Bio či nebio? Vše je otázkou čistě naší volby

Bio či nebio? Vše je otázkou volby

eshop energie života nabízí


ŠKORNICE 10:1 20g

nahradí viagru

399 Kč

MODRÝ LEKNÍN

prohloubí meditaci

349 Kč

DÝŇOVÁ SEMENA 500 g

doplní nutné živiny

139 Kč

KOKOSOVÝ OLEJ BIO 500ml

zkrásní pokožku

149 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

energiezivota Banner3 - Bio či nebio? Vše je otázkou čistě naší volbyTy koupíte buď ve specializovaných obchodech se zdravou výživou nebo v některých větších hypermarketech s koutkem vymezeným pro racionální stravu.

Cena těchto potravin je vyšší než za běžné potraviny. Na druhou stranu si kupujete potraviny, na jejichž výrobu se nepoužily chemické konzervační látky, emulgátory ani zvýrazňovače chuti a barviva, tedy takzvaná éčka.

Bio potraviny se vyrábějí ze surovin, které se získávají na biofarmách. Toto označení se poskytuje pouze takovým zemědělcům, kteří své produkty pěstují na půdě podle přísných kritérií o nezávadnosti surovin. Například takové rajče se pěstuje bez použití chemických postřiků a jiných umělých zásahů do přírody. A zároveň chutná jako rajče, na rozdíl od běžné marketové nabídky.

Pokud nemáte peníze na biopotraviny, stále je vhodnější a mnohem zdravější navštívit například farmářské trhy anebo alespoň tržiště. Tam často dostanete minimálně za stejnou cenu dalekou vyšší kvalitu ovoce a zeleniny než v hypermarketech.

Doplňky výživy

Pokud nám strava nedává vše, co naše tělo potřebuje, jsou tady ještě doplňky výživy. Nicméně je třeba si uvědomit, že suplementy jsou průmyslově vyráběné. Tudíž bychom při jejich konzumaci měli mít vždy na paměti, že pro tělo je přirozenější přijímat je přímo ve stravě. To se týká především vitamínů a minerálních látek.

Takže navzdory prospěšnosti doplňků je nutné znát jejich hranice a některé sporné údaje o nich. Doplňky nikdy nemohou kompenzovat nedostatečnou stravu. Nemohou také neutralizovat vysoký příjem živočišných tuků, které způsobují zvýšené riziko onemocnění srdce a cév.

V poslední době se v případě doplňků výživy často hovoří o takzvaných antioxidantech, které omezují proces oxidace v organismu a tím zabraňují jeho předčasnému opotřebení a stárnutí. Mezi potravinové doplňky s vysoce antioxidačními účinky patří selen, karotenoidy, flavonoidy, některé aminokyseliny a koenzym Q10.

Například Ginkgo biloba může zlepšit mnoho příznaků spojených s věkem, zvláště těch, které jsou vyvolány sníženým průtokem krve. Jako jsou závratě, impotence a krátkodobé poruchy paměti.


ENERGIZÁTOR 30 ml

probudí vyšší energii

2391 Kč

AŠVAGANDA FORTE 100 tob.

absolutní klid

799 Kč

OSTROPESTŘ. OLEJ 500 ml

vyčistí játra

199 Kč

ERYTHRITOL 150 g

nahradí bílý cukr

49 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*