Detoxikace střev odstraní z těla škodlivé látky

Chtěli byste pročistit svá střeva od odpadních a toxických látek, aby opět správně fungovala? Vsaďte na detoxikaci střev přírodní cestou. Co vše vám pomůže?

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Detoxikace střev odstraní z těla škodlivé látky.
Detoxikace střev odstraní z těla škodlivé látky. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Detoxikace střev je na místě, pokud je narušená jejich vnitřní rovnováha. V případě, že trpíte plynatostí, zácpou, přibýváním na váze, bolestmi hlavy, hemoroidy nebo trávicími obtížemi, vaše střeva jsou oslabená. Zaměřte se proto na jejich pročištění přírodní cestou. Střevní očista přitom obnáší následující body.

V rámci detoxikace střev zvyšte příjem vlákniny

Aby vaše střeva opět fungovala tak, jak mají, zvyšte v prvé řadě denní příjem vlákniny. Dospělý člověk by měl v průběhu jednoho dne ve své stravě přijmout zhruba 30 až 35 gramů vlákniny, a to jak rozpustné, tak nerozpustné. Důležitým zdrojem rozpustné vlákniny, která ovlivňuje správné trávení, je zejména čerstvá zelenina, čerstvé ovoce (jablka, hrušky, maliny) a sušené ovoce (sušené švestky, fíky, meruňky). 

Nerozpustnou vlákninu, která hraje nezastupitelnou roli při detoxikaci trávicího traktu, najdete především v celozrnným výrobcích, obilovinách (pšeničné otruby, ovesné vločky, perlová zrnina ze špaldy, pohanka, kukuřice ), luštěninách, ořeších (mandle, vlašské ořechy) a semenech (lněné semínko, chia semínko). Proč je nerozpustná vláknina v rámci detoxikace střev tak důležitá? Nabaluje na sebe odpadní a toxické látky, které následně odcházejí pryč z těla.

Změňte svůj jídelníček

Během detoxikace střev se výrazně zaměřte na svůj jídelníček, který by měl být zdravý, lehký a vyvážený. Během dne byste navíc měli jíst pravidelně a rozhodně nikdy nehladovět. Do svého jídelníčku zařaďte více ovoce, zeleniny, zdravých olejů, luštěnin, obilovin, celozrnných výrobků, ořechů a semen.

Čeho byste se měli naopak vyvarovat? Při očistě střev se vyhýbejte rafinovanému cukru a sladkostem, bílé mouce, veškerým živočišným výrobkům, polotovarům, konzervovaným jídlům a také tučným, těžkým, nadměrně slaným a kořeněným pokrmům.

Během detoxikace střev dbejte i na správný pitný režim

Abyste pročistili svá střeva od škodlivých a toxických látek, myslete i na správný pitný režim. V průběhu dne vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody. Vyhýbejte se slazeným nápojům, ovocným džusům, syceným nápojům, ale také alkoholu.

Tipy na pokrmy a nápoje vhodné pro očistu střev

  • Čerstvé zeleninové šťávy
  • Zeleninové smoothie, ovocné smoothie, zeleninovo-ovocné smoothie
  • Zeleninové saláty, ovocné saláty
  • Pokrmy ochucené česnekem, skořicí, zázvorem, koriandrem a pepřem
  • Voda s čerstvou citronovou šťávou
  • Jablečná šťáva

Bylinky a přírodní produkty vhodné pro očistu střev

Detoxikace střev bude úspěšná i díky některým přírodním doplňkům. Vyzkoušejte například mladý ječmen, které se podílí na celkové očistě organismu a který očisťuje jak tělo, tak střeva od nahromaděných škodlivých látek. Očistě střev napomůže také chlorella, což je jednobuněčná řasa, která žije a roste ve sladké vodě. Přírodní doplňky z této řasy, která se řadí k antioxidantům, podporují detoxikaci střev. Chlorella navíc pomáhá udržovat normální funkci střevního traktu, normální trávení a mikrobiální rovnováhu.

Během detoxikace střev vám pomohou také některé bylinky. Výborné je psyllium neboli semena jitrocele indického. Gel z těchto semen, který prochází zažívacím traktem, na sebe váže toxické látky, které odvádí pryč z těla. Psyllium navíc na sliznici střev vytváří povlak, který zamezuje, aby toxiny pronikly dovnitř těla. S očistou střed od škodlivin a toxinů vám pomůže také exotická léčivá rostlina yucca, ořešák královský nebo máta peprná.

Detoxikace střev: Další tipy, které ji podpoří

Co dále dělat, abyste podpořili detoxikaci svých střev? Pokud je to možné, vyhýbejte se stresu a naučte se relaxovat. Každý den si dopřejte alespoň 30minutovou procházku na čerstvém vzduchu a dvakrát až třikrát do týdne intenzivněji cvičte. Zaměřte se také na zkvalitnění svého spánku. Každý den nepřerušovaně naspěte ideálně 6 až 8 hodin.

REKLAMA

CHLORELLA BIO 200 tbl.

detoxikace těla

269 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*