Co o zdravotním stavu napoví naše stolice?

Přestože pro mnoho lidí není příjemné mluvit o stolici, je velmi důležité znát některé její vlastnosti, protože nám mohou říci mnoho o našem zdravotním stavu. Vyprázdnění střev je základní tělesnou funkcí. Změny ve střevních pohybech mohou být důsledkem změny stravování. Může se však také jednat o známku boje těla s infekcí, znamení závažnější nemoci nebo změny zdravotního stavu.

eshop energie života nabízí


GARCINIA 100 g

podpoří hubnutí

149 Kč

ZLATÉ KAPKY

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

KAVA KAVA 70%

navodí hluboký klid

349 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Stolice je ze 75 % tvořena vodou, zbytek je kombinací vlákniny, mrtvých a živých bakterií, různých buněk a hlenu. Běžná stolice je obvykle hladká a měkká, protáhlá a v celku. Textura by měla být jednotná, a stolice by měla mít tvar S. Důvodem je tvar tlustého střeva. Pokud jde o barvu zdravé stolice, ta by měla být jednoznačně středně až světle hnědá.

Co mohou znamenat různé typy stolice:

Stolice ve formě malých a tvrdých hrudek může být znamením akutního zánětu tenkého střeva. Tento typ stolice je obvykle malý, drsný a pevný s průměrem jeden až dva centimetry. Může se vyskytovat u lidí, kteří užívali antibiotika, a obvykle způsobuje krvácení konečníku.

Stolici ve tvaru klobásy, s hrudkami lze velmi obtížně vyloučit a rovněž může způsobit krvácení konečníku. Průměr je mezi tři až pěti centimetry a běžně se vyskytuje u lidí, kteří trpí syndromem dráždivého střeva.

Stolice ve tvaru klobásy s popraskaným povrchem je velmi podobná přechozímu typu. Hlavní rozdíl je v tom, že se snadněji vylučuje.

Stolice ve tvaru klobásy, hladká a měkká je normální stolice, běžná u lidí, u kterých dochází k vyprázdnění střev jednou denně.

Měkké kousky stolice s jasně zřetelnými okraji se vyskytují u lidí, kteří se vyprazdňují více než jednou denně, po hlavních jídlech.

Nadýchaná stolice s členitými okraji má hladkou texturu a může být potencionálním znamením vysokého krevního tlaku a stresu.

Typ průjmu podobný běžnému průjmu, který se však objevuje současně se zácpou. Podle zápachu a barvy může znamenat, že tělo trpí nějakou nemocí nebo změněným zdravotním stavem.

Černá nebo světle červená stolice je známkou krvácení v gastrointestinálním traktu.

Světle hnědá nebo bílá stolice může být symptom hepatitidy, cirhózy nebo onemocnění slinivky břišní.

Nažloutlá stolice se obvykle vyskytuje u lidí, kteří mají potíže se žlučníkem.

Nepříjemný zápach stolice může být známkou:

Zánětu slinivky břišní

Cystické fibrózy

Celiakie

Problémů se zažíváním a vstřebáváním

zdrojový článek: www.healthtipsportal.com

překlad: Siw


MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

199 Kč

MODRÝ LEKNÍN

snadnější meditace

349 Kč

ZLATÉ KAPKY

přetaktuje váš mozek

1491 Kč

CAIGUA 100 tob.

vyčistí cévy

399 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*