Paraziti: Jak je poznat a zbavit se jich

Věděli jste, že až 90% lidí má zdravotní problémy v důsledku nakažení parazity a nemusí o tom ani vědět? Příčinou nákazy jsou bohužel naše každodenní zvyklosti. Pochopením symptomů a jak je řešit nám doslova může zachránit život. Mnoho těchto 'neviditelných' útočníků totiž způsobuje nepříjemné zdravotní potíže, které mohou vyústit ve vleklé až chronické nemoci.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


Paraziti: Jak je poznat a zbavit se jich.
Paraziti: Jak je poznat a zbavit se jich.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Paraziti se mohou dlouhé roky zdržovat v zemi nebo v trávě. Nachází se na různých jiných místech, třeba na klikách u dveří, toaletním prkýnku, dětských pískovištích nebo na madlech ve veřejných dopravních prostředcích.

Dále je najdeme na bankovkách, na ovoci či zelenině a dokonce na rukou lidí, se kterými si třeseme rukou. Jsou prostě všude. Nejčastější nákazou však i nadále zůstává špatná a nedůsledná hygiena.

Paraziti a kdy dochází k nákaze

K nákaze, kdy mají paraziti příležitost se dostat do našeho organismu, dochází nejčastěji kvůli:

 • nedostatečné očistě potravin (ovoce, zelenina) a úpravě masa
 • špatné dezinfekci vody
 • nedostatečné hygieně (nepravidelné mytí rukou, sdílení ručníků)
 • při cestách do zahraničí (nejen exotické destinace) a konzumaci tamní vody a potravin
 • u zvířat (při nepravidelném odčervování), kontaktu s výkaly či slinami zvířat
 • kontaktu a bodnutím s hmyzem
 • při pohlavním styku

Pravděpodobnost infekce parazity se zvyšuje při oslabeném imunitním systému, který může být narušen nadměrnou konzumací bílého cukru, alkoholu, vlivem těžkých kovů (například vakcíny, dentální výplně), stresem. Káva, pšenice a pití vody z kohoutku přetváří vaše tělo v ideální živnou půdu, kde si paraziti libují.

Příznaky parazitární infekce

Paraziti mají spojitost s nemocemi, jakými je například únavový syndrom, artritida, gastritida, deprese, otylost a jiné. Síla naší imunity a endokrinního systému bude rozhodovat o tom, jak silná bude naše nákaza. Ne, u všech se nutně musí projevit stejné symptomy, ale mezi ty nejčastější patří:

 • chronické zažívací potíže, jakými jsou poruchy trávení, nadýmání, průjem, zácpa, hlen ve stolici, prosakující střevo, nevolnost, hemeroidy, pálení v žaludku, krvavá stolice
 • přemnožení Candidy albicans (kvasinková houba)
 • únava, vyčerpanost, zpomalené reakce, rychlý úbytek energie
 • kožní problémy, jako je suchá kůže, ekzémy, vyrážka, kopřivka, vyrážka, akné
 • psychické problémy, jakými jsou změny nálad, nervozita, úzkostné stavy, deprese, zapomnětlivost, neklid
 • poruchy spánku jakou je insomnia, skřípání zubů během spánku, pomočování v posteli, vícečetná probouzení během spánku
 • problémy s hmotností a nadměrnou chutí k jídlu, obezita, ztráta chuti k jídlu, nekontrolovatelný hlad, neschopnost přibývat nebo ubývat na váze
 • svalové a kloubní problémy, včetně bolesti svalů, bolesti kloubů, svalové křeče, necitlivost v rukou nebo nohou, bolest v pupku, bolesti srdce, artritida
 • nemoci krve jako je hypoglykémie nebo anémie
 • sexuální a reprodukční problémy, mužská impotence, erektální dysfunkce, premenstruační syndrom, infekce a opakující se záněty močových cest, cysty a myomy, menstruační problémy, problémy s prostatou a se zadržováním vody.
 • nadměrné slinění, nejasné vidění, zápach z úst, chabý imunitní systém, horečka, dýchací potíže, zánět pobřišnice, chronické virové či bakteriální potíže

Jak můžeme vidět, paraziti jsou schopni nás nenápadně ochromit z mnoha úhlů a vytvořit nám řadu nepříjemností. Tyto symptomy by se neměly brát na lehkou váhu, pokud si i nadále chcete uchovat pevné zdraví.

Paraziti a jejich odstranění

Základem úspěšné likvidace parazitů z vašeho těla, je nepodceňovat důležitost detoxikace organizmu a konzumace potravin a bylin, které umožňují nastolit parazitům nepřátelské prostředí a udržovat nás zdravé.

Do své stravy bychom měli začít zahrnovat takové potraviny jako česnek, červenou cibuli, kokosový olej, dýňová semínka, fermentované potraviny, jablečný ocet, aloe vera, vlašské ořechy, hřebíček, Sangre de Drago (neboli dračí krev), oregáno a olej z něj, tymián a jiné.

Dále je důležité vyhýbat se potravinám, které jsou kyselotvorné, tedy ty, které vytváří kyselé prostředí místo zásaditého. Jsou to všechny rafinované cukry, potraviny s přidávaným cukrem, potraviny z bílé mouky, mléčné výrobky, káva a alkohol po dobu nejméně 30 dnů, abychom znemožnili přísun látek, kterými se paraziti živí.

Naopak bychom měli zvýšit přísun potravin, které nastolují spíše zásadotvorné prostředí – tedy co nejvíce čerstvé zeleniny, fermentovanou sóju (tempeh). Dopřejme si chlorellu nebo spirulinu, řasy, které urychlí náš proces detoxikace. Lepšího výsledku rovněž dosáhneme užíváním přípravků, které výše doporučené byliny (hřebíček, ořešák královsky a pelyněk) obsahují – například prověřený ruský Tranzit.

Toto všechno nám dá sílu přemoci parazity, kteří se nezváni uhnízdili v našem těle. Po nějaké době s důslednou péčí a trpělivostí se budeme cítit mnohem lépe a příznaky poleví. Pokud některé z výše uvedených doporučení budeme provádět častěji do roka, či některé z doporučených potravin užívat pravidelně, vězme, že bude pro tyto útočníky nesmírně obtížné náš organismus napadnout a učinit z nás opět jejich hostitele.

zdroje: www.naturalnews.com www.bodyecology.com www.humaworm.com

autor: Lenkita

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


2 Comments

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*