Menopauza: Bylinky vám pomohou zmírnit příznaky

Menopauza je přirozeným stavem, který zažívají všechny ženy kolem padesátého roku života. Ačkoliv je menopauza nevyhnutelná, její příznaky bývají velmi nepříjemné. Které bylinky vám je pomohou zmírnit?

REKLAMA

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč


Menopauza: Bylinky vám pomohou zmírnit příznaky.
Menopauza: Bylinky vám pomohou zmírnit příznaky. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Menopauza neboli klimakterium či přechod nejčastěji zastihne ženy kolem 49. až 51. roku života. Přechod z reprodukčního období do stádia reprodukčního klidu však některé ženy zaskočí o mnoho dřív, a to již těsně po třicítce. V každém případě se tomuto stavu nevyhne v životě žádná žena.

Menopauza má mnoho nepříjemných příznaků

Klimakterium je období v životě ženy, které souvisí s útlumem činnosti pohlavních orgánů. Žena, která prochází menopauzou, ztrácí menstruaci a také u ní dochází k poklesu ženských pohlavních hormonů progesteronu a estrogenu. V souvislosti s útlumem produkce těchto hormonů v ženském těle nastává celá řada změn.

  • Klesající hladina estrogenu negativně ovlivňuje spánek, zhoršuje paměť, způsobuje návaly horka a noční pocení, zvyšuje krevní tlak a hladinu cholesterolu a také zvyšuje pravděpodobnost vzniku osteoporózy.
  • Snižuje se produkce hormonu štěstí endorfinu, v důsledku čehož má žena v menopauze špatnou náladu a má sklony k depresivním či úzkostným stavům, náladovosti, plačtivosti nebo přecitlivělosti.
  • Dalšími příznaky menopauzy je snížení libida až nechuť k sexu, vaginální suchost, horší elasticita pokožky, zvýšená tvorba vrásek a pigmentových skvrn nebo přibývání na váze. Při klimakteriu ženy trpí rovněž bolestmi hlavy, pocitem brnění končetin nebo závratěmi.

Nejúčinnější je maca peruánská

Doslova zázračným přírodním prostředkem pro ženy v menopauze je maca peruánská, která je zdrojem fytoestrogenu a díky tomu má vliv na hormonální systém. 

Fytoestrogeny se totiž svou strukturou podobají ženským pohlavním hormonům estrogenům. V ženském těle je během přechodu dostatečně nahrazují. Prostřednictvím pravidelného užívání macy peruánské zmírníte příznaky menopauzy, které vám tolik znepříjemňují život. A sice především návaly horka a pocení.

Červený jetel taky může pomoci

Tato bylinka v prvé řadě harmonizuje váš přirozený hormonální cyklus. Zmírňuje rovněž pocení a návaly horka, zlepšuje náladu a zkvalitňuje spánek. Pravidelné užívání červeného jetele dále zrychluje metabolismus, díky čemuž žena během menopauzy méně přibírá. Červený jetel je rovněž dobrou prevencí řídnutí kostí a nadbytečnému vypadávání vlasů.

Menopauza se projevuje i návaly horka. Pomůže šalvěj nebo ploštičník

Dále vám pomůže pomoci šalvěj lékařská, která obsahuje estrogenní hormony. Šalvěj lékařskou popíjejte během menopauzy nejlépe ve formě čajů.

Proti návalům horka a nadměrnému pocení vám během menopauzy pomůže také ploštičník hroznatý. Tato bylinka, která obsahuje přírodní glykosidy a terpeny podobné estrogenům, zlepšuje paměť a soustředění, zkvalitňuje usínání a samotný průběh spánku, předchází podrážděnosti a rovněž snižuje vaginální suchost.

Třezalka tečkovaná a meduňka lékařská pro klidnější mysl

Trpíte při menopauze výkyvy nálad? Pomůže vám třezalka tečkovaná, která bude mít na vaši psychiku zklidňující účinek. Tato bylinka označovaná za přírodní antidepresivum vás ochrání před změnami nálad, podrážděností i melancholickými stavy. Meduňka lékařská vám zase zklidní mysl a oprostí od nespavosti. Třezalku a meduňku však mezi sebou nikdy nekombinujte.

Menopauza: Tipy na další bylinky

Jaké další bylinky dokážou zmírnit nepříjemné příznaky menopauzy? Například ženšen, který zvyšuje libido a výrazně zlepšuje sexuální život. Zmírnit bolesti pánve a ulevit od návalů horka vám pomůže andělika čínská. Vyzkoušet můžete také chmel otáčivý, který má během přechodu uklidňující účinky na psychiku.

REKLAMA

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*