Kůži před opalováním posílíte beta karotenem

Blíží se doba dovolených a s tím spojeného mnohdy nadměrnějšího opalování. Abyste kůži připravili na slunečnou lázeň, je zapotřebí jí dodat co nejvíce beta karotenu v přirozené podobě. Tedy v potravinách, které se mohou pochlubit jeho vysokým obsahem. Které to jsou?

REKLAMA

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Samozřejmě mrkev, řekne mnoho z vás. Jenže tuto kořenovou zeleninu trumfne, co se týče množství beta karotenu na 100 gramů, sladká brambora. Téměř o 50 procent. Nevýhodou proti mrkvi je ovšem čtyřnásobné množství kalorií. Tudíž pokud chcete do plavek naopak zhubnout, tak přece jen raději tu mrkev.

sedm - Kůži před opalováním posílíte beta karotenemJenže kdo jí má každý jíst každý den, že? Třeba vás potěší, že další potravinou v pořadí je zelí. Nebo obecně jakákoliv listová zelenina. Čím tmavší odstín zelené, tím lépe. Vařený špenát vás rovněž napumpuje beta karotenem o něco více než římský salát, který si mnozí z nás dáváme pravidelně k večeři.

Následuje dýně, kterou někdo může, někdo zase nikoliv, protože jej nadýmá. Ať už tak či onak, v pomyslném žebříčku potravin s přirozeným výskytem beta karotenu následuje dlouhá mezera, na kterou se napojí až meloun Cantaloupe, sladká červená paprika a sušené meruňky.

V závěsu desítky potraviny s nejbohatším zastoupením beta karotenu se vyjímá zelený hrášek a brokolice, jak jinak než vařená.

Samozřejmě potravin s obsahem beta karotenu, který tělo používá k produkci vitaminu A, důležitého nejen pro naši kůži, ale i zrak a imunitu, je celá řada. Výše zmiňované ty ostatní ovšem daleko předčí.

Syntetické přípravky užívat nedoporučuji. Neuškodí sice vašemu tělu, ale vaší peněžence rozhodně ano 🙂

Parádní léto plné živé energie přeje amber

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*