Manayupa pročistí krev od toxických látek

Manayupa je trvalá keřovitá rostlina rostoucí pouze v některých horských oblastech And, nejčastěji od 2.000 do 4.000 m.n.m. I přesto je však známa v celém Peru. Její "sláva" sahá až do časů Inků, kdy bylo její užívání privilegiem vyšších společenských vrstev a mělo částečně obřadní až kultovní charakter. V jazyce quechua zní její název “runa mana yupana”, což znamená:” její vlastnosti jsou nesčetné”.

eshop energie života nabízí


CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

SLZOVKA 250 g

detoxikace těla

119 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

ManayupaManayupa má zelené, oválné lístky vyrůstající z ohebných, plazivých lodyh, dorůstajících do 50 cm délky. Lístky, plody i celá lodyha Manayupy jsou pokryty charakteristickými hustými chloupky. Květy jsou drobné, převážně růžové.

Semena jsou v malých, cca 3 cm velkých luscích. Husté kořeny rostou hluboko a díky tomu odolává i nedostatku vláhy.

Uvádí se, že Manayupa může mít i temnější barvu lístků a modrobílé květy. Závisí to na místě výskytu Manayupy. Pro léčivé účely se sbírá a používá celá nadzemní část rostliny.

Složky obsažené v Manayupa mají účinky antiastmatické, antialergické, tonizační, antioxidační a protizánětlivé a díky tomu je nápomocná při zánětech jater, žlučníku, žaludku, ledvin, močových cest a pohlavního ústrojí (i při výtocích). Mimo to chrání sliznici trávicího traktu a reguluje tvorbu žaludečních kyselin při překyselení. Urychluje spalování tuků a je tedy nápomocná i při redukčních dietách.

Manayupa

Manayupa má i účinky spasmolytické, uvolňuje hladké svalstvo, pomáhá proti bolesti, při neurózách, dobře působí i na CNS. Je používána i při menstruačních bolestech. Díky obsahu taninů je využívána i jako prostředek k zastavení krvácení, urychluje procesy hojení ran. Může být použita k omývání i ke koupelím.

Tradičním indiánským využitím je také macerát v alkoholu (např. v rumu) užívaný při bolestech páteře.

Manayupa a obsahové látky

Manayupa v sobě hromadí esteroidy, taniny, minerální sole, hlavně vápna a hliníku, vitamín K, saponiny, flavonoidy, glycidy (deriváty kvercetinu), aminokyseliny, éterické oleje a mnoho jiných látek. Je nejčastěji užívanou a také nejúčinnější rostlinou s očistnými účinky.

Nestor peruánské fytoterapie páter Edmund Szeliga ji nazývá bylinou č.1 všech léčebných kúr.V některých případech dokáže již samo vynikající očistné působení Manayupy odstranit zdravotní potíže.

MANAYUPA 100 g

Účinky Manayupy

  • očista krve a celého organizmu od toxických látek především chemického původu (pocházejících i z nadměrného užívání chemických léků, alkoholu a nikotinu)otravy, nevolnosti, bolesti břicha, zácpy
  • překyselení žaludku, žaludeční vředy
  • záněty jater, žlučníku, žlučových cest
  • záněty ledvin a močových cest, bolestivé močení a nutkání
  • záněty ženských pohlavních orgánů, menstruační bolesti, výtoky (i ke koupelím)

Další účinky manayupy

  • astma i bronchitida
  • ekzémy, alergie, akné, vyrážky různého druhu (i ke koupelím)
  • neurózy a neuralgie
  • bolesti svalů a křeče (i ke koupelím)
  • jako antioxidant

Obvyklý způsob použití

1 lžíci byliny zalít cca 0,7 litru studené vody, nechat 5 minut odstát a vařit mírným varem 5 minut. Odcedit, pít vlažné, 3 x denně.

Upozornění: Neužívat současně léky vycházející strukturálně z fenylethylaminu nebo se směsí bylin.

Pití odvaru ve vyšších dávkách může mít vliv na snížení krevního tlaku.

V tomto případě snižte dávku byliny a kontrolujte častěji krevní tlak.

Jako zajímavost: tradičním indiánským využitím Manayupy je také macerát v alkoholu (např. v rumu), užívaný při bolestech páteře.

Mezi některými indiány koluje pověra, že vývar z Manayupy podaný partnerovi, dokáže navrátit lásku a přízeň milované osoby. (zdroj: ITPM)


MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

139 Kč

SLZOVKA 250 g

detoxikace těla

119 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

186 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

239 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*