Křečové žíly se dají léčit přírodní cestou

Křečové žíly jsou běžným problémem, při kterém se abnormálně zvětšené žíly začnou objevovat těsně pod povrchem kůže. Obvykle se vyskytují na lýtkách a stehnech, když dojde k oslabení žilních stěn nebo poškození funkce chlopní, které řídí průtok krve.

eshop energie života nabízí


GOTU KOLA 10:1 20g

sladí hemisféry

199 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

MERUŇKOVÝ OLEJ 200 ml

zkrásní vaši pokožku

199 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

uklidní a povzbudí

399 Kč


Křečové žíly se dají léčit přírodní cestou.
Křečové žíly se dají léčit přírodní cestou.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Křečové žíly mohou způsobovat bolest, únavu, nesoustředěnost a pocity pálení, tepání, brnění nebo těžknutí nohou. Mnoho lidí také trápí nevzhledné vystupující žíly.

CAIGUA 100 tob.

Mezi faktory, které přispívají k vzniku křečových žil, patří dědičnost, povolání vyžadující časté stání, obezita, užívání antikoncepce, zácpa a tělesné hormonální změny během těhotenství, puberty a menopauzy.

Protože lékařské a chirurgické ošetření křečových žil není zrovna nejlevnější, můžete zkusit některé domácí přípravky, které mohou pomoci zmírnit potíže s nimi spojené.

Caigua na křečové žíly

Caigua má pozitivní vliv na metabolizmus tuků. Snižuje hladinu „zlého” cholesterolu LDL, odpovědného za sklerotické změny cév, a současně zvyšuje hladinu „dobrého” cholesterolu HDL.

Díky těmto vlastnostem se Caigua využívá k prevenci arteriosklerózy, neboť čistí cévy a tepny od usazenin a tím pomáhá předejít srdečním a oběhovým chorobám, včetně tvorby křečových žil. Mimo to podporuje léčbu vysokého krevního tlaku a cukrovky.

Jablečný ocet

Jablečný ocet je skvělý lék na křečové žíly. Je vhodný pro přírodní očistu těla a zlepšení krevního oběhu. Zdravý krevní oběh dokáže výrazně zmírnit těžknutí a otoky nohou způsobené křečovými žílami.

 • Neředěný jablečný ocet naneste na kůži nad křečovými žílami a jemně jej do ni vmasírujte. Aplikujte jej každý den ráno a před spaním. Křečové žíly se zmenší už za pár měsíců.
 • Rovněž můžete rozmíchat dvě čajové lžičky jablečného octa ve sklenici s vodou a pít dvakrát denně. Pozitivní výsledky se dostaví už po prvním měsíci.

Kajenský pepř

Kajenský pepř je považován za zázračný lék na křečové žíly. Je velmi bohatý na vitamin C a bioflavonoidy. Zlepšuje krevní oběh a zmírňuje bolest ucpaných a oteklých žil.

 • Přidejte jednu čajovou lžičku kajenského pepře v prášku do horké vody a dobře zamíchejte.
 • Pijte třikrát denně po dobu jednoho až dvou měsíců.

Olivový olej

Pro léčbu křečových žil je důležité zlepšit krevní oběh. K tomu mohou pomoci masáže s olivovým olejem, které kromě zlepšení oběhu ulevují od bolesti svalů a zánětu žil.


b430200b28fcb65a638abbd5783d921f 0 - Křečové žíly se dají léčit přírodní cestou

TŘTINOVÝ CUKR 500 g

nahradí bílý cukr

45 Kč

193dcc6c48a2308a00e9aaa24d2f9518 0 - Křečové žíly se dají léčit přírodní cestou

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč

b94a2bf0657366b253374d6bfba05f49 0 - Křečové žíly se dají léčit přírodní cestou

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

349 Kč

76ba561914ab9317ce13840447e9c342 0 - Křečové žíly se dají léčit přírodní cestou

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

299 Kč


 • Smíchejte olivový olej s vitaminem E v oleji ve stejném poměru a mírně zahřejte. Teplou směsí masírujte křečové žíly několik minut dvakrát denně po dobu jednoho až dvou měsíců.
 • K masáži můžete také použít směs čtyř kapek cypřišového esenciálního oleje smíchaných s dvěma čajovými lžičkami teplého olivového oleje.

Česnek

Česnek je vynikající bylina pro úlevu od zánětů a příznaků křečových žil. Rovněž pomáhá rozkládat škodlivé toxiny v cévách a zlepšovat krevní oběh.

 • Nakrájejte až šest stroužků česneku a vložte je do čisté nádoby.
 • Přidejte šťávu ze tří pomerančů a dvě polévkové lžíce olivového oleje.
 • Nechte směs odstát na 12 hodin.
 • Zatřeste sklenicí, abyste obsah promíchali a naneste pár kapek směsi na prsty. Kruhovým pohybem masírujte křečové žíly po dobu 15 minut.
 • Na noc obalte místo bavlněnou látkou.
 • Opakujte denně několik měsíců.

Čerstvý česnek rovněž přidejte do svého jídelníčku.

Listnatec pichlavý

Listnatec pichlavý dokáže skvěle ulevit od bolesti a nepohodlí způsobeného křečovými žílami. Tato bylina obsahuje sloučeniny zvané ruscogeniny, které mají protizánětlivé účinky a navíc zužují žíly díky vlastnostem, které působí proti elastáze

Užívejte 100 mg listnatce pichlavého ve formě doplňku stravy třikrát denně. Doplněk stravy se skládá z kořene a semen rostliny a obsahuje vitaminy B a C, vápník, chrom, hořčík, mangan, draslík, selen, křemík a zinek.

