Barva krve během menstruace napoví, na co dát pozor

Věděly jste, že během menstruace o vás vaše tělo prozrazuje mnohem více, než jen zda jste těhotná či nikoliv? Jde především o barvu krve, která odhalí možné potíže.

REKLAMA

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

ŠKORNICE FORTE

jako za mlada

899 Kč


Barva krve během menstruace napoví, na co dát pozor.
Barva krve během menstruace napoví, na co dát pozor.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Barva krve během menstruace se může různě měnit. Do jakých odstínů?

Menstruace je periodicky se opakující krvácení, které nastává u žen v rámci menstruačního cyklu. Kromě lidí mají menstruační cykly jen velké opice, na rozdíl od estrálního cyklu u většiny druhů savců.

Růžová barva krve během menstruace

Jednoduchým vysvětlením růžové barvy krve během menstruace je konec menstruačního cyklu. Pokud však zaznamenáte růžovou barvu krve v půlce menstruačního cyklu, může to znamenat nejrůznější příčiny, jak je například rané těhotenství, hormonální nerovnováha nebo onemocnění reprodukčních orgánů.

Světle červená

Světle červená barva krve během menstruace naznačuje, že váš menstruační cyklus je zcela v pořádku a bez potíží. Pokud však menstruace trvá déle než 7 dní a krev je i nadále červená, měly byste navštívit lékaře. A to neodkladně, důslednost v tomto případě je opravdu na místě.

REKLAMA
floradix tabs - Barva krve během menstruace napoví, na co dát pozor

Tmavě červená

Pokud se v polovině menstruačního cyklu objeví tmavě červená krev, je to zcela v normě. Pokud však je krev i nadále tmavě červená, může to být známkou počínajícího potratu nebo přítomnosti nezhoubného nádoru. Tak či onak, opět doporučujeme navštívit lékaře.

Červeno-oranžová barva krve během menstruace

Taková barva krve během menstruace může znamenat infekci. Můžete také cítit nepříjemný zápach podobný hnilobě. Okamžitě navštivte gynekologa.

Floradix doplní ztracené železo, což je prevencí anémie.

Hnědo-černá

Hnědá nebo černá krev krve během menstruace může vypadat děsivě, ale nemějte obavy. Jde pouze o krev, která zůstala v děloze. Obvykle je to úplně normální.

Měly byste zbystřit jen v případě, že pod vrstvou této barvy zaznamenáte oranžovo-žlutou. To může být příznakem infekce.

Silné krvácení

Mnoho žen během nejméně jednoho dne menstruačního cyklu zaznamená silné krvácení. Stává se to obvykle druhý nebo třetí den. Pokud však silné krvácení pokračuje, poraďte se s gynekologem.

Flíčky

Pokud si všimnete krvavých flíčků v době, kdy nemáte menstruaci, může to být známkou hormonální nerovnováhy nebo těhotenství.

Absence menstruace

Příčinou může být onemocnění, těhotenství, stres, náhlá ztráta váhy nebo menopauza. (zdroj: choosehealthylife.com)

REKLAMA

CAIGUA 100 tob.

zdravé tělo

419 Kč

PARA ořechy 250 g

doplní důležitý selen

259 Kč

KOTVIČNÍK plody 100 g

nakopne hormony

369 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*