Krevní obraz – jaké jsou optimální hodnoty?

Krevní obraz je důležitým faktorem při jakémkoliv vyšetření celkového našeho zdravotního stavu. Krev je doslova pramenem života v nás. Jaké hodnoty bychom tedy měli sledovat a jak je optimalizovat?

eshop energie života nabízí


CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

399 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

ERYTHRITOL 400 g

nahradí bílý cukr

119 Kč

SCHIZANDRA 100 cps

posílí imunitu

349 Kč


Krevní obraz
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Krevní obraz je naprostým základem diagnostiky, bez které se zodpovědný lékař neobejde.

V aktuální době a obzvlášť v České republice jsme ve stavu, kdy lékaři dostatečně nevysvětlují lidem otázky a témata ohledně zdraví. Dnes je zcela běžné, že při jakémkoliv onemocnění se vás lékař ani nezeptá, co děláte za práci či jaký vedete životní styl.

Ano, nejspíš se jedná o bakterie, tak nasadíme antibiotika na 3 týdny. Nebo nejspíše se jedné o specifickou oblast, tak vás pošlu na odborné vyšetření. Až moc často slyšíme tyhle fráze.

Krev je nositelkou života a dle ayurvédy je první tkání, kterou tělo vytváří z konzumované potravy. Dává to smysl, krev spolu s lymfatickým systémem tvoří zásobní trasy pro všechny ostatní tkáně. Z krve se vše ostatní tvoří.

SPIRULINA BIO tablety 100g

Špatná krev = špatný stav tkání = špatné zdraví. Je to vyloženě do očí bijící, že odběry a analýza krve nejsou primárním cílem diagnózy zdravotního stavu pacienta. Z těchto důvodů bychom měli chtít po našem praktickém lékaři pravidelné odběry krve a jejich vyhodnocení. Na co se ale dívat?

Krevní obraz a 4 základní složky

V naší krvi neustále operuje spousta krevních buněk, které celkově ovlivňují naší vitalitu, imunitu a regenerační schopnosti. Při studiu krevního obrazu je tedy nutné sledovat hladinu erytrocytů (červených krvinek), hemoglobinu (složka červených krvinek), leukocytů (bílých krvinek a trombocytů (krevních destiček).

Pokud od praktického lékaře žádáme krevní testy, tak se nebojme říci si i o sledování hladiny vitamínů a minerálů, případně hormonů. To vše jsou další indikátory našeho zdravotního stavu. Avšak bohužel zdravotní pojišťovny tyto nadstandartní testy neproplácí a musíme počítat, že tu tisícovku zaplatíme.

Co vše lze z krevního obrazu vyčíst:


09c356fd52bd07e32e9d8cb23c1b530c 0 - Krevní obraz - jaké jsou optimální hodnoty?

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

48b612a7daa42faf21630616987ce212 0 - Krevní obraz - jaké jsou optimální hodnoty?

SPIRULINA BIO 200 tbl.

vyčistí krev

180 Kč

a0e0180f563c86deef5299cd4c3997dd 0 - Krevní obraz - jaké jsou optimální hodnoty?

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

359 Kč

8683602dbebb1b9d9fdbf61caa01f018 0 - Krevní obraz - jaké jsou optimální hodnoty?

AŠVAGANDA 100 tob.

uklidní a povzbudí

399 Kč


  • síla imunitního systému
  • stav transportů kyslíku a tedy i vitality organismu
  • stav regeneračních schopností těla
  • zda máme vysoký výskyt stresových hormonů a jsme tedy ve stresu
  • zda je náš jídelníček dobře sestavený
  • zda si nezaděláváme na propuknutí chronické či akutní nemoci

Jak optimalizovat jednotlivé složky a posílit tak funkce organismu?

Erytrocyty

Když budeme hovořit o erytrocytech, tak budeme hovořit převážně o vitalitě našeho organismu. Téměř všechny tkáně v našem těle pracují díky kyslíku – mozek obzvlášť. Se slabým transportem kyslíku jsme často malátní, unavení a nevýkonní. Hodně spíme a celkově máme problém se dokopat ke sportu.

Látky a ostatní složky potřebné pro správnou tvorbu erytrocytů jsou hemoglobin, měď, kyselina listová a vitamín A.

Hemoglobin

Hemoglobin je základní část erytrocytů a tělo pro jeho tvorbu potřebuje převážně železo a vitamín C, díky kterému se železo dobře vstřebává.

Leukocyty

Leukocyty představují naše bílé krvinky a tedy sílu našeho imunitního systému. Jejich slabé množství je důvodem vzniku oslabené imunity a tedy častých bakteriálních a virových nákaz. Vysoké množství leukocytů zase hovoří o možném autoimunitním onemocnění.

Pro správnou funkci imunitního systému a tvorbu leukocytů je nutné tělu dodávat měď, řadu vitamínu, minerálů – hlavně zinku a omega 3 mastných kyselin, Pro zvýšení tvorby tak můžeme využít echinaceu.

Trombocyty

Trombocyty jakožto krevní destičky představují část z regeneračních sil. Tělo je využívá při akutních poraněních, kdy pomáhají zacelit ranky proti krvácení.

Pro jejich správnou funkci je nutné pít 2 – 3 l vody denně a podpořit jejich tvorbu dostatečným přísunem omega 3 mastných kyselin, vitamínem K i B9.

Čím celkově posílit tvorbu krevních buněk a jejich funkci:

Určitě taky velký význam i dopad na kvalitu krve má váš životní styl. Imunitní systém je mnohem silnější a aktivnější u sportovců, než gaučových povalečů.

Kvalitní krevní obraz vzniká správně sestaveným jídelníčkem, který by měl obsahovat dostatek listové zeleniny, bílkovin, sacharidů, tuků, vitamínů a minerálů.

Sportujte a jezte více zeleniny, ovoce, semínek a užívejte kvalitní suplementy či přírodní produkty. Krev je základem vašeho zdraví a její kvalita je určuje vaše zdraví.

Doporučujeme přečíst si knihu Krev od Ulricha Strunze.

Za energii života vám pěkně červenou a dobrou krev přeje Jakub


L-ARGININ 100 kapslí

zpevní svaly

399 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

89 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

449 Kč

GUARANA 100 g

nabije energií

139 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*