Dýchací cesty ucpává smog. Jak tomu zabránit?

Dýchací cesty nám umožňují přijímat energii ze vzduchu. Po stravě je dýchání velice důležitým zdrojem energie, i když to tak na první pohled nemusí vůbec vypadat. Proto je důležité si dýchací cesty chránit a dbát na to, aby fungovaly správně.

REKLAMA

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

MACA 250 g BIO

vyladí hormony

194 Kč


Dýchací cesty ucpává smog. Jak se mu bránit?
Dýchací cesty ucpává smog. Jak se mu bránit? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Dýchací cesty si musíme chránit především v období nadcházející zimy. Začíná totiž topná sezóna a venkovní ovzduší je tím více znečištěné. Pohybu venku se zcela nevyhneme, a tak nám nezbývá než zaujmout určitá opatření, abychom si dýchací cesty přespříliš nezatěžovali.

Pevné a plynné nečistoty z ovzduší se totiž mohou v dýchacích cestách usazovat a způsobit tak dráždění a další zdravotní komplikace. Dýchací cesty touto zátěží vystavujeme vyššímu riziku vzniku zánětu a infekce. A obzvláště tehdy, pokud máme imunitu oslabenou.

REKLAMA
schizandra399 - Dýchací cesty ucpává smog. Jak tomu zabránit?

Pomoci si můžeme tak, že zvýšíme svou celkovou odolnost. Díky zvýšené odolnosti pak zvládáme náročnější situace lépe. Pokud nám totiž dýchací cesty fungují v pořádku, tak dochází ke kvalitnímu okysličení a cirkulaci krve. To má vliv na spoustu pochodů v organismu včetně kvalitního trávení. A při správném dýchaní dokážeme lépe čelit stresu a umíme řešit krizové situace s klidem.

Adaptogeny nám pomáhají zvládnout nezdravé životní prostředí

Zvyšovat naši odolnost, výdrž a schopnost adekvátně reagovat na stres a jiné náročné situace nám mohou pomoci tzv. adaptogeny.  Jedná se o rostliny, které zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám. Díky nim se umíme snadněji adaptovat. Jakékoliv oslabení těla po psychické stránce totiž směřuje i k brzkému oslabení po stránce fyzické. A zvýšené znečištění ovzduší se pak okamžitě projeví a oslabí dýchací cesty.

Skvělým adaptogenem, který působí na funkci dýchacího systému, je schizandra. Schizandra pomáhá tělu ulevit od toxinů z nezdravého životního prostředí a z nezdravé stravy. Dokáže posílit fyzickou i psychickou kondici a pomůže od únavy a vyčerpání. Dalším velice populárním adaptogenem je Vilcacora.  Svým působením napomáhá správné činnosti organismu a zmírňuje následky nezdravého životního prostředí a špatné skladby stravy.

Vilcacora je popínavá rostlina rostoucí v tropických lesích Amazonie. Pro svůj pozitivní vliv na zdraví člověka byla Inky považována za svatou rostlinu. Vilcacora dokáže člověka na mnoha úrovních posílit. Její velká síla spočívá hlavně v tom, že odstraňuje z těla to, co tam nepatří. Můžeme tedy říci, že zásadně posiluje imunitní systém a naši odolnost.

Dýchací cesty potřebují antioxidanty

Po fyzické stránce nám v posílení a v ochraně dýchacího systému před znečištěným ovzduším pomůžou antioxidanty. Pomáhají nám udržet si zdraví a jsou skvělou prevencí před civilizačními nemocemi. Jejich pozitivní přínos spočívá v tom, že brání oxidaci molekul v těle. Zabraňují tak volným radikálům, aby zhoršily stav našeho imunitního systému.

Mezi antioxidanty patří řada látek. Pro podporu imunity a zvládnutí vlivu znečištěného ovzduší potřebujeme přijímat dostatek vitamínu A, C a E. Oslabením imunity se zvyšuje nemocnost dýchacích cest a může to vést i k alergickým onemocněním.

Již zmíněná schizandra je skvělým zdrojem antioxidantů. Připravením čaje ze schizandry a  goji získáme skvělý nápoj pro podporu imunity a posílení naší síly. Goji je dalším skvělým zdrojem řady antioxidantů. Je to plodina, která přispívá k optimálnímu fungování celého lidského těla.

REKLAMA

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*