Lymfatické uzliny: jak fungují a co přinášejí tělu

O silnou imunitu a tělo bez škodlivin a infekcí pečuje lymfatický systém. Důležitou úlohu v něm hrají také lymfatické uzliny, které filtrují nebezpečné látky. Přečtěte si, jak o lymfatickou soustavu pečovat a podporovat její funkci.

REKLAMA

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

GOTU KOLA 100 kapslí

sladí hemisféry

469 Kč


Lymfatické uzliny: jak fungují a co přinášejí tělu.
Lymfatické uzliny: jak fungují a co přinášejí tělu. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Lymfatické uzliny jsou součástí větší soustavy. V těle se nacházejí lymfatické cévy, skrze které je po celém těle rozvedena lymfa. Ta odvádí škodlivé látky, a tím posiluje imunitu. Lymfatické uzliny jsou důležitou součástí, jelikož lymfu filtrují a zpět do krevního oběhu pouští nezávadné látky.

Lymfatické uzliny vytvářejí protilátky tzv. lymfocyty, díky kterým je tělo bráněno před infekcemi a viry. Uzliny také nepropouští žádné škodlivé látky dál do oběhu a zabraňují tak vzniku onemocnění. Aby byly lymfa i filtr ve formě uzlin účinné, je třeba o tento systém pečovat a zbytečně ho nezatěžovat.

Umístění a podpora funkce lymfatických uzlin

Uzliny, které mají ve filtrování významnější místo, se nacházejí v krku, v podpaží, tříslech, ale také pod klíční kostí. Jedná se o místa, která jsou stimulovaná při běžné chůzi, což rozproudí lymfatický systém.

Často se stává, že je lymfatická soustava zpomalená a nefunguje tak, jak by měla. Můžou za to různá onemocnění, špatný životní styl a překyselení organismu. Účinným pomocníkem je rychlá chůze, při které hýbete i rukama dopředu a vzad a oběh lymfy se tak může znovu rozproudit.

Pomozte svému tělu a očistěte lymfatický systém

Hlavním pravidlem, které je třeba dodržovat, je omezení cukrovinek, sladkých nápojů a uměle zpracovaných potravin. Cukr totiž způsobuje v těle kyselé prostředí, ve kterém má lymfa větší problémy fungovat a může se výrazně zpomalit.

To pak vede ke vzniku civilizačních chorob nebo drobnějších estetických vad, jako jsou kožní problémy v podobě akné nebo ekzému.

Detoxikujte své tělo přírodním způsobem

Doplňky stravy určené k detoxikaci výrazně ulevují lymfatické soustavě a převážně pak lymfatickým uzlinám. Bylinné čaje, super potraviny nebo vitaminy a minerály pomáhají tělu zbavovat se škodlivých látek a nezatěžovat lymfu.

Masáže a uvolnění proudění lymfy

Lymfatické uzliny můžete uvést do rychlejší funkce také pomocí masáží. Krouživými pohyby masírujte třísla, podpaží, místo pod klíční kostí a krk. Pokud budete cviky provádět pravidelně, můžete se po čase těšit se zdravějšího těla a silnější imunity. Lymfatické uzliny vám i za malý pohyb poděkují.

REKLAMA

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

229 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*