Detoxikaci pro bývalé kuřáky usnadní přírodní přípravky

Přestali jste kouřit? V tom případě vám gratulujeme, protože se ubíráte tou správou cestou ke znovuzískání pevného zdraví. Abyste se zbavili všech nahromaděných toxických látek z cigaret, pusťte se do očisty svého těla. Jako formu detoxikace využijte především přírodní přípravky, které pročistí nejen vaše plíce, ale i další části vašeho těla.

REKLAMA

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Detoxikaci pro bývalé kuřáky usnadní přírodní produkty. Foto: Shutterstock
Detoxikaci pro bývalé kuřáky usnadní přírodní produkty. Foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Proč je detoxikace tolik důležitá i pro bývalé kuřáky? Když jste kouřili, s cigaretovým kouřem jste do svého těla vdechovali spoustu chemických látek. A to nejen nikotin, oxid uhelnatý, formaldehyd, dehet či arsen. V cigaretovém kouři najdete až několik tisíc typů chemických látek. Některé na vaše tělo působí toxicky, další patří k vysoce nebezpečným karcinogenům.

V průběhu doby, po kterou jste holdovali kouření, se tyto chemikálie postupně ukládaly ve vašem těle a negativně ovlivňovaly zdraví všech jeho orgánů. Vaši závislost přitom nejvíce pocítily plíce, játra, ledviny a také srdce.

Délka detoxikace: Alespoň jeden rok

Pokud jste se vzdali kouření, je to první krok k pevnému zdraví. Jako pro bývalé kuřáky je pro vás velmi důležitá právě detoxikace, pomocí které ze svého těla postupně odstraníte nahromaděné toxické látky. Zaměřte se především na detoxikaci plic, ledvin a jater. Tato očista by vám měla trvat zhruba jeden rok.

Jakým způsobem se tedy můžete v průběhu jednoho roku zbavit nahromaděných toxinů? Ideální je pro vás detoxikace přírodními přípravky. Přinášíme tipy, jak na to.

Voda: To nejlepší pro přirozenou detoxikaci

Čistá neperlivá voda je přirozeným čisticím prostředkem, který rozkládá toxické a odpadní látky a vyplavuje je ven z těla. V rámci detoxikace vypijte v průběhu dne alespoň dva litry čisté neperlivé vody. Hydratujete tím kromě jiného své tělo a posílíte činnost ledvin.

Naordinujte si kúru vitaminu C: Pomohou citrony a camu camu

V průběhu dne nemusíte popíjet pouze čistou vodu. Není od věci, když si do sklenice přidáte několik kapek čerstvé citronové šťávy. Právě citrony obsahují vitamin C, který patří k silným antioxidantům. Kromě toho, že jsou citrony vhodné k detoxikaci, vitamin C v nich obsažený snižuje hladinu volných radikálů a posiluje srdce.

Kúru vitaminu C si zkuste naordinovat také jiným způsobem. Jako bývalí kuřáci při detoxikaci využijete také přírodní doplňky stravy z brazilského ovoce camu camu. Tento drobný plod je proslulý nejvyšším obsahem přírodního vitaminu C na světě.

shutterstock 309582290 449x300 - Detoxikaci pro bývalé kuřáky usnadní přírodní přípravky
Jakožto bývalí kuřáci oceníte také sílu rakytníku. Dodá vašemu tělu tolik potřebné vitaminy C, E, A, D, F, K a vitaminy řady B. Foto: Shutterstock

Další krok detoxikace: Pročistěte plíce česnekem

Pokud chcete své tělo očistit od nikotinu a dalších škodlivin, je česnek tou správnou volbou. Česnek obsahuje alicin, který napomáhá k detoxikaci plic. Česnek co nejčastěji používejte při přípravě studených či teplých jídel. Jestli vám jeho chuť nevyhovuje, můžete jej konzumovat ve formě doplňku stravy.

V rámci detoxikace vsaďte i na bylinky

Dali jste nadobro sbohem cigaretám? Při očistě svého těla sáhněte také po bylinkách. A to ideálně po rakytníku, který je doslova vitaminovou bombou. Jelikož bývalí kuřáci často trpí nedostatkem vitamínů C, E, A, rakytník jim tyto vitaminy skvěle doplní. Dodá však jejich tělu také vitamin D, F, K a vitaminy řady B.

Chcete-li detoxikovat svá játra, vhodný je pro vás speciální balíček detoxikace jater. Tyto přírodní produkty, které uvítají především bývalí silní kuřáci, vám pomohou vaše játra postupně zregenerovat.

Pijte šťávy a smoothie z čerstvého ovoce a zeleniny

Pití šťáv a smoothie z čerstvého ovoce či zeleniny můžeme označit za další formu detoxikace. Tyto zdravé nápoje vyplaví z vašeho těla toxiny a navíc vám dodají tolik potřebné vitaminy a minerály. Jako bývalí kuřáci si šťávy a smoothie připravujte z brokolice, listového špenátu, jablek, mrkve, kapusty, celeru, červené řepy či rajčat. Především tmavá listová zelenina je bohatým zdrojem vitaminu E, který chrání orgány vašeho těla před škodami způsobenými kouřením.

Detoxikace cvičením: Každý den se hýbejte

Kromě předchozích zásad je pro vás velmi důležitá zdravá a vyvážená strava. Vyhněte se smaženým, tučným a příliš sladkým jídlům. Omezte rovněž kávu a alkohol. Měli byste se také začít aktivně hýbat, a to nejlépe každý den.

Velkým zdravotním přínosem pro vás bude už taková svižná 30minutová procházka. Věnovat se však můžete i mnohem intenzivnějšímu cvičení. Motivací k aktivnímu pohybu pro vás může být fakt, že ze svého těla postupně odplavíte toxiny, které se v něm nahromadily v průběhu kouření.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*