Ginkgo může zlepšovat paměť a také zrak

Ginkgo biloba je dlouhověký strom, který tady mohl růst již s dinosaury. Nejstarší doložený jinan je starý okolo 4700 let a roste v Číně, provincii Guizhou, v okresu Changshun. V moderní době se proto těší zájmu výzkumníků, kteří z něj izolovali a identifikovali více než 40 složek. Dvě z nich – flavonoidy a terpenoidy – jsou zodpovědné za jejich zdraví prospěšné účinky.

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

ACAI BERRY 100 tob.

doplní antioxidanty

469 Kč

QUINOA 500g

doplní bílkoviny

99 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Flavonoidy jsou rostlinné antioxidanty, a studie ukázaly, že chrání nervy, srdeční svalstvo, cévy a sítnici před poškozením. Terpenoidy rozšířením cév a snížením lepivosti krevních destiček zlepšují proudění krve.

Přírodní zdravotní přínosy ginkgo biloby uznávají ti, kteří praktikují tradiční medicínu. Používají ji k léčení poruch krevního oběhu a zlepšení paměti. Zde je pět nejdůležitějších prospěšných účinků ginkgo biloby:

(1) Demence a Alzheimerova choroba: Ginkgo biloba se původně používala k regulaci proudění krve do mozku. Další studie odhalily, že tak může i chránit nervové buňky poškozené Alzheimerovou chorobou. Mnohé studie ukazují, že ginkgo biloba může zlepšit paměť a myšlení u lidí postižených Alzheimerovou chorobou nebo vaskulární demencí.

(2) Intermitentní klaudikace: Pro lidi s intermitentní klaudikací je velmi bolestivé chodit. Publikované studie ukazují, že lidé, kteří užívají ginkgo bilobu, mohou ujít asi o 37 metrů více než lidé užívající placebo.

(3) Glaukom čili zelený zákal: Podle jedné studie se lidem se zeleným zákalem, kteří užívali 120 mg ginkgo biloby denně po dobu osmi týdnů, zlepšilo vidění.

(4) Zlepšení paměti: Ginkgo biloba je známá jako „mozková bylina“. Studie prokázaly, že může u lidí s demencí lepšit paměť. Ginkgo biloba se běžně přidávají do výživových tyčinek, nealkoholických nápojů a ovocných smoothie kvůli posílení paměti a zlepšení mozkových funkcí.

(5) Makulární degenerace: Jedná se progresivní, degenerativní oční onemocnění, které narušuje sítnici. Je jednou z možných příčin slepoty. Flavonoidy v ginkgo bilobě mohou pomoci vyléčit nebo zmírnit některé problémy se sítnicí.

Tinktury Ginkgo můžete zakoupit v eshopu Energie života.

REKLAMA

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč

REISHI prášek 100 g

dobrý cholesterol

319 Kč

KŘEMELINA 100 tob.

posílí kosti, kůži, nehty

419 Kč

QUINOA 1 kg

doplní bílkoviny

189 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*