Lymfatické uzliny: jak fungují a co přinášejí tělu

O silnou imunitu a tělo bez škodlivin a infekcí pečuje lymfatický systém. Důležitou úlohu v něm hrají také lymfatické uzliny, které filtrují nebezpečné látky. Přečtěte si, jak o lymfatickou soustavu pečovat a podporovat její funkci.

REKLAMA

KOTVIČNÍK plody 250 g

hormonální rovnováha

699 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

79 Kč


Lymfatické uzliny: jak fungují a co přinášejí tělu.
Lymfatické uzliny: jak fungují a co přinášejí tělu. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Lymfatické uzliny jsou součástí větší soustavy. V těle se nacházejí lymfatické cévy, skrze které je po celém těle rozvedena lymfa. Ta odvádí škodlivé látky, a tím posiluje imunitu. Lymfatické uzliny jsou důležitou součástí, jelikož lymfu filtrují a zpět do krevního oběhu pouští nezávadné látky.

Lymfatické uzliny vytvářejí protilátky tzv. lymfocyty, díky kterým je tělo bráněno před infekcemi a viry. Uzliny také nepropouští žádné škodlivé látky dál do oběhu a zabraňují tak vzniku onemocnění. Aby byly lymfa i filtr ve formě uzlin účinné, je třeba o tento systém pečovat a zbytečně ho nezatěžovat.

Umístění a podpora funkce lymfatických uzlin

Uzliny, které mají ve filtrování významnější místo, se nacházejí v krku, v podpaží, tříslech, ale také pod klíční kostí. Jedná se o místa, která jsou stimulovaná při běžné chůzi, což rozproudí lymfatický systém.

Často se stává, že je lymfatická soustava zpomalená a nefunguje tak, jak by měla. Můžou za to různá onemocnění, špatný životní styl a překyselení organismu. Účinným pomocníkem je rychlá chůze, při které hýbete i rukama dopředu a vzad a oběh lymfy se tak může znovu rozproudit.

Pomozte svému tělu a očistěte lymfatický systém

Hlavním pravidlem, které je třeba dodržovat, je omezení cukrovinek, sladkých nápojů a uměle zpracovaných potravin. Cukr totiž způsobuje v těle kyselé prostředí, ve kterém má lymfa větší problémy fungovat a může se výrazně zpomalit.

To pak vede ke vzniku civilizačních chorob nebo drobnějších estetických vad, jako jsou kožní problémy v podobě akné nebo ekzému.

Detoxikujte své tělo přírodním způsobem

Doplňky stravy určené k detoxikaci výrazně ulevují lymfatické soustavě a převážně pak lymfatickým uzlinám. Bylinné čaje, super potraviny nebo vitaminy a minerály pomáhají tělu zbavovat se škodlivých látek a nezatěžovat lymfu.

Masáže a uvolnění proudění lymfy

Lymfatické uzliny můžete uvést do rychlejší funkce také pomocí masáží. Krouživými pohyby masírujte třísla, podpaží, místo pod klíční kostí a krk. Pokud budete cviky provádět pravidelně, můžete se po čase těšit se zdravějšího těla a silnější imunity. Lymfatické uzliny vám i za malý pohyb poděkují.

REKLAMA

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

349 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

OSTROPESTŘCOVÝ OLEJ

pomůže játrům

249 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*