Odvykání cigaret se dá pomoci bylinkami

Chcete se zbavit své závislosti na cigaretách? Odvykání kouření je náročným úkolem, přesto jej můžete zvládnout. Ať už se chcete cigaret zbavit z jakéhokoliv důvodu, ze své závislosti se vymaníte i díky bylinkám. Které vám pomohou především?

REKLAMA

L-ARGININ 100 kapslí

krevní tlak

469 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

zpomalí stárnutí

199 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč


Odvykání cigaret se dá pomoci bylinkami.
Odvykání cigaret se dá pomoci bylinkami. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Odvykání cigaret je cesta na dlouhou trať, která vyžaduje velmi pevnou vůli. Jestli chcete přestat kouřit, měli byste se držet několika zásadních pravidel, díky kterým do své závislosti znovu nespadnete. Při odvykání cigaret vám pomocnou ruku podají také některé bylinky.

Odvykání cigaret chce motivaci

Abyste přestali kouřit, musíte k tomu mít nejprve pádný důvod. Chcete posílit zdraví svých plic? Bojíte se koronavirové infekce? Anebo chcete seknout s cigaretami kvůli svým blízkým či z finančních důvodů? Ať je tomu, jak je, právě ta správná motivace je při odvykání cigaret tím nejlepším startérem i důvodem, proč na cigarety již nikdy nesáhnout.

Vyhýbejte se spouštěčům

Při odvykání cigaret je důležité, abyste se vyhnuli všem spouštěčům, které vás mohou svést z cesty. Důležité tedy je, abyste přestali chodit do kuřácké společnosti. Navštěvujte raději místa a setkávejte se s lidmi, kteří nemají s cigaretami nic společného.

Dále se vyhýbejte činnostem, které jste měli dříve spojené s kouřením cigaret. Ať už jde o pití kávy či polední přestávku v práci. Při odvykání cigaret jsou pro vás velmi rizikové i stresové situace, při kterých budete mít chuť si zapálit. Na místo toho, abyste hladinu stresu snižovali cigaretou, si raději dejte žvýkačku nebo si běžte vyčistit zuby.

Snažte se navíc dělat věci, při kterých nemusíte na kouření tolik myslet. Výborné jsou v tomto případě pravidelné a velmi intenzivní sportovní aktivity. Nejen, že vám rozptýlí mysl a zbaví vás nahromaděného stresu, také vám zlepší náladu.

Při odvykání cigaret se nenechte odradit abstinenčními příznaky

Kouření cigaret je obrovská závislost. Pokud se jí budete chtít zbavit, počítejte s tím, že budete mít abstinenční příznaky. Proto si dopředu zajistěte, abyste měli při odvykání cigaret dostatečnou psychickou podporu v rodině a přátelích.

Podporovat a motivovat v dalším odvykání vás může i speciální mobilní aplikace. Abstinující kuřáci si chválí například aplikaci Přestat Kouřit nebo aplikaci QuitNow! Přestaňte kouřit, které jsou volně ke stažení na Google Play.

Jak přestat kouřit? Pomohou vám bylinky

Při odvykání cigaret se můžete spolehnout také na některé bylinky. Jelikož je tento druh abstinence psychicky náročnou záležitostí, pomohou bylinky, které vám dokážou zklidnit mysl. Nervozitu, která je spojená s nedostatkem nikotinu v těle, dokáže eliminovat zejména třezalka tečkovaná. Úzkostné stavy a případnou nervozitu pomůže odstranit také šišák bajkalský nebo srdečník obecný. Na psychickou pohodu má příznivý vliv také meduňka lékařská nebo mateřídouška.

Při odvykání kouření je pro vás tou nejdůležitější bylinkou kozlík lékařský, díky kterému snáze zvládnete abstinenci. Kozlík odbourává stres, nervozitu a napětí. Minimalizuje u vás také úzkostné stavy a budete díky němu ve větší psychické pohodě. Co je ještě důležitější, kozlík lékařský snižuje chuť na cigarety, protože ovlivňuje chuťové receptory. Tato bylinka zajistí, že pro vás bude chuť cigaret velmi nepříjemná.

Chuť na cigarety snižuje také puškvorec obecný. Po této bylince sáhněte při odvykání cigaret, kdykoliv dostanete chuť si zakouřit. Podobnou službu pro vás bude mít lobelka nadmutá. Tato bylinka účinkuje tak, že po jejím užití vám přestane cigaretový kouř vonět.

Při odvykání cigaret je důležitá detoxikace

Pokud jste se rozhodli, že přestanete kouřit, měli byste v průběhu abstinence své tělo také kompletně detoxikovat. Správná detoxikace organismu zajistí, že své tělo očistíte od odpadních a toxických látek, které se v něm v průběhu vaší kuřácké závislosti nahromadily.

Při odvykání cigaret své tělo detoxikujte zejména ostropestřcem mariánským, vhodné jsou pro vás také některé zelené superpotraviny. Zejména chlorella, spirulina nebo zelený ječmen.

REKLAMA

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

899 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*