Dýchací cesty ucpává smog. Jak tomu zabránit?

Dýchací cesty nám umožňují přijímat energii ze vzduchu. Po stravě je dýchání velice důležitým zdrojem energie, i když to tak na první pohled nemusí vůbec vypadat. Proto je důležité si dýchací cesty chránit a dbát na to, aby fungovaly správně.

REKLAMA

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč


Dýchací cesty ucpává smog. Jak se mu bránit?
Dýchací cesty ucpává smog. Jak se mu bránit? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Dýchací cesty si musíme chránit především v období nadcházející zimy. Začíná totiž topná sezóna a venkovní ovzduší je tím více znečištěné. Pohybu venku se zcela nevyhneme, a tak nám nezbývá než zaujmout určitá opatření, abychom si dýchací cesty přespříliš nezatěžovali.

Pevné a plynné nečistoty z ovzduší se totiž mohou v dýchacích cestách usazovat a způsobit tak dráždění a další zdravotní komplikace. Dýchací cesty touto zátěží vystavujeme vyššímu riziku vzniku zánětu a infekce. A obzvláště tehdy, pokud máme imunitu oslabenou.

REKLAMA
schizandra399 - Dýchací cesty ucpává smog. Jak tomu zabránit?

Pomoci si můžeme tak, že zvýšíme svou celkovou odolnost. Díky zvýšené odolnosti pak zvládáme náročnější situace lépe. Pokud nám totiž dýchací cesty fungují v pořádku, tak dochází ke kvalitnímu okysličení a cirkulaci krve. To má vliv na spoustu pochodů v organismu včetně kvalitního trávení. A při správném dýchaní dokážeme lépe čelit stresu a umíme řešit krizové situace s klidem.

Adaptogeny nám pomáhají zvládnout nezdravé životní prostředí

Zvyšovat naši odolnost, výdrž a schopnost adekvátně reagovat na stres a jiné náročné situace nám mohou pomoci tzv. adaptogeny.  Jedná se o rostliny, které zlepšují schopnost odolávat změněným podmínkám. Díky nim se umíme snadněji adaptovat. Jakékoliv oslabení těla po psychické stránce totiž směřuje i k brzkému oslabení po stránce fyzické. A zvýšené znečištění ovzduší se pak okamžitě projeví a oslabí dýchací cesty.

Skvělým adaptogenem, který působí na funkci dýchacího systému, je schizandra. Schizandra pomáhá tělu ulevit od toxinů z nezdravého životního prostředí a z nezdravé stravy. Dokáže posílit fyzickou i psychickou kondici a pomůže od únavy a vyčerpání. Dalším velice populárním adaptogenem je Vilcacora.  Svým působením napomáhá správné činnosti organismu a zmírňuje následky nezdravého životního prostředí a špatné skladby stravy.

Vilcacora je popínavá rostlina rostoucí v tropických lesích Amazonie. Pro svůj pozitivní vliv na zdraví člověka byla Inky považována za svatou rostlinu. Vilcacora dokáže člověka na mnoha úrovních posílit. Její velká síla spočívá hlavně v tom, že odstraňuje z těla to, co tam nepatří. Můžeme tedy říci, že zásadně posiluje imunitní systém a naši odolnost.

Dýchací cesty potřebují antioxidanty

Po fyzické stránce nám v posílení a v ochraně dýchacího systému před znečištěným ovzduším pomůžou antioxidanty. Pomáhají nám udržet si zdraví a jsou skvělou prevencí před civilizačními nemocemi. Jejich pozitivní přínos spočívá v tom, že brání oxidaci molekul v těle. Zabraňují tak volným radikálům, aby zhoršily stav našeho imunitního systému.

Mezi antioxidanty patří řada látek. Pro podporu imunity a zvládnutí vlivu znečištěného ovzduší potřebujeme přijímat dostatek vitamínu A, C a E. Oslabením imunity se zvyšuje nemocnost dýchacích cest a může to vést i k alergickým onemocněním.

Již zmíněná schizandra je skvělým zdrojem antioxidantů. Připravením čaje ze schizandry a  goji získáme skvělý nápoj pro podporu imunity a posílení naší síly. Goji je dalším skvělým zdrojem řady antioxidantů. Je to plodina, která přispívá k optimálnímu fungování celého lidského těla.

REKLAMA

GUARANA 100 g

energie do života

169 Kč

ENERGIZÁTOR 30 ml

vyšší energie

2391 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*