Liposukce vás nezbaví nadváhy či pivního břicha

Rozhodli jste se podstoupit liposukci, protože vás trápí nadbytečný tuk na břiše, bocích či stehnech? Nepočítejte s tím, že vám tento estetický zákrok skutečně zajistí krásné a zdravé tělo. Má totiž hned několik “ale”.

REKLAMA

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč


Liposukce vás nezbaví nadváhy či pivního břicha.
Liposukce vás nezbaví nadváhy či pivního břicha. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Liposukce je pro mnohé lidi řešením, jak dosáhnout vytouženého těla. I když může být provedena sebešetrněji, stále se jedná o operaci a radikální zásah do těla. Obezitologové proto doporučují, aby lidé, kteří chtějí zhubnout a zpevnit své tělo, raději investovali do zdravé stravy a do cvičení.

Liposukce: Jak probíhá?

K liposukci se lidé uchylují, pokud se chtějí zbavit nadměrného množství tuku v problémových partiích, jako jsou boky, břicho, stehna nebo paže. Existuje několik typů liposukce. Jde o suchou klasickou techniku, vlhkou techniku nebo také o liposukci vibrační, laserovou či ultrazvukovou.

Nejpoužívanější je tumescentní liposukce, která patří k vlhkým technikám. Jak vůbec tento estetický zákrok probíhá? Během lokální či celkové anestezie lékař vybranou problematickou partii napustí speciálním tumescentním roztokem. Po dalších více než 30 minutách pak tuk s roztokem lékař z těla vysaje kanylou pryč. Lidově řečeno, tumescentní roztok během liposukce rozruší podkožní tukovou tkáň, jednotlivé tukové buňky se tak odtrhnou od podkladu a vysají se ven. Celý proces liposukce trvá zhruba dvě až tři hodiny.

Co následuje po liposukci

Pacient, který podstoupil liposukci, musí ihned po zákroku nosit 24 hodin denně po dobu čtyř týdnů stahující kompresivní prádlo. Jeho úkolem je minimalizovat otoky, zrychlit odtékání tumescentní tekutiny z těla a zajistit, aby kůže přilnula k tělu. Liposukce je zákrokem ambulantním, pacient tedy odchází po zákroku domů, kde se musí několik dní šetřit.

Jelikož je liposukce radikálním zásahem do těla, je nezbytné brát během prvních dnů léky proti bolesti. Ke každodenním činnostem včetně zaměstnání se může pacient po liposukci vrátit zhruba po jednom týdnu, ovšem ke sportovním aktivitám, které zajišťují hubnutí a formování těla minimálně až po jednom měsíci.

Liposukce má negativní vliv na celkové zdraví

Uvažujete nad liposukcí? Z kosmetického pohledu se možná změní tvar vašich problémových partií, které si necháte upravit. Jestliže budete stále žít nezdravým životním stylem, budete se přejídat a mít nadváhu či obezitu, děláte medvědí službu pro své zdraví.

Tuková tkáň je důležitá k tomu, aby se v ní ukládaly lipidy. Když budete vlivem nezdravého způsobu života opět přibírat kilogramy, jenže lipidy se kvůli liposukci problémových míst nebudou mít kam ukládat, začnou své “útočiště” hledat jinde. Lipidy se budou ukládat v játrech či svalech, čímž může dojít ke ztučnění jater a dalším zdravotním problémům. Lipidy se rovněž mohou ukládat v dalších problematických partiích, které jste si nenechali “odsát”

Namísto liposukce hubnětě přirozeně

Liposukce sama od sebe vám nepomůže zhubnout. Pro vaše tělo nemá žádný pozitivní metabolický efekt. Pokud chcete opravdu zhubnout a zpevnit své tělo, zlepšete raději svůj životní styl, pravidelně cvičte a zdravě a vyváženě se stravujte. Jestliže chcete radikálněji zhubnout, pomůže vám některá z redukčních diet. Nevíte, kterou z nich vybrat? Přehled jednotlivých redukčních diet naleznete v tomto článku.

Abyste se zbavili nadbytečných tukových rezerv, alespoň třikrát do týdne se věnujte intenzivnímu tělesnému pohybu a problematické partie zpevňujte jejich pravidelných posilováním. Rovněž dostatečně spěte, vyhýbejte se stresovým situacím a snažte se být co nejvíce v psychické pohodě. Snížit tukové zásoby v těle vám na místo liposukce pomohou také některé superpotraviny.

  • L-arginin v kombinaci s pohybem spaluje tuky, pomáhá hubnutí a buduje svaly.
  • Guarana zvyšuje výdej tělesné energie a podporuje redukci tuků. V kombinaci s upraveným jídelníčkem a pravidelným pohybem podporuje výrazný úbytek váhy.
  • Caigua podporuje metabolismus tuků. Jde tedy o skvělý spalovač tukových rezerv.
  • Garcinia cambogia je bohatá na vysoké množství přírodní kyseliny hydroxycitronové, která napomáhá hubnutí. Potlačuje tvorbu tuků, jejich hromadění v tkáních a pomáhá snižovat tukové zásoby v těle.
  • Chillies neboli výtažek z papriky s obsahem kapsaicinu je častou složkou redukčních programů. Přispívá ke snižování tělesné hmotnosti.
  • Chia semínka snižují touhu po jídle.
  • Většinu z doporučovaných superpotravin na redukci tuků najdete v našem balíčku štíhlá linie.
REKLAMA

SLUNEČNICE 500 g

dodá zdravé tuky

79 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*