Klimakterium se dá poznat jednoduchým testem

Klimakterium neboli menopauza u každé ženy přichází mezi 45. až 55. rokem života. Výjimečně se může žena dostat do přechodu ještě dříve. Máte podezření, že tento přirozený proces právě zasáhl i do vašeho života? Díky jednoduchému testu si ověříte, zda se klimakterium týká i vás.

REKLAMA

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč


Klimakterium se dá poznat jednoduchým testem.
Klimakterium se dá poznat jednoduchým testem. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Klimakterium je přirozený hormonální proces, kterým si každá žena projde zpravidla mezi 45. až 55. rokem života. Během menopauzy dochází postupně k vymizení menstruace, žena je tedy následně neplodná. Blížící se klimakterium nebo jeho počátek můžete zjistit pomocí jednoduchého testu.

S ohledem na jeho výsledky pak budete moci zavést jistá opatření spočívající ve změně životního stylu a v přírodní léčbě, díky kterým pak příznaky samotné menopauzy budete zvládat mnohem lépe.

Klimakterium určí tzv. menopauzální index

Jednoduchým testem na klimakterium, který si dokáže provést každá žena, je tzv. menopauzální index. Tento index hodnotí celkem deset hlavních příznaků menopauzy, které detailněji posoudíte na bodové škále od 1 do 5. Čím má u vás daný příznak výraznější průběh, tím více bodů dáte. Posuzujte konkrétně:

  1. návaly horka
  2. nadměrné pocení
  3. depresivní stavy a změny nálad
  4. podrážděnost
  5. bolest hlavy
  6. bušení srdce
  7. nespavost
  8. závratě
  9. poruchy soustředění
  10. bolest kloubů

Pokud u vás bude výsledek menopauzálního indexu 20 bodů a méně, máte lehký průběh klimakteria. Od 20 až 35 bodů se vás týká středně těžký průběh a nad 35 bodů těžký průběh menopauzy.

Klimakterium spolehlivě odhalí krevní testy

Na menopauzální index pohlížejte jako na orientační test. Chcete-li mít stoprocentní jistotu, že se vás již klimakterium týká, nechejte si u svého gynekologa provést test určující hladinu ženských pohlavních hormonů v krvi. Jedná se o nejpřesnější diagnostiku, která dokáže odhalit přicházející klimakterium.

Procházíte menopauzou? Pusťte se do boje proti jejím příznakům

Přechodem se musí projít každá žena. Tento přirozený proces, během kterého ztrácí menstruaci a je následně neplodná, doprovází řada nepříjemných příznaků. A to zejména návaly horka, nadměrné pocení, úzkostné a depresivní stavy, nespavost, únava, ztráta libida, náladovost, bolest při pohlavním styku nebo bolest na hrudi.

Klimakterium s sebou přináší i řadu zdravotních rizik. Jde například o vyšší riziko srdečního infarktu, náchylnost k srdečně-cévním chorobám, osteoporózu či přibírání v důsledku zpomalení metabolismu.

Ideální bylinkou při klimakteriu je maca peruánská

Abyste potlačila nepříjemné příznaky menopauzy a zároveň minimalizovala zdravotní rizika, pusťte se ihned po odhalení klimakteria do prevence. Lépe zvládat menopauzu vám pomohou některé přírodní přípravky.

Návaly horka, nadměrné pocení, problémy se spánkem a nepříjemné psychické stavy u vás zmírní zejména maca peruánská, která vyrovnává hladinu estrogenu a progesteronu v těle, harmonizuje hormonální cyklus, zmírňuje návaly horka a snižuje pocení.

Zlepšuje rovněž náladu, zkvalitňuje spánek a zrychluje metabolismus. Maca dále zamezuje řídnutí kostí a rovněž předchází riziku vzniku rakoviny prsu.

Při menopauze se ženy potýkají rovněž se zhoršením svého psychického stavu. Vaše deprese, úzkosti, kolísání nálad či podrážděnost pomůže lépe zvládnout ašvaganda. Od melancholických stavů vám zase uleví polynéská kava kava.

Pro ženy v přechodu jsou dále vhodné bylinky obsahující fytoestrogeny, což jsou látky, které se podobají ženským pohlavním hormonům estrogenům.

Jde například o ploštičník hroznatý, červený jetel a kontryhel lékařský. Od návalů horka a nadměrného pocení vám rovněž uleví šalvěj lékařská.

Kde dále fytoestrogeny najdete? V luštěninách (zejména sóji), lněných semínkách, pískavici řecké seno, květáku, brokolici nebo fenyklu.

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*