Bolí vás hlava? Na vině může být stres

Bolesti hlavy postihují až 20% populace. Příčiny můžeme nalézt ve vysoké míře stresu i mentálním vyčerpání. Jak si pomoci aniž bychom museli polykat návykové chemické tabletky?

KOTVIČNÍK FORTE 100 tob. extrakt 90% saponinů
Bolí vás hlava? Na vině může být stres
foto: Pixabay
VÝPRODEJ: 50% SLEVA: MACA peruánská BIO 100 g za 75 Kč

Určitě to každý v životě někdy zažil. Období těžkého psychického i mentálního vyčerpání. Člověk přijde unavený z práce domů, musí řešit děti i partnera, udělat práce okolo i uvnitř domácnosti. Přijde čas večera a dotyčný si uvědomí, že vlastně za celý den neměl čas na sebe, a tak místo spánku otevře notebook a dopřává si trochu zábavy, k tomu během dne vypije 2 až 5 šálků káv.

Mozek musí odpočívat

Spánkový deficit a vysoká hladina stresu způsobuje vytížení naši nervové soustavy i mozku, a jelikož během práce mozkových buněk se mezibuněčný prostor zanáší toxiny, produkovanými neurony při jejich práci (zcela přirozený proces), tak jejich zadržování vede k pocitům ospalosti.

Při dlouhodobém spánkovém deficitu nebo silnému mentálnímu vytížení, tak vznikají bolesti hlavy lokalizované v oblasti našich spánků.

Příčiny, na kterých bychom měli zapracovat, abychom se vyhnuli nepříjemným bolestem hlavy:

AŠVAGANDA 100 tob.
  • vysoká hladina stresu
  • nedostatek spánku
  • vysoká konzumace kofeinu a nepřírodních stimulantů
  • nedostatečný příjem tekutin (každý by měl vypít denně 2 – 3 l čisté vody)
  • silné mentální zatížení a vysoké nároky na koncentraci
  • vysoká konzumace masa i nezdravých tuků
  • nedostatečná konzumace živých potravin (zelenina, ovoce, ořechy)

Léčba spočívá ve změně životního stylu. V některých případech je nutné od základu změnit náš život. Najít si lepší a méně stresující zaměstnání, přestat pít kávu a dopřát si pravidelný a dostatečně dlouhý spánek.

Odborníci také doporučují do procesu léčby zařadit pravidelná cvičení, která pomůžou snížit hladinu kortizolu i navýšit hladinu testosteronu a naučit se různé relaxační dechové praktiky nebo rovnou provádět meditaci.

Avšak vzdání se kofeinu i zaměstnání, nebo odhodlaní začít s cvičením a meditací někdy vyžaduje mnoho vůle. Bavíme se tady o podstatných životních změnách, takže opravdu legrace bokem. Pro úspěšnou léčbu je v některých případech nutná pomoc z druhé strany ve formě naturálních suplementů.

BRAHMI kapsle 100 ks

Bylinky a potraviny zlepšující mozkovou činnost, paměť i detoxikaci.

Mnohem snáze se nám bude vzdávat kávy, když ji nahradíme za brahmi nebo guaranu či ašvagandu, což jsou produkty mající při dlouhodobém užívání pozitivní efekt s naprosto minimálním rizikem vytvoření závislosti. Chuchuhuasi je další přírodní produkt podporující mozkovou činnost i nervovou soustavu.

Kurkuma zase pomůže při odbourávání nahromaděného plaku v mozku a v prevenci vůči zánětům nervové soustavy. Zázvor je pomocník při vylučování volných radikálů, které náš mozek mohou poškozovat.

Hloh obecný se často užívá pro podporu mozkové funkce i snížení hladiny stresu a řimbabu můžeme použít jako bojovníka proti depresi.

Závěrem

Jestli někoho z nás trápí bolesti hlavy a migrény, tak by se měl určitě zamyslet nad svou dosavadní životní situací a podniknout kroky ke změně životního stylu. Určitě silně doporučujeme nahradit některé léky a stimulanty lepšími přírodními produkty a vyhnout se tak negativním vlivům i kontradikcím. Užívání výše zmíněných produktů doporučujeme úplně každému, protože kromě toho, že nám pomohou vyléčit bolest hlavy, tak silně podporují organismus i v jiných oblastech.

Avšak pokud změníte jídelníček, životní styl, práci a začnete cvičit, máte dostatečný spánek, užíváte přírodní suplementy, ale bolesti hlavy stále přetrvávají, tak je na místě navštívit moderní zdravotnická zařízení.

Klid v hlavě i na duši vám přeje Jakub

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*