Jak vnímat varovné signály vlastního těla

Jak vnímat varovné signály vlastního těla.

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

249 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Jak vnímat varovné signály vlastního těla V dnešní době má význam sledovat, co naše strava obsahuje, jelikož to, co jíme, má přímý dopad na naše zdraví a psychiku. Návod je jednoduchý. Stačí pouze přemýšlet o tom, co dáváme do úst a jak na nás určité druhy potravin působí.

Z praxe: Naprostá většina lidí pravidelně vybírá a s malými obměnami jí stejné druhy potravin.

Jejich pocity po jídle se také pravidelně týkají únavy až ospalosti, přeplněnosti, nafouklého břicha, nadýmání, pálení žáhy, knedlíku v krku nebo také chuti na sladké. Našli jste se?

Pravda je taková, že naše zvyklostní chování nám říká vybírat takové druhy potravin, které nám chutnají. Nejvíce to platí o potravinách se sladkou a slanou chutí, ale také s chutí „tukovou“.

Pro všechny, kteří se řídí pouze chuťovým instinktem, bude alfou omegou změnit své zakořeněné stravovací návyky a zaměřit se také na kvalitu i kvantitu jednotlivých živin.

Každá potravina obsahuje určitý podíl základních živin, mezi které se řadí sacharidy, bílkoviny, tuky. Co nám tyto komponenty stravy říkají?

Chuť na sladké je prvotní vjem každého člověka, hned po narození. Náš mozek pracuje na cukr a cukr funguje jako zdroj energie. Řada lidí, jakmile pocítí únavu, proto automaticky šáhne po sladkém.

Naopak, schopnost rozpoznat tučnou chuť je velmi individuální. Lidé, kteří jsou vůči chuti tuku vnímavější, ho jedí méně. Situace je taková, že jíme zbytečně hodně tuků, a to především těch nevhodných. Příčinou je nízký práh citlivosti na tučnou chuť.

Nevhodný výběr živin, volba sladkostí a přemíra tučných potravin, vede samo sebou k váhovým přírůstkům. V příštím článku pravidelné poradny o zdravé výživě si o tom povíme více.

Jana Luberová, poradce pro výživu

info@janaluberova.cz

 
REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

499 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

149 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

799 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*