
Menopauza neboli klimakterium či přechod nejčastěji zastihne ženy kolem 49. až 51. roku života. Přechod z reprodukčního období do stádia reprodukčního klidu však některé ženy zaskočí o mnoho dřív, a to již těsně po třicítce. V každém případě se tomuto stavu nevyhne v životě žádná žena.
Nikoliv černý, ale BÍLÝ PÁTEK v eshopu Energie života!
Slevy na téměř všechny produkty značky Energie života!
ZOBRAZIT VŠECHNY SLEVY
Menopauza má mnoho nepříjemných příznaků
Klimakterium je období v životě ženy, které souvisí s útlumem činnosti pohlavních orgánů. Žena, která prochází menopauzou, ztrácí menstruaci a také u ní dochází k poklesu ženských pohlavních hormonů progesteronu a estrogenu. V souvislosti s útlumem produkce těchto hormonů v ženském těle nastává celá řada změn.
- Klesající hladina estrogenu negativně ovlivňuje spánek, zhoršuje paměť, způsobuje návaly horka a noční pocení, zvyšuje krevní tlak a hladinu cholesterolu a také zvyšuje pravděpodobnost vzniku osteoporózy.
- Snižuje se produkce hormonu štěstí endorfinu, v důsledku čehož má žena v menopauze špatnou náladu a má sklony k depresivním či úzkostným stavům, náladovosti, plačtivosti nebo přecitlivělosti.
- Dalšími příznaky menopauzy je snížení libida až nechuť k sexu, vaginální suchost, horší elasticita pokožky, zvýšená tvorba vrásek a pigmentových skvrn nebo přibývání na váze. Při klimakteriu ženy trpí rovněž bolestmi hlavy, pocitem brnění končetin nebo závratěmi.
Nejúčinnější je maca peruánská
Doslova zázračným přírodním prostředkem pro ženy v menopauze je maca peruánská, která je zdrojem fytoestrogenu a díky tomu má vliv na hormonální systém.
Fytoestrogeny se totiž svou strukturou podobají ženským pohlavním hormonům estrogenům. V ženském těle je během přechodu dostatečně nahrazují. Prostřednictvím pravidelného užívání macy peruánské zmírníte příznaky menopauzy, které vám tolik znepříjemňují život. A sice především návaly horka a pocení.
Červený jetel taky může pomoci
Tato bylinka v prvé řadě harmonizuje váš přirozený hormonální cyklus. Zmírňuje rovněž pocení a návaly horka, zlepšuje náladu a zkvalitňuje spánek. Pravidelné užívání červeného jetele dále zrychluje metabolismus, díky čemuž žena během menopauzy méně přibírá. Červený jetel je rovněž dobrou prevencí řídnutí kostí a nadbytečnému vypadávání vlasů.
Menopauza se projevuje i návaly horka. Pomůže šalvěj nebo ploštičník
Dále vám pomůže pomoci šalvěj lékařská, která obsahuje estrogenní hormony. Šalvěj lékařskou popíjejte během menopauzy nejlépe ve formě čajů.
Proti návalům horka a nadměrnému pocení vám během menopauzy pomůže také ploštičník hroznatý. Tato bylinka, která obsahuje přírodní glykosidy a terpeny podobné estrogenům, zlepšuje paměť a soustředění, zkvalitňuje usínání a samotný průběh spánku, předchází podrážděnosti a rovněž snižuje vaginální suchost.
Třezalka tečkovaná a meduňka lékařská pro klidnější mysl
Trpíte při menopauze výkyvy nálad? Pomůže vám třezalka tečkovaná, která bude mít na vaši psychiku zklidňující účinek. Tato bylinka označovaná za přírodní antidepresivum vás ochrání před změnami nálad, podrážděností i melancholickými stavy. Meduňka lékařská vám zase zklidní mysl a oprostí od nespavosti. Třezalku a meduňku však mezi sebou nikdy nekombinujte.
Menopauza: Tipy na další bylinky
Jaké další bylinky dokážou zmírnit nepříjemné příznaky menopauzy? Například ženšen, který zvyšuje libido a výrazně zlepšuje sexuální život. Zmírnit bolesti pánve a ulevit od návalů horka vám pomůže andělika čínská. Vyzkoušet můžete také chmel otáčivý, který má během přechodu uklidňující účinky na psychiku.
Buďte první kdo přidá komentář