Ginkgo může zlepšovat paměť a také zrak

Ginkgo biloba je dlouhověký strom, který tady mohl růst již s dinosaury. Nejstarší doložený jinan je starý okolo 4700 let a roste v Číně, provincii Guizhou, v okresu Changshun. V moderní době se proto těší zájmu výzkumníků, kteří z něj izolovali a identifikovali více než 40 složek. Dvě z nich – flavonoidy a terpenoidy – jsou zodpovědné za jejich zdraví prospěšné účinky.

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

ACAI BERRY BIO 100 g

zpomalí stárnutí

399 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

799 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

199 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Flavonoidy jsou rostlinné antioxidanty, a studie ukázaly, že chrání nervy, srdeční svalstvo, cévy a sítnici před poškozením. Terpenoidy rozšířením cév a snížením lepivosti krevních destiček zlepšují proudění krve.

Přírodní zdravotní přínosy ginkgo biloby uznávají ti, kteří praktikují tradiční medicínu. Používají ji k léčení poruch krevního oběhu a zlepšení paměti. Zde je pět nejdůležitějších prospěšných účinků ginkgo biloby:

(1) Demence a Alzheimerova choroba: Ginkgo biloba se původně používala k regulaci proudění krve do mozku. Další studie odhalily, že tak může i chránit nervové buňky poškozené Alzheimerovou chorobou. Mnohé studie ukazují, že ginkgo biloba může zlepšit paměť a myšlení u lidí postižených Alzheimerovou chorobou nebo vaskulární demencí.

(2) Intermitentní klaudikace: Pro lidi s intermitentní klaudikací je velmi bolestivé chodit. Publikované studie ukazují, že lidé, kteří užívají ginkgo bilobu, mohou ujít asi o 37 metrů více než lidé užívající placebo.

(3) Glaukom čili zelený zákal: Podle jedné studie se lidem se zeleným zákalem, kteří užívali 120 mg ginkgo biloby denně po dobu osmi týdnů, zlepšilo vidění.

(4) Zlepšení paměti: Ginkgo biloba je známá jako „mozková bylina“. Studie prokázaly, že může u lidí s demencí lepšit paměť. Ginkgo biloba se běžně přidávají do výživových tyčinek, nealkoholických nápojů a ovocných smoothie kvůli posílení paměti a zlepšení mozkových funkcí.

(5) Makulární degenerace: Jedná se progresivní, degenerativní oční onemocnění, které narušuje sítnici. Je jednou z možných příčin slepoty. Flavonoidy v ginkgo bilobě mohou pomoci vyléčit nebo zmírnit některé problémy se sítnicí.

Tinktury Ginkgo můžete zakoupit v eshopu Energie života.

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

dobrá nálada

139 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

349 Kč

NEURON plus

přetaktuje váš mozek

999 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*