Deset funkcí prostaty – vliv na mužské zdraví

Tato žláza velmi komplexní a má mnoho funkcí, a proto může její onemocnění mít katastrofální dopad na mužské zdraví. Muži by proto měli udělat vše, co je v jejich silách, aby udrželi svou prostatu zdravou – nemocná prostata má obrovský dopad na sexuální funkci a běžné každodenní močení.

eshop energie života nabízí


MONOATOMICKÉ ZLATO

rozšíří vaše vědomí

1851 Kč

SCHIZANDRA 100 cps

posílí imunitu

349 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

299 Kč

GARCINIA 100 g

sníží hmotnost

149 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

1. Žláza

Primárním úkolem prostaty je produkce a vylučování alkalické semenné tekutiny během ejakulace (tvoří přibližně 30–35 % ejakulátu). Právě díky tomu, že je tato tekutina alkalická, pomáhá spermiím přežít v kyselém poševním prostředí. Prostata je považována za žlázu proto, že žlázy vždy něco vylučují.

2. Hlavní směšovač

Prostata mísí vylučované tekutiny s těmi ze semenných váčků a přepravuje spermie vytvořené ve varlatech. Směs těchto tekutin prochází během ejakulace prostatou do močové trubice, která tedy plní dvojí funkci, odvádí moč i ejakulát. Část močové trubice, která prochází prostatou, se nazývá prostatická část a její délka je přibližně 3 cm.

Prostatický specifický antigen (PSA) je klíčovou tekutinou produkovanou v prostatě, protože udržuje ejakulát v tekuté formě, čímž umožňuje spermiím vniknout do močové trubice. Působí proti enzymu obsaženému v semenných váčcích, který způsobuje srážlivost, a v podstatě „přilepí“ ejakulát k děložnímu čípku, poblíž vstupu do dělohy ve vagíně. PSA vlastním enzymem rozpouští toto lepidlo, takže spermie mohou cestovat do dělohy a oplodnit vajíčko, pokud je přítomno.

Zdraví

Jedná se o stejné PSA, které je testováno při PSA krevních testech. Jde o velmi kontroverzní test, protože jeho výsledky mohou být významně ovlivněny řadou faktorů.

3. Sval

Prostata je také sval, který pumpuje ejakulát penisem dostatečnou silou k tomu, aby pronikl do vagíny a pomohl mu dosáhnout děložního čípku a zajistit tak rozmnožování druhu.

4. ACH!

Bonusem pro muže je skutečnost, že toto pumpování je velmi příjemné, což činí sex žádaným a napomáhá tak rozmnožování.

5. G

Prostata je mužským bodem G. Stimulace prostaty může vyvolat velmi silnou sexuální odezvu a intenzivní orgasmus u mužů přístupných této sexuální technice. Díky schopnosti ovládat ejakulaci u prostaty lze dosáhnout delšího orgasmu a „injakulace“, při které nedochází k výronu semene. Toho je využíváno v pokročilých taoistických a tantrických sexuálních praktikách, jejichž cílem je pojmout sexuální energii vnitřně.

6. Filtr – "druhá játra u mužů"

Prostata také filtruje a odstraňuje toxiny za účelem ochrany spermií, čímž zvyšuje šance k oplodnění a zajišťuje optimální kvalitu spermií. Jde nejspíš o nejdůležitější funkci prostaty a zároveň se může jednat o jednu z hlavních příčin rostoucí epidemie onemocnění a rakoviny prostaty, protože se muži potýkají s neustále rostoucím počtem toxinů ve stravě a životním prostředí.

7. Erekce

Nervy nacházející se v prostatě jsou odpovědné za erekci. Tyto nervy spouští zvýšení průtoku krve do penisu, což má za následek jeho ztopoření.

Pokud dojde k poškození nervů obklopujících prostatu, dochází téměř vždy k poruchám erekce. Proto mají lékařské postupy týkající se prostaty (operace, ozařování) nežádoucí vedlejší účinek v podobě poruchy erekce nebo impotence.

