Jak alkohol narušuje náš metabolismus

Alkohol obsahuje prázdné kalorie a nemá žádnou nutriční hodnotu. Vaše tělo nemůže alkohol uchovávat, takže ho musí okamžitě metabolizovat. Metabolizace alkoholu však může mít škodlivý účinek na jiné metabolické procesy. Níže uvádíme, co byste o alkoholu a vašem metabolismu měli vědět.

REKLAMA

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

REISHI BIO 100 g

posiluje játra

369 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Alkohol a výživa

Často přispívá k podvýživě, protože vysoká hladina kalorií ve většině alkoholických nápojů může představovat velké procento vašich denních energetických požadavků. Dokonce i jeden alkoholický nápoj denně může přispět k podvýživě.

Když pijete alkohol, vaše tělo dává metabolizaci alkoholu přednost před ostatními metabolickými procesy. Vaše tělo posílá alkohol do jater, což produkuje enzymy nezbytné pro oxidaci a metabolizaci alkoholu.

Alkohol nejenže neobsahuje žádné vlastní živiny, ale může také zhoršit schopnost vašeho těla absorbovat živiny a vitamíny z jídla, které jíte. Alkohol dráždí váš gastrointestinální trakt a může poškodit schopnost vašeho těla absorbovat živiny, vitamíny a minerály z jídla, které jíte.

Alkohol a vaše játra

Alkohol je toxický pro vaše játra, a pokud dlouhou dobu hodně pijete, můžete dostat cirhózu jater a zemřít. Dlouhodobá těžká konzumace alkoholu může poškodit také schopnost jater aktivovat vitaminy, což přispívá k podvýživě, kterou dlouhodobí alkoholici často trpí.

Alkohol a hladina cukru v krvi

Udržování adekvátní hladiny cukru v krvi je jednou z klíčových funkcí vašeho metabolismu, ale když pijete alkohol, je to jedna z prvních částí metabolismu, která bude odsunuta stranou, aby vaše tělo bylo schopné vyloučit toxiny co nejúčinněji. Alkohol omezuje schopnost těla vytvářet glukózu a udržovat zdravou hladinu glukózy (či cukru) v krvi. Časem se u těžkých pijáků rozvine nesnášenlivost vůči glukóze a mohou se dokonce stát diabetiky.

I příležitostná konzumace alkoholu může způsobit nebezpečné poklesy hladiny cukru v krvi, zvláště když je konzumován na prázdný žaludek. Proto může být pití alkoholu pro diabetiky a hypoglykemiky velmi nebezpečné.

Alkohol může způsobit zvýšení hmotnosti

Protože vaše tělo nemůže uchovávat alkohol a musí ho okamžitě metabolizovat, ostatní metabolické procesy trpí. Během metabolizace alkoholu nebude vaše tělo metabolizovat cukry a tuky tak účinně, a nadměrné pití může váš metabolismus i zpomalit. To může přispět k přírůstku hmotnosti, stejně jako prázdné kalorie nacházející se v alkoholu. Pomocí různých nástrojů je možné sledovat své kalorie a stravu, aby alkohol neblokoval vaše plány na snížení tělesné hmotnosti nebo vás nevystavoval riziku podvýživy.

Alkohol může způsobit snížení hmotnosti

Alkohol může u dlouhodobých nadměrných pijanů způsobit také ztrátu hmotnosti. Alkohol sice metabolismus dlouhodobých pijáků postupně zpomaluje, ale způsobuje také zánět orgánů zažívacího traktu. Pokud dlouhodobě nadměrně konzumujete alkohol, může poškodit schopnost vašeho těla absorbovat živiny. Pokud u vás dojde z důvodu konzumace alkoholu k chronické podvýživě, budete na váze ztrácet i navzdory pomalejšímu metabolismu. (zdroj: fitday.com)

REKLAMA

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

CHIA premium 1 kg

zrychlí metabolismus

219 Kč

GOJI 1 kg premium

zrychlí metabolismus

729 Kč

GOJI 0,5 kg premium

zrychlí metabolismus

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*