Imunita slábne kvůli těmto faktorům

Přemýšlíte nad tím, proč vám hůře funguje imunita? Váš imunitní systém může být oslabený hned z několika příčin. Na některé z nich se blíže podíváme.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč


Imunita slábne kvůli těmto faktorům.
Imunita slábne kvůli těmto faktorům.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Správně fungující imunita je základním předpokladem pevného zdraví. Ovšem, co když vaše obranyschopnost slábne? Abyste svému tělu zajistili tu nejlepší možnou ochranu, je třeba zjistit příčiny slabého imunitního systému a tyto příčiny posléze řešit.

Oslabená imunita: Jak ji poznáte?

Že obranyschopnost vašeho těla slábne, si můžete všimnout hned několika způsoby. Váš imunitní systém nefunguje správně zpravidla tehdy, když jste častěji nemocní a náchylnější ke kašli, nachlazení, rýmě, vysokým teplotám či virózám všeho druhu.

Oslabený imunitní systém se také projevuje zvýšenou únavou nebo špatným hojením ran. Až 70 procent imunity se nachází ve střevech. Slábnoucí obranyschopnost se tak může zrcadlit i v problémech se zažívacím ústrojím.

Špatné stravování: Jedna z hlavních příčin oslabené obranyschopnosti

Jednou z hlavních příčin oslabeného imunitního systému je špatně nastavený jídelníček plný cukrů, soli a nasycených tuků. Pro imunitu představuje velkou pohromu strava plná polotovarů, konzervovaných pokrmů, tučného masa, uzenin a jiných průmyslově zpracovaných potravin.

Imunita slábne i kvůli nadměrnému stresu

Jste takřka každý den vystaveni stresu? Pro váš imunitní systém je to špatně. Při dlouhodobém vystavení stresu dochází k potlačení imunitních funkcí. Spousta lidí, kteří jsou pod stresem, navíc jedí méně zdravá jídla, méně se hýbají a také méně a nedostatečně spí. Dostávají se tím do začarovaného kruhu, protože právě i těmito návyky oslabují svůj imunitní systém.

Nezdravý životní styl a špatná imunita jdou ruku v ruce

Imunita slábne také kvůli nezdravému životního stylu. Co si pod tím konkrétně představit? Kouření cigaret, pravidelné pití alkoholických nápojů a nedostatek pohybu. Právě pokud jste “gaučový typ” a máte zároveň sedavé zaměstnání, riskujete tím výrazné oslabení svého imunitního systému.

Nadměrné trénování a pohyb – vystavujete se syndromu přetrénování

I nadměrným tréninkem můžete výrazně oslabit obranyschopnost svého těla. Naučte se proto každý den netrénovat tvrdě, je důležité svému tělu dopřát regeneraci a odpočinek. Namáhavé trénování s minimem odpočinku může totiž vést k tzv. syndromu přetrénování, který je častou příčinou oslabené imunity. Co se týče pohybu, jděte zlatou střední cestou. Každý den si dopřejte například 30 minut svižné chůze. Náročnější sportovní aktivitě se spíše věnujte dvakrát až třikrát do týdne.

Imunita: Tipy, jak ji posílit

Aby vaše obranyschopnost fungovala lépe, naučte se ji každý den posilovat. V prvé řadě nakrmte svůj imunitní systém čerstvým ovocem a zeleninou, které jsou bohaté na antioxidanty, vitamin C a karotenoidy. Ve vašem jídelníčku by se měla každý den objevovat také porce tmavé listové zeleniny, brukvovité zeleniny a ovocných bobulí, které jsou šetrné ke střevům.

Zaměřte se dále na potraviny s vysokým obsahem minerálů zinku a selenu, které podporují správně fungující imunitu. Při posilování imunity nezapomeňte i na superpotraviny, jako je ovoce camu camu nebo extrakt z hub Reishi či Cordyceps. Vaše imunita bude silnější také díky Echinacee neboli třapatce nachové, kterou můžete pravidelně užívat například ve formě sirupu nebo čaje.

Co dále udělat pro to, aby byla vaše imunita silnější? Každý den po dobu 10 až 15 minut čerpejte blahodárný vitamin D ze sluníčka. Zaměřte se také na správný spánkový režim a pokud možno, vyhýbejte se stresu, myslete pozitivně, rádi se zasmějte a obklopujte se rodinou a přáteli. Pro posílení imunitního systému je vhodné i pravidelné otužování a pravidelný pohyb. V případě, že kouříte, přestaňte a omezte rovněž pití alkoholu.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

HERCAMPURI

zdraví z Peru

419 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

1099 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*