Harmonii v duši navodí pohyb, který vyplaví endorfiny

Pohyb je důležitou součástí lidského zdraví, duševní svěžesti a životní vitality. Pokud nejsme fyzicky aktivní, ztrácíme sílu a vitalitu, dostavují se nemoci. Vytrácí se duševní svěžest. Lidské tělo je k pohybu uzpůsobené a jestliže tuto aktivitu zanedbáváme, svaly ochabují a nahrazuje je tuk.

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

CBD olej 5% 10 ml

klid a spánek

599 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

799 Kč

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Harmonii v duši navodí pohyb, který vyplaví endorfiny S určitostí se tak stane, pokud je energetický příjem vyšší než jeho výdej.

Zvyšuje se nám tělesná hmotnost, ohlašují se problémy s páteří, klouby a se srdcem. Krevní tlak a cholesterol stoupají, cukrovka může být dalším problémem.

Každý, kdo pravidelně běhá a cvičí, potvrdí, jak skvěle se po cítí po sportování. Jak se jim okysličila hlava a jak vyplavené hormony štěstí zvané endorfiny způsobily nával dobrého pocitu a nálady.

Endorfin je hormon produkovaný mozkem, který působí v těle na jedné straně jako tlumič bolesti. Endorfiny však mají vliv na naši náladu a mohou přinést pocity euforie.

Sport, pohybová aktivita zejména aerobní sporty vám zaručeně vyplaví do krve spoustu endorfinů. Návštěva sauny je dalším zaručeným receptem.

Při ohřátí organizmu a potom jeho prudkém ochlazení v bazénku vám celé tělo zaplaví příjemný blažený pocit, který se pojí opět s endorfiny.

REKLAMA

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zdravá pokožka

249 Kč

MERUŇKOVÁ JÁDRA 50 g

dodají vitamin B17

49 Kč

SAMOLEPKA 1 ks

posílení duše

89 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*