
Proč vzniká nervozita? Její nejčastější příčinou je nedostatek spánku, dlouhodobý stres i fyzické a psychické přetížení. Cítit nervozitu, podrážděnost či vnitřní neklid můžete i tehdy, když jste až nadmíru přehlcení vnějšími podněty. Pokud máte problémy v práci, skřípe vám to v partnerském vztahu, řešíte finanční problémy nebo si děláte starosti kvůli dětem, není divu, že jste nervózní. Aby vás nervozita tolik nesužovala, zkuste se vnitřně zklidnit přírodním způsobem.
Nervozita jako problém? Doplňte svému tělu minerály
Pokud se cítíte nervózní, dbejte na dostatečný příjem minerálním látek. Svou nervovou soustavu uvedete do rovnovážného stavu zvláště pomocí hořčíku, který užívejte jak v přírodních doplňcích strav, tak ve formě některých potravin. Při stavu vnitřního neklidu dále myslete na dostatečný přísun zinku, železa a vápníku.
Změňte svůj způsob života a relaxujte
Trápí vás nervozita? Zkuste si uvědomit její příčinu, kterou – pokud je to možné – ze svého života odbourejte. Máte partnerské neshody? Zkuste si s partnerem otevřeně promluvit nebo začněte chodit na partnerské terapie. Stresuje vás vaše práce? Řekněte o tom svému nadřízenému nebo začněte aktivně hledat práci novou, v níž se budete cítit lépe. Ve svém životě zvolněte a naučte se asertivně říkat NE – výrazně se vám uleví.
Co dále proti nervozitě? Najděte si fyzickou aktivitu, která vás baví, a věnujte se jí ideálně třikrát do týdne. Sport je v tomto ohledu nesmírně léčivý. Nezapomeňte však také relaxovat a odpočívat, čímž se vnitřně zklidníte. V tomto směru vám velmi pomůže také aromaterapie. Jaké esenciální oleje jsou nejlepší, když vás přepadne nervozita? Jednoznačně esenciální olej z levandule, který přidávejte do aromalampy i do horké koupele.
Při nervozitě se spolehněte na Ašvagandu a Brahmi
Jestliže přemýšlíte nad tím, co dělat, aby vás nervozita tolik nesužovala, obraťte se na Ašvagandu. Prášek z kořene této indické bylinky skvěle účinkuje při zmírnění následků stresu. Ašvaganda přitom vaše tělo posílí, ovšem neutlumí. Tato bylina zmírňuje nervozitu a vnitřní neklid, zároveň zlepšuje paměť, soustředění nebo schopnost učit se.
Další bylinou, která dokáže posílit paměť, koncentraci a duševní výkonnost, je Brahmi. Díky tomu se jedná o skvělý přírodní prostředek, který vás zbaví stresu a nervozity z toho, co vás vyčerpává. Brahmi zvyšuje odolnost proti stresu, a tak vás jen tak něco neznervózní a nevyvede z rovnováhy.
Další bylinky a nervozita: Které vám pomohou?
Můžete se obrátit na sílu dalších bylinek. K vaší celkové psychické pohodě a spokojenosti přispějí zejména meduňka lékařská a kozlík lékařský, které vám kromě zmírnění vnitřního neklidu také zlepší spánek. Tyto bylinky popíjejte nejlépe ve formě čaje.
Dále funguje dobromysl lékařská neboli oregáno, která přirozeně uvolňuje a zlepšuje náladu. Stres snižuje popíjení čaje z lipového květu. Mátový čaj či levandulový čaj zase podpoří vaši relaxaci. Pokud jste nervózní, vystresovaní a cítíte úzkost, k rychlému užití vám může pomoci také sirup z bylinek – anti stress.
Nervozita zmizí díky Bachově esencím
Jaký je další přírodní způsob léčby nervozity? Zkuste se obrátit na Bachovy esence, prostřednictvím kterých u sebe opět navodíte emoční pohodu. Bachovy esence jsou zcela jednoduchým a přírodním systémem léčení, který harmonizuje lidské emoce a myšlení. Pozitivní a optimističtější přístup k životu podpoří Bachova esence s hořcem nahořklým, pozitivní vyrovnanost přináší Bachova esence s hlodašem evropským, ztracenou jiskru doplní Bachova esence s habrem obecným a odolnost vůči stresu dodá Bachova esence s dubem letním.
Buďte první kdo přidá komentář