Migréna vás trápí? Na vině může být stres

Migréna postihuje až 20% populace. Příčiny můžeme nalézt ve vysoké míře stresu i mentálním vyčerpání. Jak si pomoci aniž bychom museli polykat návykové chemické tabletky?

eshop energie života nabízí


MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

L-ARGININ 100 kapslí

zpevní svaly

399 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč


Migréna vás trápí? Na vině může být stres.
Migréna vás trápí? Na vině může být stres. foto: Pixabay
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Určitě to každý v životě někdy zažil. Období těžkého psychického i mentálního vyčerpání. Člověk přijde unavený z práce domů, musí řešit děti i partnera, udělat práce okolo i uvnitř domácnosti. Přijde čas večera a dotyčný si uvědomí, že vlastně za celý den neměl čas na sebe, a tak místo spánku otevře notebook a dopřává si trochu zábavy, k tomu během dne vypije 2 až 5 šálků káv. Migréna na pochodu je téměř jistá.

Když přijde migréna, mozek musí odpočívat

Spánkový deficit a vysoká hladina stresu způsobuje vytížení naši nervové soustavy i mozku. Jelikož během práce mozkových buněk se mezibuněčný prostor zanáší toxiny, produkovanými neurony při jejich práci (zcela přirozený proces), tak jejich zadržování vede k pocitům ospalosti.

Při dlouhodobém spánkovém deficitu nebo silnému mentálnímu vytížení, tak vzniká migréna lokalizovaná v oblasti našich spánků.

Příčiny, na kterých bychom měli zapracovat, abychom se nám migréna vyhnula:

  • vysoká hladina stresu
  • nedostatek spánku
  • vysoká konzumace kofeinu a nepřírodních stimulantů
  • nedostatečný příjem tekutin (každý by měl vypít denně 2 – 3 l čisté vody)
  • silné mentální zatížení a vysoké nároky na koncentraci
  • vysoká konzumace masa i nezdravých tuků
  • nedostatečná konzumace živých potravin (zelenina, ovoce, ořechy)

Léčba spočívá ve změně životního stylu. V některých případech je nutné od základu změnit náš život. Najít si lepší a méně stresující zaměstnání, přestat pít kávu a dopřát si pravidelný a dostatečně dlouhý spánek.

Odborníci také doporučují do procesu léčby zařadit pravidelná cvičení, která pomůžou snížit hladinu kortizolu i navýšit hladinu testosteronu. Zároveň je hodné se naučit relaxační dechové praktiky nebo rovnou provádět meditaci.

Avšak vzdání se kofeinu i zaměstnání, nebo odhodlaní začít s cvičením a meditací někdy vyžaduje mnoho vůle. Bavíme se tady o podstatných životních změnách. Takže opravdu legrace bokem. Aby nás migréna definitivně opustila, v některých případech je nutná pomoc z druhé strany ve formě přírodních doplňků stravy.

Bylinky a potraviny zlepšující mozkovou činnost, paměť i detoxikaci

Mnohem snáze se nám bude vzdávat kávy, když ji nahradíme za brahmi nebo guaranu či ašvagandu. Jsou to produkty, které mají při dlouhodobém užívání pozitivní efekt s naprosto minimálním rizikem vytvoření závislosti. Chuchuhuasi je další přírodní produkt podporující mozkovou činnost i nervovou soustavu.

Kurkuma zase pomůže při odbourávání nahromaděného plaku v mozku a v prevenci vůči zánětům nervové soustavy. Zázvor je pomocník při vylučování volných radikálů, které náš mozek mohou poškozovat.

Hloh obecný se často užívá pro podporu mozkové funkce i snížení hladiny stresu a řimbabu můžeme použít jako bojovníka proti depresi.

Závěrem

Jestli někoho z nás trápí migréna, tak by se měl určitě zamyslet nad svou dosavadní životní situací a podniknout kroky ke změně životního stylu. Určitě silně doporučujeme nahradit některé léky a stimulanty lepšími přírodními produkty. Vyhnete se tak negativním vlivům i kontradikcím. Užívání výše zmíněných produktů doporučujeme úplně každému, protože kromě toho, že nám pomohou vyléčit bolest hlavy, tak silně podporují organismus i v jiných oblastech.

Avšak pokud změníte jídelníček, životní styl, práci a začnete cvičit, máte dostatečný spánek, užíváte přírodní suplementy, ale bolesti hlavy stále přetrvávají, tak je na místě navštívit moderní zdravotnická zařízení.

Klid v hlavě i na duši vám přeje Jakub


MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

199 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

vyčistí játra

199 Kč

KRATOM 5 g

deprese ustoupí

99 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*