Kůži před opalováním posílíte beta karotenem

Blíží se doba dovolených a s tím spojeného mnohdy nadměrnějšího opalování. Abyste kůži připravili na slunečnou lázeň, je zapotřebí jí dodat co nejvíce beta karotenu v přirozené podobě. Tedy v potravinách, které se mohou pochlubit jeho vysokým obsahem. Které to jsou?

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

349 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

999 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Samozřejmě mrkev, řekne mnoho z vás. Jenže tuto kořenovou zeleninu trumfne, co se týče množství beta karotenu na 100 gramů, sladká brambora. Téměř o 50 procent. Nevýhodou proti mrkvi je ovšem čtyřnásobné množství kalorií. Tudíž pokud chcete do plavek naopak zhubnout, tak přece jen raději tu mrkev.

sedm - Kůži před opalováním posílíte beta karotenemJenže kdo jí má každý jíst každý den, že? Třeba vás potěší, že další potravinou v pořadí je zelí. Nebo obecně jakákoliv listová zelenina. Čím tmavší odstín zelené, tím lépe. Vařený špenát vás rovněž napumpuje beta karotenem o něco více než římský salát, který si mnozí z nás dáváme pravidelně k večeři.

Následuje dýně, kterou někdo může, někdo zase nikoliv, protože jej nadýmá. Ať už tak či onak, v pomyslném žebříčku potravin s přirozeným výskytem beta karotenu následuje dlouhá mezera, na kterou se napojí až meloun Cantaloupe, sladká červená paprika a sušené meruňky.

V závěsu desítky potraviny s nejbohatším zastoupením beta karotenu se vyjímá zelený hrášek a brokolice, jak jinak než vařená.

Samozřejmě potravin s obsahem beta karotenu, který tělo používá k produkci vitaminu A, důležitého nejen pro naši kůži, ale i zrak a imunitu, je celá řada. Výše zmiňované ty ostatní ovšem daleko předčí.

Syntetické přípravky užívat nedoporučuji. Neuškodí sice vašemu tělu, ale vaší peněžence rozhodně ano 🙂

Parádní léto plné živé energie přeje amber

REKLAMA

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

349 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

169 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*