Nadváha: Jak rozdílně zatěžuje muže a ženy

Nadváha může potkat kohokoliv z nás. Stačí začít s tím, že je člověk často rozhozený a je vystaven nadměrnému stresu. Cítí se pak v časové tísni a má pocit, že potřebuje více energie. Jednoduše pak vybočí ze svého obvyklého stravování, rozhodí si pitný režim a tělo, které šidí i na spánku, musí být najednou obezřetné.

eshop energie života nabízí


KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

CHIA semínka 1 kg

zrychlí metabolismus

99 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

nakopne vaše hormony

699 Kč


Nadváha Jak rozdílně zatěžuje muže a ženy.
Nadváha Jak rozdílně zatěžuje muže a ženy.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Nadváha lehce vzniká, když je naše strava nedostatečně kvalitní, pitný režim minimální a zvýšíme spotřebu kalorických potravin. K tomu začneme vynechávat přirozený pohyb a spánek začneme nahrazovat kávou a energetickými nápoji.

Tělo, které je nastavené na život, se přepne na tuto skutečnost, že ho člověk zásobuje touto nekvalitní energií. A protože neví, jestli to někdy přestane, tak si začne ukládat zásoby. A tak jak člověk šidí sebe, tak tělo začne šidit fungování svých orgánů.

GARCINIA CAMBOGIA 100 kapslí

Z počátku si člověk neuvědomí, že se může objevit nadváha. Obzvláště, když je na začátku v dobré kondici, má tělo dobře zásobeno a vše funguje, jak má. Tento proces změny je z počátku pro člověka neviditelný.

Zkuste třeba během týdne jenom zvýšit spotřebu nápojů slazených fruktózou a glukózovým sirupem. Na konci týdne se pak nestačíte divit, kolik jste jenom tímhle nezřízeným pitím přibrali. A co teprve, když k tomu přidáte další výše zmíněné faktory. Nadváha se pak stane opravdu reálným strašákem.

Nadváha u mužů a žen se odlišuje v rozložení tuku v těle

Nadváha je výsledkem dlouhodobějšího zanedbávání přirozeného fungování těla. Této změny si častěji všimnou ženy, kterým se tuk ukládá na více částech těla. Klasicky se jedná o partie jako jsou stehna, boky, zadek, břicho. Postupně se však nadměrné množství tuku může objevit i na pažích. Navíc díky jinému způsobu ukládání tuků mají ženy větší estetickou nevýhodu. Často je totiž jejich nadváha spojena s nevzhlednou celulitidou.

Muži se s estetickým aspektem moc netrápí. I když i oni můžou být postihnuti celulitidou. Tuk se jim převážně ukládá v oblasti břicha. Aniž si to však můžou uvědomovat, tak se jedná o větší riziko než v případě způsobu ukládání tuků u žen.

U žen se totiž jedná převážně o podkožní tuk, zatím co u mužů se tuk ukládá kolem orgánů. Jedná se o tzv. vnitřní, nebo-li viscerální tuk. Tento tuk uvolňuje do těla škodlivé látky, které podporují rozvoj řady dalších onemocnění.

Nejčastěji se u lidí s nadváhou objevuje cukrovka 2. typu a nemoci srdce a cév. Tělu se dostává nekvalitní strava a je značně přetížené. A to nejen, co se týče nedostatečné činnosti jednotlivých orgánů, ale i v případě pohybového aparátu – kloubů a páteře. S tím se pak pojí další cílené omezování pohybu a řada dalších degenerativních onemocnění.


43148bf43c70e9da07d33d845b725ea8 0 - Nadváha: Jak rozdílně zatěžuje muže a ženy

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikuje tělo

199 Kč

371144c227b87b68c4800d3735cb966b 0 - Nadváha: Jak rozdílně zatěžuje muže a ženy

CHIA semínka 0,5 kg

zrychlí metabolismus

79 Kč

d001ace275d4a10cd8b769b4e675ce20 0 - Nadváha: Jak rozdílně zatěžuje muže a ženy

KRATOM 50 g

nahradí antidepresivum

599 Kč

e1c3dfd7c0344ea54bcd122118f458a4 0 - Nadváha: Jak rozdílně zatěžuje muže a ženy

ESPRESSO 250 g

100% arabica

199 Kč


Ženy mají až do období menopauzy výhodu

Ženy před riziky nadváhy chrání až do období menopauzy hormony. Ženy jsou celkově geneticky nastavené tak, že mají mít v těle větší množství tuku než muži, a to především z reprodukčního důvodu. Jejich srdce proto i více zvládne.

Avšak po menopauze se zátěž na srdce s muži velmi rychle vyrovnává a často je to mnohem horší. Díky poklesu hladiny estrogenu se tuk začne více ukládat i do oblasti břicha. V jakém množství to bude, záleží opět na genetické předurčenosti ženy a na věku, ve kterém menopauza začne. Čím později k této změně dojde, tak je větší pravděpodobnost ukládání tuku v oblasti břicha.

Je to v souvislosti s tím, že opět s přibývajícím věkem má člověk méně pohybu a měl by přihlédnout i ke změně stravování. Jeho energetická spotřeba se totiž snižuje a mění se i metabolismus těla. Navíc se i snižuje chuť nějakou změnu udělat. Nadváha se tedy často dotýká žen v období menopauzy.

Co můžou muži i ženy pro snížení nadváhy udělat

Kvůli estetické nedokonalosti, na kterou jsou ženy citlivé, mají tendenci s nadváhou spíše něco dělat. Díky vhodnému přístupu se nadváha může stát minulostí. Stačí opravdu málo:

  1. Pravidelný režim – především stravovací, ale i pitný a pohybový
  2. Mít dostatečný příjem energie z kvalitní potravy – nešidit se a zároveň to s příjmem nepřehánět
  3. Omezit potraviny, které jsou nekvalitní – obsahují bílou mouku, bílý cukr, sůl a jsou smažená
  4. Zařadit do jídelníčku pomocníky se spalováním tuků

Už jen těmito drobnými opatřeními udělá člověk obrovský pokrok. Mít ideální váhu není opravdu nic těžkého, je to jen o zvyku. A pokud nejste zvyklí jíst kvalitní jídlo, tak se to musíte naučit a ze začátku se vám opravdu chtít nebude. Není tedy od věci s někým tuto změnu sdílet a vzájemně se podporovat.

Darina


LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

49 Kč

GREPOVÉ JÁDRO 20 g

vybudí imunitu

299 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

189 Kč

GUARANA 100 kapslí

dodá energii

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*