Miliardář Branson investuje do nového masa

Většina lidí příliš nepřemýšlí nad tím, z čeho pocházejí potraviny, které nakupují v hypermarketech. Nezajímá je nejen etická otázka konzumace živočišných produktů, ale i dopad velkovýroby na životní prostředí, jako je například enormní spotřeba vody, chemizace půdy pro výrobu krmiv a znečišťování ovzduší. Nicméně podle britského miliardáře Richarda Bransona - zakladatele společnosti Virgin a investora start-upů, se to brzy změní.

REKLAMA

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

V srpnu roku 2017 Branson napsal blogový příspěvek, v němž se rozepsal o své investici do společnosti Memphis Meats, která se zabývá výrobou rostlinného masa. Vyjádřil v něm svou představu o budoucnosti jídla: "Věřím, že za 30 let už nebudeme muset zabíjet žádná zvířata a že všechna masa budou buď čistá, nebo rostlinná. Budou chutnat podobně (jako maso) a zároveň budou pro všechny mnohem zdravější. Jednoho dne se ohlédneme a pomyslíme si, jak archaičtí byli naše prarodiče, když zabíjeli zvířata pro jídlo," uvedl Branson.

Společně s Billem Gatesem, Kimballem Muskem (bratrem Elona) a několika dalšími významnými osobnostmi investoval do udržitelného potravinového systému, který se chová s láskou vůči živým bytostem. Každý z těchto lídrů dospěl ke svému záměru investovat do Memphis meats různým způsoby. Nicméně každý souhlasí, že změna je nutná, jelikož i nadále jíst zvířata je krajně neudržitelné a do značné míry nezdravé. Jak uvádí web Futurism, podtextem jejich rozhodnutí je skutečnost, že je nejvyšší čas začít podporovat společnosti, které používají technologii k uspokojení lidských kulinářských chutí, aniž by docházelo k zabíjení zvířat. A zároveň tak budeme chránit životní prostředí.

Branson nehovoří jen tak do větru. V roce 2014 se podnikatel vzdal konzumace masa. Nyní investuje do začínajících podniků, které jsou svým zaměřením v souladu s jeho přesvědčením a výhledem do budoucnosti. Současně se pravidelně účastní kampaní, jejichž cílem je zvýšit povědomí o změně klimatu, ochraně volně žijících živočichů a dopadech odlesňování způsobených velkozemědělstvím.

Existuje tak doslova nutnost, aby většina obyvatel přijala rostlinné stravovací návyky. V současně době se po celém světě vypěstuje dostatek potravin, aby mohl nakrmit 10 miliard lidí. Většina z obilovin a luštěnin, které se pěstují, se však podává právě hospodářským zvířatům, které produkují obrovské procento metanu, otravující zemskou atmosféru.

Podle organizace Organizace spojených národů pro výživu a zemědělství (FAO) se krmivo pro chov dobytka pěstuje na 26-ti procentech využitelné zemské půdy. Současně 13 miliard hektarů lesa zničených, protože se každoročně využívají jako pěstební plochy nebo pastviny. A 51% celosvětových emisí skleníkových plynů je způsobeno právě živočišným zemědělstvím, uvádí Institut WorldWatch.

Právě proto je nyní velmi vhodná doba pro přijetí udržitelných stravovacích návyků. Vědci, kteří jsou si vědomi této skutečnosti, již začali v laboratořích vyvíjet alternativy masa. Podnikatelé typu Bill Gates investují do začínajících společností, jako je například Impossible Foods, která se proslavila vydatným „krvavým“ burgerem na rostlinné bázi. Ekologičtější a čistší budoucnost je takřka za rohem. Pomůžete ji spoluvytvořit?

Amanda Froelich

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*