Menstruační bolesti se dají zmírnit přírodně

Trápí vás během menstruace velké bolesti a křeče? Zkuste je zmírnit přírodní cestou. Úlevu vám přinesou zejména některé bylinky a přírodní přípravky. Které konkrétně?

REKLAMA

CORDYCEPS 100 g

zpomalí stárnutí

319 Kč

MUAY KRÉM 100 g

odstraní bolest

349 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


Menstruační bolesti se dají zmírnit přírodně.
Menstruační bolesti se dají zmírnit přírodně. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Menstruační bolesti zažívá jednou za měsíc snad každá žena. I když jsou bolestivé stavy velmi častou součástí menstruace, neznamená to, že byste se s nimi měla smířit. Nenechte je, aby vás omezovaly ve vašem životě. Zkuste naopak bolest při menstruaci zmírnit přírodní cestou.

Proč menstruační bolesti vznikají

Bolesti během menstruace poznáte nepříjemný tlakem až bolestmi nejen v podbřišku. Ženy si často stěžují také na bolesti kříže, kyčlí i vnitřních stran stehen. Proč k menstruačním bolestem vůbec dochází?

Hlavní roli hraje zejména genetika, která ovlivňuje, zda bude mít žena sklony k bolestivé menstruaci. Za zvýšenou bolestivost v tomto případě může vyšší hladina prostaglandinů v ženině těle. Menstruační bolesti však bývají často způsobeny také hormonální nerovnováhou mezi ženskými hormony estrogeny a progesteronem. Co tedy na bolestivou menstruaci platí?

Změňte svůj životní styl

Chcete-li, aby se menstruační bolesti zmírnily nebo aby byly vaší dávnou minulostí, změňte v prvé řadě svůj životní styl. Pravidelně sportujte a nevynechávejte ani posilování pánevního dna, na které jsou výborné jóga či pilates. Proč je pravidelný pohyb tak důležitý? Ženy, které pravidelně sportují, trpí menstruačními bolestmi méně často, anebo má u nich bolestivá menstruace mnohem nižší intenzitu.

Co je rovněž důležité, během svých dnů dbejte na lehký a vyvážený jídelníček. Vyhýbejte se tučným, těžkým, smaženým a nadměrně soleným pokrmům. Pokud chcete omezit menstruační bolesti, neměla byste rovněž během menstruace pít nadměrně kávu. Tabu by pro vás měl být rovněž alkohol a cigarety. 

Na menstruační bolesti pomohou bylinky

Jakým dalším způsobem potlačit bolest při menstruaci? Během svých dnů se obraťte na bylinky. Třikrát denně popíjejte zejména čaj z kontryhele lékařského, který mírní menstruační bolesti a křeče. Díky této bylince, kterou lze užívat i ve formě tinktury, předejdete také nadměrnému menstruačnímu krvácení. Během menstruace vám dále pomůže pravidelné popíjení čaje z heřmánku lékařského, ale i čaje z listů maliníku lékařského, který účinně mírní menstruační bolesti a křeče a snižuje projevy premenstruačního syndromu. Kromě čaje z listů maliníku obecného výborně funguje také maliníková tinktura.

Dalšími bylinnými pomocníky proti silné menstruaci a menstruačním bolestem jsou mochna husí, kava kava, pupalka dvouletá či ploštičník hroznatý. Při silné a bolestivé menstruaci vám uleví rovněž kořen anděliky čínské. Jeho pravidelným užíváním zároveň zharmonizujete svůj nepravidelný menstruační cyklus.

Vyzkoušejte i další přírodní přípravky na bolestivou menstruaci

Jestliže o sobě víte, že trpíte na menstruační bolesti, je dále důležité, abyste svůj jídelníček obohatila o vápník, hořčík a vitamin B6. Tyto důležité minerály a vitaminy, které jsou nezbytné pro snížení bolestivosti menstruace, přijímejte v některých potravinách či v přírodních doplňcích stravy. 

V období menstruace je pro vás podstatný zejména vyšší přísun hořčíku. Právě tento minerál výrazně snižuje menstruační bolestivost i křeče. Ve kterých potravinách hořčík konkrétně najdete? V zelenině, a to zejména v hlávkovém salátu nebo špenátu. Významným zdrojem hořčíku jsou také  kešu, mandle a dýňová semínka.

Další triky jak zmírnit menstruační bolesti

✓ Při bolestivé menstruaci odpočívejte.

✓ Zaměřte se na zvýšenou polohu dolních končetin. Natáhněte si nohy před sebe a podložte si je například polštářem.

✓ Hledáte další úlevu při nadměrné menstruační bolesti? Nahřívejte si svůj podbřišek hřejivými polštářky.

✓ V průběhu dne vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody.

✓ Dostatečně spěte. Během menstruace naspěte ideálně osm hodin denně.

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*