Tyto živiny pomohou zúžit a posílit žíly, rovněž redukují zánět a zlepšují krevní oběh v končetinách.

Poznámka: Lidé s vysokým krevním tlakem nebo benigní hyperplazií prostaty by neměli tuto bylinu užívat předtím, než se poradí s lékařem.

Vilín

Vilín je velmi účinná bylina pro zpevnění cév, čímž může pomoci redukovat symptomy křečových žil. Kromě stahujících účinků obsahuje také kyselinu gallovou a několik éterických olejů, které mohou pomoci redukovat otoky a také ulevit od bolesti.

 • Namočte do vilínu žínku a přiložte ji na postiženou oblast. Aplikujte dvakrát až třikrát denně po dobu jednoho až dvou měsíců.
 • Případně můžete napustit vanu vlažnou vodou a přidat 10 až 20 kapek destilovaného vilínu. Ve vodě si pak nejméně 15 minut namáčejte nohy. Poté je umyjte čistou vodou a šetrně osušte. Tento postup opakujte jednou denně jeden až dva měsíce.

Kaštany jírovce maďalu na křečové žíly

CAIGUA 100 tob.
Kaštany jírovce maďalu se k léčbě křečových žil používají celá staletí. Působí proti zánětům a otokům a dokáží omezit výskyt křečových žil.

Extrakt z kaštanů obsahuje sloučeninu zvanou aescin, který zlepšuje pružnost žil a brání uvolňování enzymů, které poškozují kapilární stěny.

Nezávislá nezisková organizace Cochrane Collaboration došla přezkoumáním klinických studií k závěru, že extrakt z jírovce nabízí účinnou krátkodobou léčbu příznaků křečových žil.

 • V obchodech lze sehnat gel z kaštanů jírovce pro zevní použití. Aplikujte jej na postiženou oblast dvakrát denně. Při pravidelném používání dokáže výrazně snížit otok a bolest nohou.
 • Rovněž můžete užívat doplňky stravy z jírovce maďalu. Nejčastěji se užívá 300 mg dvakrát denně. Nekonzumujte syrové kaštany, protože obsahují velké množství toxické sloučeniny známé jako eskulin.

Poznámka: Extrakt či doplňky stravy z jírovce maďalu by neměly používat těhotné ani kojící ženy.

Petržel

Petržel je bohatá na vitamin C a působí jako silný antioxidant, který podporuje tvorbu kolagenu a napomáhá při opravě a reprodukci buněk. Rovněž obsahuje rutin, který hraje klíčovou roli v posílení kapilár, a je proto velmi užitečný pro zmírnění symptomů křečových žil.

 • Nakrájenou čerstvou petržel nechte 5 minut vařit v jednom šálku vody.
 • Povařenou petržel přikryjte a nechte zchladnout. Vlažný vývar poté sceďte.
 • Přidejte kapku esenciálních olejů z růže a měsíčku.
 • Vývar dejte na pár minut do lednice.
 • Vatovým tamponem naneste roztok na postiženou oblast.
 • Aplikujte jednou denně několik měsíců.

Rovněž přidejte čerstvou petržel do svého jídelníčku.

Listy vinné révy

Listy vinné révy obsahují flavonoidy, které pomáhají udržovat zdravé žíly. Listy mají stahující, protizánětlivé, antioxidační a homeostatické vlastnosti, které jsou pro léčbu křečových žil velice užitečné.

 • Vařte šálek listů vinné révy ve čtyřech šálcích vody po dobu 10 až 15 minut. Vývar nechte pár minut stát, dokud není vlažný.
 • Nalejte jej do kbelíku a pět minut si v něm namáčejte nohy.
 • Poté dejte nohy na deset sekund do druhého kbelíku naplněného studenou vodou.
 • Opakujte třikrát nebo čtyřikrát za sebou, postup ukončete namočením nohou do kbelíku se studenou vodou.
 • Následně s ricinovým olejem masírujte nohy směrem nahoru.
 • Nakonec ponechte nohy několik minut ve vyvýšené poloze.

Měsíček lékařský

Měsíček je bohatým zdrojem flavonoidů a vitaminu C, které stimulují tvorbu kolagenu a pomáhají při opravě a reprodukci buněk. Také pomáhají zlepšit krevní oběh, čímž zmírňují příznaky křečových žil.

 • Vařte pět minut šálek měsíčku lékařského ve čtyřech šálcích vody.
 • Namočte bavlněný hadřík do vývaru a přiložte jej na postiženou oblast. Ponechte jej na místě, dokud zcela nevychladne.
 • Opakujte několikrát denně po několik měsíců, dokud si nevšimnete zlepšení.

Rovněž můžete konzumovat čerstvé okvětní lístky měsíčku.

Díky těmto postupům můžete redukovat otoky a nepohodlí způsobené křečovými žílami a omezit jejich výskyt. Také byste měli pravidelně chodit na procházky, jezdit na kole nebo plavat, abyste zlepšili krevní oběh v nohách. (zdroj: www.ncbi.nlm.nih.gov/PMC3833478/)


GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

222 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

299 Kč

GREPOVÉ JÁDRO 20 g

vybudí imunitu

299 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*