Oživení pleti pomůžete také přírodně

Zajímá vás, jakými způsoby si můžete zajistit mladistvou a zářivou pleť a zpomalit její stárnutí? Pokud si přejete oživit svou pleť, zkuste se vydat ryze přírodní cestou. Co vše vám pomůže?

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


Oživení pleti pomůžete také přírodně.
Oživení pleti pomůžete také přírodně. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

K oživení pleti přistupují nejčastěji ženy po 35. roce života. Máte také pocit, že je pokožka vašeho obličeje povadlá, bez života a přibývají na ní vrásky? Oživit a omladit pleť vám pomůže zejména změna životního stylu. Spolehnout se můžete také na bylinky a některé přírodní přípravky. Jak tedy postupovat?

Při oživení pleti se soustřeďte na pitný režim

Každý den vypijte ideálně dva litry čisté neperlivé vody. Dostatečná hydratace vašeho těla se pozitivně promítne také na stavu vaší pokožky. Vaše hydratovaná pleť bude vitálnější, navíc bude pomaleji stárnout, a méně se vám tak budou tvořit vrásky.

Změňte svůj jídelníček a zaměřte se na vitamín C a vitamíny řady B

Oživení své pleti dosáhnete také změnou svého jídelníčku. V prvé řadě z něj vyřaďte rafinovaný cukr, který podporuje projevy stárnutí pokožky. Vyšší příjem bílého cukru konkrétně nepříznivě ovlivňuje produkci kolagenu a elastinu v kůži.

Produkci kolagenu ve svém těle naopak podpoříte zvýšeným příjmem přírodního vitamínu C. Tento vitamín je silným antioxidantem, který zajistí efektivní tvorbu kolagenu nejen v pokožce, ale i v kostech a zubech. Díky dostatečnému příjmu vitamínu C tak bude vaše pleť vitálnější a elastičtější. Vyšší dávku přírodního vitamínu C najdete například v plodech rakytníku řešetlákového, v ovoci Acai Berry nebo v tropickém ovoci Camu Camu, které obsahuje 25krát přírodního vitamínu C více nežli pomeranč.

V rámci oživení pleti do svého jídelníčku zařaďte také potraviny bohaté na vitamíny řady B. Jedná se zejména o luštěniny, celozrnné výrobky i některé druhy ovoce a zeleniny. Díky vitamínům řady B si zajistíte vitální a svěží pleť, která nebude tolik náchylná k akné a vysušování.

Zvyšte příjem omega-3 mastných kyselin

Dalším přírodním prostředkem, který podpoření omlazení a oživení pleti, jsou omega-3 mastné kyseliny. Tyto látky pomáhají udržet pokožku obličeje zdravou a hydratovanou, předcházejí vysušené a zarudlé pleti a také působí protizánětlivě.

K nejlepším rostlinným zdrojům omega-3 mastných kyselin patří semena a ořechy. Zařaďte proto do svého jídelníčku lněná, slunečnicová a chia semínka, dále vlašské, pekanové, makadamové či burské ořechy. Na omega-3 mastné kyseliny jsou dále bohaté panenský olivový olej, olej z vlašských ořechů, lněný olej nebo sacha inchi olej, které používejte za studena. Omega-3 rovněž naleznete v avokádu.

K oživení pleti vám pomůže křemík

Indikátorem stavu pleti je rovněž množství křemíku v těle. Pokud zaznamenáváte snížení pružnosti kůže či nadměrný vznik vrásek, zkuste do svého těla potřebný křemík doplnit přírodním způsobem. Proč je křemík důležitý? Podílí se na tvorbě kolagenu v pokožce, a tím zaručuje i její pevnost a pružnost.

Chcete-li přistoupit k oživení pleti, pomocí kterých zdrojů můžete křemík do svého těla doplnit? Křemík obsahuje například  přeslička, rdesno ptačí, kopřiva, podběl nebo ostřice obecná. Dále jej naleznete ve spirulině, mladém ječmenu i chlorelle. Vůbec největším zdrojem křemíku je ale křemelina.

Další tipy na oživení pleti přírodní způsobem

  • K lepší elasticitě kůže přispívá také hroznové jádro. Jedná se o další potravinu, která podporuje tělo ve tvorbě vlastního kolagenu.
  • Pravidelně pijte zelený čaj. Díky obsahu katechinů, které mají značné antioxidační účinky, zpomaluje stárnutí pleti a chrání ji před poškozením vnějšími vlivy, jako je například sluneční záření.
  • Pokud kouříte, přestaňte. Kouření snižuje produkci kolagenu v lidském těle, a tím přispívá ke stárnutí pleti.
  • Vyhněte se nadměrnému slunění a návštěvě solárií. Opět byste tím podpořili předčasné stárnutí pleti.
  • Vyhýbejte se alkoholu. Jeho konzumace rozšiřuje cévy v pokožce a podporuje její předčasné stárnutí.
REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*