Kůži před opalováním posílíte beta karotenem

Blíží se doba dovolených a s tím spojeného mnohdy nadměrnějšího opalování. Abyste kůži připravili na slunečnou lázeň, je zapotřebí jí dodat co nejvíce beta karotenu v přirozené podobě. Tedy v potravinách, které se mohou pochlubit jeho vysokým obsahem. Které to jsou?

eshop energie života nabízí


MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

186 Kč

ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

CORDYCEPS FORTE

posílí zevnitř

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Samozřejmě mrkev, řekne mnoho z vás. Jenže tuto kořenovou zeleninu trumfne, co se týče množství beta karotenu na 100 gramů, sladká brambora. Téměř o 50 procent. Nevýhodou proti mrkvi je ovšem čtyřnásobné množství kalorií. Tudíž pokud chcete do plavek naopak zhubnout, tak přece jen raději tu mrkev.

sedm - Kůži před opalováním posílíte beta karotenemJenže kdo jí má každý jíst každý den, že? Třeba vás potěší, že další potravinou v pořadí je zelí. Nebo obecně jakákoliv listová zelenina. Čím tmavší odstín zelené, tím lépe. Vařený špenát vás rovněž napumpuje beta karotenem o něco více než římský salát, který si mnozí z nás dáváme pravidelně k večeři.

Následuje dýně, kterou někdo může, někdo zase nikoliv, protože jej nadýmá. Ať už tak či onak, v pomyslném žebříčku potravin s přirozeným výskytem beta karotenu následuje dlouhá mezera, na kterou se napojí až meloun Cantaloupe, sladká červená paprika a sušené meruňky.

V závěsu desítky potraviny s nejbohatším zastoupením beta karotenu se vyjímá zelený hrášek a brokolice, jak jinak než vařená.

Samozřejmě potravin s obsahem beta karotenu, který tělo používá k produkci vitaminu A, důležitého nejen pro naši kůži, ale i zrak a imunitu, je celá řada. Výše zmiňované ty ostatní ovšem daleko předčí.

Syntetické přípravky užívat nedoporučuji. Neuškodí sice vašemu tělu, ale vaší peněžence rozhodně ano 🙂

Parádní léto plné živé energie přeje amber


KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

299 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

299 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

posílí zevnitř

499 Kč

REISHI FORTE

prodlouží váš věk

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*