Migréna vás trápí? Na vině může být stres

Migréna postihuje až 20% populace. Příčiny můžeme nalézt ve vysoké míře stresu i mentálním vyčerpání. Jak si pomoci aniž bychom museli polykat návykové chemické tabletky?

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

799 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

349 Kč


Migréna vás trápí? Na vině může být stres.
Migréna vás trápí? Na vině může být stres. foto: Pixabay
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Určitě to každý v životě někdy zažil. Období těžkého psychického i mentálního vyčerpání. Člověk přijde unavený z práce domů, musí řešit děti i partnera, udělat práce okolo i uvnitř domácnosti. Přijde čas večera a dotyčný si uvědomí, že vlastně za celý den neměl čas na sebe, a tak místo spánku otevře notebook a dopřává si trochu zábavy, k tomu během dne vypije 2 až 5 šálků káv. Migréna na pochodu je téměř jistá.

Když přijde migréna, mozek musí odpočívat

Spánkový deficit a vysoká hladina stresu způsobuje vytížení naši nervové soustavy i mozku. Jelikož během práce mozkových buněk se mezibuněčný prostor zanáší toxiny, produkovanými neurony při jejich práci (zcela přirozený proces), tak jejich zadržování vede k pocitům ospalosti.

Při dlouhodobém spánkovém deficitu nebo silnému mentálnímu vytížení, tak vzniká migréna lokalizovaná v oblasti našich spánků.

Příčiny, na kterých bychom měli zapracovat, abychom se nám migréna vyhnula:

  • vysoká hladina stresu
  • nedostatek spánku
  • vysoká konzumace kofeinu a nepřírodních stimulantů
  • nedostatečný příjem tekutin (každý by měl vypít denně 2 – 3 l čisté vody)
  • silné mentální zatížení a vysoké nároky na koncentraci
  • vysoká konzumace masa i nezdravých tuků
  • nedostatečná konzumace živých potravin (zelenina, ovoce, ořechy)

Léčba spočívá ve změně životního stylu. V některých případech je nutné od základu změnit náš život. Najít si lepší a méně stresující zaměstnání, přestat pít kávu a dopřát si pravidelný a dostatečně dlouhý spánek.

Odborníci také doporučují do procesu léčby zařadit pravidelná cvičení, která pomůžou snížit hladinu kortizolu i navýšit hladinu testosteronu. Zároveň je hodné se naučit relaxační dechové praktiky nebo rovnou provádět meditaci.

Avšak vzdání se kofeinu i zaměstnání, nebo odhodlaní začít s cvičením a meditací někdy vyžaduje mnoho vůle. Bavíme se tady o podstatných životních změnách. Takže opravdu legrace bokem. Aby nás migréna definitivně opustila, v některých případech je nutná pomoc z druhé strany ve formě přírodních doplňků stravy.

Bylinky a potraviny zlepšující mozkovou činnost, paměť i detoxikaci

Mnohem snáze se nám bude vzdávat kávy, když ji nahradíme za brahmi nebo guaranu či ašvagandu. Jsou to produkty, které mají při dlouhodobém užívání pozitivní efekt s naprosto minimálním rizikem vytvoření závislosti. Chuchuhuasi je další přírodní produkt podporující mozkovou činnost i nervovou soustavu.

Kurkuma zase pomůže při odbourávání nahromaděného plaku v mozku a v prevenci vůči zánětům nervové soustavy. Zázvor je pomocník při vylučování volných radikálů, které náš mozek mohou poškozovat.

Hloh obecný se často užívá pro podporu mozkové funkce i snížení hladiny stresu a řimbabu můžeme použít jako bojovníka proti depresi.

Závěrem

Jestli někoho z nás trápí migréna, tak by se měl určitě zamyslet nad svou dosavadní životní situací a podniknout kroky ke změně životního stylu. Určitě silně doporučujeme nahradit některé léky a stimulanty lepšími přírodními produkty. Vyhnete se tak negativním vlivům i kontradikcím. Užívání výše zmíněných produktů doporučujeme úplně každému, protože kromě toho, že nám pomohou vyléčit bolest hlavy, tak silně podporují organismus i v jiných oblastech.

Avšak pokud změníte jídelníček, životní styl, práci a začnete cvičit, máte dostatečný spánek, užíváte přírodní suplementy, ale bolesti hlavy stále přetrvávají, tak je na místě navštívit moderní zdravotnická zařízení.

Klid v hlavě i na duši vám přeje Jakub

REKLAMA

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*