladý ječmen, spirulinu nebo chlorellu.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*