Detoxikace těla: Proč ji musíme pravidelně podstupovat?

Lidé se postili a očisťovali své tělo již před několika staletími. Pravidelná detoxikace těla měla své místo již ve starověkém Egyptě nebo Číně. A to právem. Tento očistný proces odstraňuje z našeho těla odpadní a jedovaté látky, čímž přispívá k tomu, že se zotavujeme jak po fyzické, tak po psychické stránce. Podle spoluautora knihy Sedmidenní detoxikační zázrak Petra Bennetta bychom měli detoxikaci těla podstoupit alespoň jednou ročně. Máme přitom na výběr hned několik způsobů této očisty.

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


Detoxikace těla: Proč ji musíme pravidelně podstupovat?
Detoxikace těla: Proč ji musíme pravidelně podstupovat? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Detoxikace je přirozenou očistou našeho organismu od odpadních a toxických látek. Tyto škodliviny naše tělo vylučuje pryč zejména prostřednictvím  jater, ledvin, střev a kůže. V případě detoxikace plní důležitou funkci také naše plíce a lymfatický systém.

Vlivem nezdravého životního stylu, k němuž se řadí hlavně nekvalitní jídelníček, nedostatek pohybu, stres, nedostatek spánku, konzumace alkoholu nebo kouření cigaret, však přirozená detoxikace neprobíhá v našem těle tak, jak by měla. Pokud ale přistoupíme k několika základním opatřením, pomůžeme našemu tělu, aby se znovu nastartovalo. A začalo se díky dokonalejší detoxikaci mnohem lépe očišťovat od všech škodlivých látek.

Proč je nutná detoxikace

Proč bychom se měli pustit do detoxikace? Pokud jsme si vědomi toho, že náš životní styl není příliš dokonalý, právě detoxikace může být pro naše přetížené tělo obrovskou úlevou. Detoxikace odvede z našeho organismu pryč všechny toxické a odpadní látky, uleví našemu fyzickému i psychickému zdraví a navíc nás nabije obrovskou energií a životním elánem.

Kdy nastává ten správný čas pro detoxikaci? Zkusme sledovat naše tělo, které vysílá spoustu varovných signálů. K těm nejzřetelnějším patří únava, podrážděnost, nadýmání, zácpa nebo průjem, pálení žáhy, překyselení žaludku, nadmíra stresu, menstruační potíže nebo kožní problémy. Právě tehdy je vhodné, abychom začali s důkladným pročištěním našeho organismu ve formě detoxikace. Jak tedy na to?

Způsoby detoxikace

K detoxikaci našeho těla můžeme přistoupit různými způsoby. Prvním z nich je dlouhodobá detoxikace, která souvisí s výraznou změnou našeho životního stylu. V tomto případě jde zejména o změnu jídelníčku, který by měl být zdravý, pestrý a vyvážený, a to v kombinaci s pravidelnou pohybovou aktivitou, omezením stresu, jasně daným spánkovým režimem a omezením konzumace alkoholu a kouření cigaret.

Lidé však mnohem častěji přistupují ke krátkodobé řízené detoxikaci, která spočívá až v několikadenní očistě těla. Právě tento typ detoxikace je ideální dle spoluautora knihy Sedmidenní detoxikační zázrak, Petera Bennetta podstoupit alespoň jednou ročně.

V průběhu až sedmi dnů bychom měli

  1. Vyhnout se látkám, které naše tělo zatěžují. Tedy alkoholu, cigaretám, kávě, nasyceným tukům a rafinovaným cukrům.
  2. Začít používat co nejméně kosmetických přípravků a čisticích prostředků. Pokud je opravdu potřebujeme, měli bychom sáhnout v rámci detoxikace po těch s nejnižším obsahem škodlivých látek.
  3. Omezit dopad stresu na naše tělo tím, že se budeme vyhýbat stresovým situacím a začneme se věnovat meditačním cvičením, například józe.
  4. Vrhnout se na prověřenou detoxikačního dietu. Při ní bychom měli denně vypít alespoň dva litry čisté neperlivé vody a zajistit si dostatečný přísun vlákniny. Z potravin je během detoxikace důležitá hnědá rýže, dostatečné množství ovoce a zeleniny, které můžeme při detoxikaci konzumovat třeba ve formě smoothie. K pročištění organismu nám pomohou také výtažky z bylinek či speciální doplňky stravy.

Velmi oblíbený je také půst, který představuje radikální formu řízené detoxikace. Lidé zpravidla dodržují půldenní nebo jednodenní půst, maximální délka půstu je však 36 hodin. Během půstu musíme pít dostatečné množství vody (alespoň 2 litry) a můžeme při něm užívat také speciální detoxikační produkty, které jsou tedy vhodné k celkové očistě našeho těla.

Krátkodobá řízená detoxikace ani několikahodinový půst však nejsou pro všechny. Vyhnout by se jim měli děti, těhotné ženy, kojící matky a pacienti s chronickými nemocemi, rakovinou či tuberkulózou.

Doplňky stravy vhodné k detoxikaci

Správný průběh detoxikace lze podpořit také vhodnými doplňky stravy, které máme také v našem obchodě. Detoxikaci a očistu organismu podporují především:

  • Chlorella – Doplňky z této jednobuněčné řasy, která žije a roste ve sladké vodě, jsou známé tím, že podporují detoxikaci, a očisťují tak tělo od toxinů. A to díky tomu, že se chlorella řadí k antioxidantům. Antioxidanty jsou látky, které působí proti volným radikálům v našem těle. Pročišťují organismus, mají pozitivní vliv na náš imunitní systém a na naši energii i vitalitu.
  • Hercampuri – Tuto velmi hořkou andskou rostlinku využívali při svém léčení už staří Inkové. Zejména k čištění jater. Také v současné době je velmi oblíbená díky svým detoxikačním vlastnostem, neboť zmírňuje následky špatné skladby stravy, nezdravého životního stylu a prostředí.
  • Křemelina – Jde o zdroj přírodního, dobře vstřebatelného křemíku. Právě křemík je užitečný tím, že pomáhá s detoxikací organismu.
  • Mladý ječmen – Unikátní doplněk stravy, který je bohatý na velké množství zdraví prospěšných látek. Tělu dodává potřebné vitamíny a minerály a navíc netoxikuje, a tak se podílí na očistě těla od toxinů.
  • Ostropestřcový olej – Tento za studena lisovaný nefiltrovaný panenský olej z ostropestřce mariánského se k detoxikaci organismu hodí naprosto oprávněně. Obsahuje totiž látku silymarin, která působí jako silný antioxidant a slouží také k dokonalé očistě jater.
  • Spirulina – Jedná se o sladkovodní modrozelenou sinici, která na planetě Zemi žije už miliardy let. Kromě toho, že se používá jako velmi výživný doplněk stravy, který je bohatý na obrovské množství vitamínů a minerálů, je velmi ceněná pro své antioxidační účinky. Právě antioxidanty jsou v našem těle schopné kompenzovat škodlivé účinky probíhajících oxidačních procesů.
REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*