Oříšky kešu prospívají našemu srdci

Oříšky kešu jsou zdravé hned z několika důvodů. I přesto se jim mnoho lidí vyhýbá kvůli vysokému obsahu tuku. Ve skutečnosti však obsahují menší množství tuku než jiné oříšky a jedná se hlavně o nenasycené tuky. Ty pomáhají snižovat hladinu cholesterolu a zlepšují zdraví srdečního svalu. Kromě nenasycených tuků mají kešu také několik dalších výhod.

eshop energie života nabízí


CORDYCEPS FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč

REISHI FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč

REISHI prášek 100 g

silná imunita

249 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

449 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

​​Poskytují potřebné minerály

Jelikož kešu obsahují vysoké množství minerálů (obzvláště pak mědi), pomáhají v těle udržovat minerální rovnováhu pro optimální zdraví. 30 g pražených kešu obsahuje 0,6 mg mědi, což je více než 30 % doporučené denní dávky. Měď tělo potřebuje k tvorbě hemoglobinu, kolagenu, elastinu a k ochraně nervových vláken. Mezi další minerály obsažené v kešu pak patří hořčík, fosfor, mangan, zinek, železo, draslík, selen a vápník. Pokud se nejedná o solené kešu, obsahují jen stopové množství sodíku.

Poskytují vitaminy

Ačkoliv obsah vitaminů není tak štědrý jako v případě minerálů, i přesto přispívají k dosažení denní doporučené dávky. Oněch 30 g dodávající řadu minerálů vám poskytne více než 10 % doporučené denní dávky vitaminu K, který je potřebný ke správnému srážení krve. Dále obsahují v menším množství také vitamin B a stopové množství vitaminu E. Kromě vitaminu dodávají také vlákninu a bílkoviny.

KEŠU CELÉ NATURAL 250 g

Snižují riziko cukrovky

Podle studie uveřejněné v prosinci 2016 v časopisu Molecular Nutrition and Food Research kešu pomáhají kontrolovat hladinu cukru v krvi. Ve studii vědci z univerzity v Montrealu testovali na krysách výtažek z oříšků kešu, který obsahuje kyselinu anakardiovou. Výsledky studie ukázaly, že kyselina anakardiová zlepšuje schopnost cukru vstupovat do buněk, což snižuje množství cukru v krvi. Kešu dále mohou podporovat zpracování cukru na energii – glykolýzu. Kontrola hladiny cukru v krvi snižuje riziko vzniku diabetu, který je spojován s obezitou a srdečními chorobami.

Snižuje riziko rakoviny

Kešu obsahují několik antioxidačních sloučenin, které jsou považovány za antirakovinové. Podle amerického Národního institutu pro výzkum rakoviny útočí volné radikály (v zásadě poškozené molekuly) na buňky, čímž dochází k změnám v DNA a potenciálně také ke vzniku rakoviny. Příkladem antioxidačních sloučenin nacházejících se v kešu jsou proanthocyanidiny . Tyto prospěšné látky mohou mít schopnost zastavit růst určitých nádorových buněk. (zdroj: livestrong.com)


REISHI FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč

CORDYCEPS FORTE

rakovina ustupuje

799 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

41 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*