Duševní problémy ohrožují fyzické zdraví

Není tajemstvím, že duševní problémy mají nepříznivý vliv na fyzické zdraví. Máte-li podlomenou psychiku, může se tento stav odrážet na vaší fyzické schránce hned několika způsoby. Na co si dát tedy konkrétně pozor?

REKLAMA

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Duševní problémy ohrožují fyzické zdraví.
Duševní problémy ohrožují fyzické zdraví.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Duševní problémy postihují v Česku takřka 30 procent dospělé populace. Informace o takto vysokém číslu zveřejnil začátkem roku 2022 Národní ústav duševního zdraví. Jelikož duševní a fyzické zdraví jsou navzájem propojené, duševní problémy mohou neblaze ovlivnit vaši fyzickou schránku. Jak tedy podlomená psychika ohrožuje fyzické zdraví?

Duševní problémy vedou k zanedbávání péče o své zdraví

Lidé, kteří mají duševní problémy, často zanedbávají péči o svou fyzickou schránku. Toto zanedbávání se týká nejen osobní hygieny, ale také péče o své zdraví. Své zdravotní problémy tedy často neřeší, což může bohužel vést k dalšímu zhoršení celkového zdravotního stavu.

Podlomená psychika zhoršuje fungování imunitního systému

Duševní problémy, jako depresivní či úzkostné stavy, mohou snižovat fungování imunitního systému. V důsledku toho má vaše tělo zhoršenou schopnost bojovat proti virovým infekcím různého typu. Jde nejen o chřipku, rýmu či nachlazení, ale také vyšší náchylnost k herpetickými virům či koronavirům.

Máte-li podlomené psychické zdraví, zkuste podpořit obranyschopnost svého těla přírodní cestou. Vaše imunita bude silnější díky Echinacee neboli třapatce nachové, kterou můžete pravidelně užívat například ve formě sirupu nebo čaje. Fungování vašeho imunitního systému podpoří také ovoce Camu camu, které je nejbohatším zdrojem přírodního vitaminu C, nebo extrakty z hub Reishi či Cordyceps.

Nespavost, únava a podrážděnost

Psychické problémy ohrožují fyzické zdraví také jiným způsobem. Mohou se rovněž projevovat sníženou kvalitou spánku, nespavostí, únavou a podrážděností.  Člověk se v tomto případě dostává do začarovaného kruhu, v důsledku kterého se jeho psychické i fyzické zdraví může ještě zhoršovat.

Jak překonat vyčerpání a únavu? Ztracenou energii vám dodám Cordyceps neboli housenice čínská. Aby vám vyčerpání a únavy nekomplikovaly život, vyzkoušejte také peruánskou bylinku Macu peruánskou. Jaká je její hlavní výhoda? Nejen, že vám pomůže při chronické únavě, zároveň podpoří vaše psychické zdraví a navrátí vám ztracenou sílu a vitalitu.

Duševní problémy mohou i za vysoký krevní tlak

Jakým dalším způsobem psychické problémy ohrožují fyzické zdraví? Mohou vést k vysokému krevnímu tlaku, a zvyšovat tak riziko srdečních onemocnění. Na tuto skutečnost upozorňují i vědci z Bakerova Institutu. Výzkumníci došli k závěru, že dlouhodobé psychické vypětí způsobuje vysoký krevní tlak. Tato kombinace může přimět kmenové buňky kostní dřeně k nadměrné tvorbě bílých krvinek, které ucpávají krevní cévy, a tak dochází ke kornatění cév neboli arterioskleróze.

Chcete-li tomuto problému předejít, můžete se obrátit i na sílu Ašvagandy. Tato indická bylina uklidní a zbaví stresu. Její hlavní předností je, že snižuje psychické napětí bez toho, aniž by ztlumila vaši aktivitu. Přizpůsobit vaše tělo i mysl stresu, který zvyšuje krevní tlak, vám pomůže také Schizandra čínská. Tato levotočivá liána, jejíž domovinou je dálný východ, zvyšuje odolnost lidského těla vůči stresu, snižuje celkovou únavu a vyčerpání a pomůže vám rovněž od nepříjemných depresivních stavů.

Psychická příčina alergie

Trpíte alergií? Z pohledu psychosomatiky může mít také tento stav, který představuje odmítavou reakci lidského těla na cizorodé látky, psychickou příčinu. Ostatně také někteří alergici potvrzují, že na začátku jejich boje s alergií stály duševní problémy. Před nástupem alergické reakce často procházely nadměrným stresem, pociťovali úzkosti nebo osobní vyhoření. A jak na léčbu alergie z hlediska psychosomatiky? Nejvíce vám pomůže psychická pohoda, uvolněnost, relaxace a žádný stres.

Duševní problémy: Jak se dále projevují na psychické schránce?

Psychická nepohoda nepříznivě ovlivňuje fyzické zdraví také dalšími způsoby. Může se projevit migrénami či bolestmi hlavy nebo zažívacími problémy v podobě bolestí břicha, průjmu, nebo naopak zácpy. Duševní problémy často stojí i za zhoršeným stavem pokožky. A to v podobě akné či nejrůznějších vyrážek.

REKLAMA

BRAHMI FORTE 100 tob.

přetaktuje mozek

899 Kč

BRAHMI 20% 20g

přetaktuje mozek

199 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*