8. Sekrece

Prostatický sekret hraje důležitou roli v ochraně močové trubice před infekcemi močových cest, které se zdají být mnohem vzácnější u mužů než u žen.

9. Ventily

Prostata obklopuje horní část močové trubice těsně pod močovým měchýřem (prostatická uretra) a řídí průtok moči. Zabraňuje moči, aby unikala z močového měchýře, s výjimkou uvolnění během močení. Také zabraňuje moči, aby poškodila ejakulát během orgasmu.

K tomu slouží dva malé prostatické svaly zvané svěrače. Pracují jako vrátní, kteří pomocí uzavíracích ventilů řídí a regulují víceúčelovou močovou trubici – zajištují, aby skrz ní protékala správná tekutina ve správný čas – během močení nebo ejakulace. Docela dobrý design!

Jeden svěrač se nachází v místě, kde se setkává močový měchýř s horní částí prostaty. Pokud funguje správně, zabraňuje močení, dokud není čas jít na toaletu, a vniknutí ejakulátu zpět do močového měchýře při ejakulaci. Pokud je poškozený, vniká ejakulát do močového měchýře a nakonec je vyloučen při běžném močení. Tento jev je také známý jako retrográdní ejakulace a je dalším možným nežádoucím následkem operace prostaty – odebírá šanci oplodnit ženu!

Druhý svěrač se nachází ve spodní části prostaty a lze jej ovládat. Zabraňuje kapání po močení a slouží k tomu, abychom oddálili močení v případech, kdy nemůžeme na toaletu. K inkontinenci dochází, pokud dojde k poškození nebo ztrátě kontroly nad některým z těchto svěračů, což má za následek nekontrolovaný únik moči a nutí tak mnoho dospělých mužů, kteří trpí problémy s prostatou, nosit pleny pro dospělé.

Je snadné ovládat svěrač ve spodní části prostaty a zastavit tak únik moči nebo ejakulátu, pokud máte dostatečnou kontrolu nad svaly pánevního dna. Oba tyto svaly dokáží zastavit moč, dokud se nedostaví potřeba močení a nenastane správný čas k jejímu uvolnění. Zvětšená prostata může prostatickou část močové trubice a svěrače zmáčknout, takže je močení obtížné a přináší řadu nepříjemných neovladatelných symptomů. Chirurgický zákrok, kdy dochází k odstranění části prostaty, může snadno vést k inkontinenci nebo retrográdní ejakulaci.

10. Hormony

Prostata obsahuje klíčový enzym 5-alfa-reduktázu. Ten přeměňuje testosteron v těle na DHT (dihydrotestosteron), který je nejméně desetkrát účinnější než obyčejný testosteron. Tento silný hormon mimo jiné ovlivňuje sexuální apetit. S postupem času mohou toxiny nahromaděné v prostatě ovlivnit produkci tohoto enzymu, čímž dochází k úbytku hormonu a poklesu sexuální touhy u starších mužů.

DHT a testosteron byly mylně považovány za původce problémů s prostatou, místo nadměrného nárůstu hladiny estrogenu u mužů, což vedlo k léčbám s vážnými nežádoucími účinky, včetně utlumení libida. Hladiny estrogenu u mužů rostou kvůli výskytu estrogenů ve zpracovaných potravinách, mase a mléčných výrobcích. Rovněž za to mohou chemikálie napodobující estrogen, které se nacházejí v přípravcích určených k péči o tělo a výrobcích pro domácnost. Nachází se také v pitné vodě ve vodovodních sítích a některých plastových obalech na potraviny.

Prostata je hybnou silou: pozoruhodná žláza s obrovským dopadem na kvalitu mužského života!

zdrojový článek: www.bewellbuzz.com

překlad: Siw


MANDLE NATURAL 250 g

doplní nutné živiny

129 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zkrásní pokožku

149 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

299 Kč

GOTU KOLA 10:1 20g

sladí hemisféry

199 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*