
Bylinky na odvodnění představují přirozenou pomoc, když vaše tělo začne nadměrně zadržovat vodu. K tomuto stavu dochází zpravidla vlivem hormonálních změn, ovšem i v důsledku nesprávné stravy, zvyšujícího se věku či některé civilizační nemoci.
Bylinky na odvodnění jako první pomoc
Jak vůbec poznáte, že vaše tělo zadržuje vodu? Výrazně přibýváte na váze, trpíte otoky nohou, nadměrně se potíte a vaše břicho zvyšuje svůj objem. Pokud jste si u sebe nově všimli tohoto stavu, dříve než zajdete ke specialistovi, jako první pomoc vyzkoušejte bylinky na odvodnění. Které z nich dokážou potlačit zadržování vody v těle a jsou výborná přírodní diuretika?
Ostropestřec mariánský přispívá k celkové detoxikaci těla
Zařaďte ostropestřec mariánský do svého denního jídelníčku, a to ve formě oleje nebo čaje, zvlášť tehdy, když trpíte otoky těla. Tato bylinka posiluje činnost jater a zlepšuje celkové fungování organismu, díky čemuž se zbavíte právě nadměrného otékání určitých částí vašeho těla.
Přeslička rolní: Patří mezi bylinky na odvodnění, které se vyrovnají lékům
Vědecký výzkum z roku 2014 dokázal, že přeslička rolní pomáhá při odvodnění podobně jako některé léky na předpis. Přeslička, která působí močopudně, však na rozdíl od léků vykazuje minimální vedlejší účinky. Přesličku rolní konzumujte ideálně ve formě čaje. Proč patří přeslička rolní mezi nejvýznamnější bylinky na odvodnění? Díky výraznému obsahu kyseliny křemičité, jež pozitivně působí na činnost močového měchýře a ledvin.
Zelený čaj je méně známým přírodním diuretikem
Jako výborné přírodní diuretikum výborně funguje také klasický zelený čaj. Tento oblíbený nápoj má obecně významný přínos pro lidské zdraví, močopudnost patří mezi ty méně známé benefity. Chcete-li zabránit zadržování vody v těle, každý den si dopřejte tři šálky zeleného čaje. Zelený čaj můžete rovněž užívat formou přírodních tablet.
Mladý ječmen chrání organismus před zavodňováním
Mezi bylinky na odvodnění patří rovněž mladý ječmen, který chrání lidský organismus před zavodňováním. Mladý ječmen totiž mimo jiné do těla doplňuje železo a vápník. Jde o významné minerální látky, které působí proti hromadění tekutiny ve tkáních. Tato zelená superpotravina dále zrychluje metabolismus a chrání lidské tělo před překyselením.
Další bylinky na odvodnění: Kopřiva dvoudomá nebo smetánka lékařská
Výrazné močopudné účinky mají listy a nať kopřivy dvoudomé. Tuto bylinku užívejte ve formě čaje, šťávy, ovšem i v syrovém stavu do salátů. Pozitivní účinky poznáte již po pár dnech užívání. Kopřiva dvoudomá se totiž řadí mezi nejsilnější přírodní diuretika.
Při nadměrném zavodnění vám rovněž uleví kořen smetánky lékařské. Právě pampeliškový kořen, který je velmi silným prostředkem pro odvodnění organismu, můžete užívat ve formě čaje. Kromě toho, že jde o významné přírodní diuretikum, přispívá také k celkové detoxikaci organismu.
Jak dále bojovat proti zadržování vody v těle
Nejen bylinky na odvodnění organismu, zadržování vody v těle potlačíte i dalšími přirozenými postupy.
-
Přestaňte solit jídlo a nadměrně kořenit. Na dochucení pokrmů použijte vhodné bylinky. Jako bylinky na odvodnění a zároveň dochucení výborně fungují například libeček, petrželová nať nebo řapíkatý celer.
-
Do svého jídelníčku zařaďte zásaditější potraviny. Patří k nim meloun, okurka rajčata, pórek, jablka, broskve, hroznové víno, nektarinky nebo švestky. Začněte se vyhýbat kyselinotvorným potravinám.
-
Každý den vypijte alespoň 1,5 až 2 litry čisté neperlivé vody.
-
Pravidelně se hýbejte. Každý den si dopřejte minimálně 30minutovou procházku na čerstvém vzduchu. Třikrát do týdne se věnujte intenzivnějším pohybovým aktivitám.
Buďte první kdo přidá komentář