Jak zlepšit trávení při sedavém zaměstnání

Správnou činnost trávicího systému a střevní peristatiky stimuluje pohyb. Jen obyčejná procházka má na trávení obrovský vliv. Pokud máte sedavé zaměstnání a váš organismus vám již začíná vysílat varovné signály v podobě nadýmání, pálení žáhy, zácpy či průjmu, je nejvyšší čas začít s bylinnou terapií.

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vědci tvrdí, že typickým životním stylem dnešních lidí je celodenní sezení, přes den v kanceláři, večer doma u televize a již delší dobu upozorňují na to, že tento sedavý životní styl ohrožuje zdraví. Některé lékařské studie dokonce přišly s tím, že dlouhodobá sedavá práce je nebezpečnější než kouření.

Sedavým způsobem života jsme ohroženi nejen tloustnutím, ale zatěžujeme záda, oči a kardiovaskulární systém. Nedostatkem fyzické aktivity se zpomalí náš metabolismus. Tělo se tak hůře zbavuje nahromaděných toxických látek. Dochází k překyselení organismu, ke zhoršení činnosti trávicího systému, k únavě a k poškození zdraví.

Jak metabolismus znovu rozhýbat a nepříjemné potíže s trávením odstranit? Pomohou vám bylinky.

Manayupa pročistí organismus od toxických látek

Tato peruánská bylina má vysoké přirozené močopudné vlastnosti, což usnadňuje a urychluje odstranění toxických látek z organismu. Manayupa je jednou z nejúčinnějších rostlin s očistnými účinky, její působení pomáhá odstranit zdravotní potíže s překyselením žaludku, zánětem žlučníku, bolestmi břicha, nevolnostmi a zácpou. Manayupa se může také užívat při bolestech páteře.

Vilcacora si s trávením hravě poradí

Peruánská bylina Vilcacora obsahuje bohaté množství alkaloidů, díky nimž má protizánětlivé, antivirové, antibakteriální a antioxidační vlastnosti. Při každodenním užívání má Vilcacora skvělé výsledky s trávením, dokáže tělu účinně pomoci při zánětu tlustého střeva, Crohnově chorobě, zácpách, žaludečních vředech, změnách bakteriální střevní flóry, a také při zánětu žlučníku a virovém zánětu jater. Vilcacora velmi účinně působí na pohybové ústrojí při problémech s artrózou, zánětech kloubů, svalových bolestech a revmatismu.

Jalovec pročistí trávení


Tipy pro jednotlivá znamení

BERANBrahmi • BÝKCordyceps • BLÍŽENCICordycepsRAKACAI BERRYLEVCaiguaPANNAAšvagandaVÁHYCordycepsŠTÍRKotvičník • STŘELECReishiKOZOROHKřemelina • VODNÁŘBrahmiRYBYAšvaganda


Vysoce účinný bylinný výtažek, vyrobený z pupenů Jalovce podporuje hladinu cukru v krvi, trávení, funkci ledvin, pročišťuje organismus a napomáhá metabolismu tuků a cukrů.

Rakytník zregeneruje žaludek

Bylinný výtažek z pupenů Rakytníku podporuje trávení, působí blahodárně na žaludek a jako přírodní antioxidant.

Ořešák posílí funkci střevního traktu

Výtažek z pupenů Ořešáku královského posílí funkci střevního a trávicího traktu a přispěje k funkčnímu metabolismu.

Byliny pomůžou vašemu tělu zbavit se nahromaděných toxinů, posílí funkci trávicího systému a sníží nebo úplně odstraní nepříjemné příznaky špatného trávení. Vy se tak nebudete cítit unaveni, naopak budete plni zdravé energie a chuti využít jakoukoli příležitost k pohybu, který Vás přivede ke zdravějšímu životnímu stylu.

Markéta

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*