Ginkgo může zlepšovat paměť a také zrak

Ginkgo biloba je dlouhověký strom, který tady mohl růst již s dinosaury. Nejstarší doložený jinan je starý okolo 4700 let a roste v Číně, provincii Guizhou, v okresu Changshun. V moderní době se proto těší zájmu výzkumníků, kteří z něj izolovali a identifikovali více než 40 složek. Dvě z nich – flavonoidy a terpenoidy – jsou zodpovědné za jejich zdraví prospěšné účinky.

eshop energie života nabízí


ENERGIZÁTOR 30 ml

probudí vyšší energii

2391 Kč

CAIGUA 100 g

vyčistí cévy

199 Kč

GUARANA 100 g

nabije energií

139 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

549 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

ginkgo z bylin - Ginkgo může zlepšovat paměť a také zrakFlavonoidy jsou rostlinné antioxidanty, a studie ukázaly, že chrání nervy, srdeční svalstvo, cévy a sítnici před poškozením. Terpenoidy rozšířením cév a snížením lepivosti krevních destiček zlepšují proudění krve.

Přírodní zdravotní přínosy ginkgo biloby uznávají ti, kteří praktikují tradiční medicínu. Používají ji k léčení poruch krevního oběhu a zlepšení paměti. Zde je pět nejdůležitějších prospěšných účinků ginkgo biloby:

(1) Demence a Alzheimerova choroba: Ginkgo biloba se původně používala k regulaci proudění krve do mozku. Další studie odhalily, že tak může i chránit nervové buňky poškozené Alzheimerovou chorobou. Mnohé studie ukazují, že ginkgo biloba může zlepšit paměť a myšlení u lidí postižených Alzheimerovou chorobou nebo vaskulární demencí.

Zdraví

(2) Intermitentní klaudikace: Pro lidi s intermitentní klaudikací je velmi bolestivé chodit. Publikované studie ukazují, že lidé, kteří užívají ginkgo bilobu, mohou ujít asi o 37 metrů více než lidé užívající placebo. 

ginkgo z pupenu - Ginkgo může zlepšovat paměť a také zrak(3) Glaukom čili zelený zákal: Podle jedné studie se lidem se zeleným zákalem, kteří užívali 120 mg ginkgo biloby denně po dobu osmi týdnů, zlepšilo vidění.

(4) Zlepšení paměti: Ginkgo biloba je známá jako „mozková bylina“. Studie prokázaly, že může u lidí s demencí lepšit paměť. Ginkgo biloba se běžně přidávají do výživových tyčinek, nealkoholických nápojů a ovocných smoothie kvůli posílení paměti a zlepšení mozkových funkcí.

(5) Makulární degenerace: Jedná se progresivní, degenerativní oční onemocnění, které narušuje sítnici. Je jednou z možných příčin slepoty. Flavonoidy v ginkgo bilobě mohou pomoci vyléčit nebo zmírnit některé problémy se sítnicí.

originální text: newsmax.com

překlad: Lukáš Kucharczyk


CORDYCEPS FORTE

posílí zevnitř

799 Kč

GARCINIA 100 kapslí

sníží hmotnost

399 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikuje tělo

139 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

299 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*