Imunita dětí: Jak ji posílit přírodně?

V průběhu podzimu nastává ten nejlepší čas začít posilovat dětskou imunitu. Jakým způsobem? Ideálně přírodní cestou. Přinášíme vám tipy na osvědčené přírodní přípravky, které u dětí podporují zdravou obranyschopnost.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 tob.

hormonální rovnováha

429 Kč


Imunita dětí: Jak ji posílit přírodně?
Imunita dětí: Jak ji posílit přírodně? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Imunita dětí prochází zatěžkávací zkouškou zejména v podzimních a zimních měsících. Jejich tělo se musí vypořádat s náhlými změnami teplot, nižší intenzitou slunečního záření i poklesem celkové energie. Děti musí opakovaně čelit také nejrůznějším infekčním a bakteriálním onemocněním, které jsou v dětském kolektivu velmi časté. Aby jim nepodlehly, již od podzimu začněte s posilováním jejich obranyschopnosti.

Imunita dětí je křehká věc

Zná to snad každý rodič. Dáte dítě do školky nebo do školy a za pár dnů se vám vrátí nemocné. Právě proto je třeba dětskou obranyschopnost začít posilovat v době, kdy školák nebo předškolák znovu nastoupí do dětského kolektivu, kde se velmi snadno šíří nejrůznější infekce.

Chcete, aby vaše děti zůstaly co nejdéle zdravé? Dobrou zprávou je, že se dá imunita dětí posílit přírodní cestou. Co konkrétně podpoří jejich zdravou obranyschopnost?

V hlavní roli rakytník řešetlákový

Lépe fungující imunita dětí souvisí zejména s vyššími dávkami vitaminu C. Tento vitamin totiž podporuje vitalitu, je nezbytný pro ochranu buněk a zároveň posiluje odolnost organismu. Pokud tedy chcete u svého dítěte zvýšit obranyschopnost, nasaďte mu kúru z rakytníku řešetlákového, který obsahuje 25krát více vitaminu C nežli citrusové plody.

Děti mohou rakytník užívat ve formě sirupu, čaje nebo i želatinek. Kromě vysoké dávky vitaminu C rakytník obsahuje také  provitamin A, vitaminy B, E, K a P, dále železo, draslík, mangan, flavonoidy, batain, karoteny nebo přírodní oleje.

Pro děti je rakytník vhodný nejen coby preventivní posílení imunity. Jelikož má výrazné protiinfekční účinky, jeho vyšší dávku jim můžete nasadit i během počínajícího nachlazení, chřipky nebo angíny. Rakytník dále detoxikuje, pomáhá při zápalu plic a zahlenění, posiluje tělo při celkové slabosti a také usnadňuje rekonvalescenci.

Tip: Místo rakytníku platí na posílení dětské imunity také ovoce Camu Camu, které obsahuje rovněž vysoký podíl vitaminu C. Camu Camu dále působí protizánětlivě a pomáhá tělu s tím, aby se lépe vypořádalo s virovým či bakteriálním onemocněním.

Imunita dětí bude silnější i díky hlívě, Reishi nebo Cordycepsu

Dětskou obranyschopnost posílíte nejen pravidelným užíváním rakytníku řešetlákového. Tento přírodní vitamin C můžete zkombinovat například s užíváním hlívy ústřičné. Jejich kombinaci dokonce naleznete v některých přírodních doplňcích stravy.

Na to, aby imunita dětí pracovala co nejlépe, se zaměřuje také čínská medicína. Pro posílení dětské obranyschopnosti jsou dle jejích zkušeností vhodné extrakty z hub Reishi, Maitake či Cordyceps. Blahodárné látky extrahované z těchto hub aktivují oslabený imunitní systém a zvyšují obranyschopnost dětského organismu.

Zaměřeno na Echinaceu neboli třapatku nachovou

Imunita dětí bude silnější i díky pravidelnému užívání Echinacey neboli třapatky nachové, která patří mezi nejlepší přírodní imunostimulační prostředky. Tato bylinka posiluje obranyschopnost dětského těla, zabíjí bakterie a viry, redukuje alergie a pomáhá udržovat zdravý dýchací i močový systém. V jaké podobě mohou děti Echinaceu užívat? Ideálně ve formě sirupu nebo čaje.

Imunita dětí: Další tipy, jak ji posílit

Zařaďte do jídelníčku svého dítěte více ovoce a zeleniny. Upřednostněte potraviny, které jsou bohaté na vitamin C a karotenoidy, které posilují imunitu.

Myslete na kondici střev svého dítěte. Dbejte u něj na dostatečný denní příjem probiotik, která podporují aktivní činnost mikroflóry ve střevech.

Vaše dítě by se mělo začít řízeně a postupně otužovat. Je důležité, aby si váš potomek začal postupně zvykat na změny teplot.

Dbejte na to, aby vaše dítě dostatečně spalo. Předškoláci a mladší školáci by měli naspat až deset hodin denně.

Postarejte se o to, aby mělo vaše dítě každý den dostatek pohybu.

Nežádejte pediatra o to, aby při každé infekci podával vašemu dítěti antibiotika.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*