Antikoncepce ničí tělo, jak jej očistit?

Rozhodla jste se, že z určitého důvodu přestanete brát hormonální antikoncepci? Abyste své tělo očistila od nahromaděných chemických látek a navrátila jej do původního stavu, bude to běh na dlouhou trať. Pokud chcete očistu svého těla urychlit, vsaďte zejména na bylinky.

REKLAMA

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

MACA BIO 1kg

vyladí hormony

349 Kč

CAMU CAMU 100 tob.

doplní vitamin C

469 Kč


Antikoncepce ničí tělo, jak jej očistit?
Antikoncepce ničí tělo, jak jej očistit? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Užívání hormonální antikoncepce s sebou nese daň v podobě zanesených cév, únavy, nárůstu váhy, problémů s játry či zvýšeného cholesterolu. Tyto symptomy u mnohých žen přetrvávají i po vysazení antikoncepce.

S vysazením antikoncepce odstartujte proces očisty

I když přestanete brát umělé hormony, mohou se u vás objevit další zdravotní komplikace, k nimž patří především změny a výkyvy nálad, zhoršení kvality pleti, vlasů a nehtů nebo intenzivnější poševní výtoky. Neměla byste se však lekat. I tyto dočasné komplikace patří k procesu očisty. Vaše ženské tělo se totiž začíná probouzet a vše, co dosud hormony uměle potlačovaly, musí vyjít na povrch.

Vaše tělo potřebuje určitý čas, aby se s vysazením hormonální antikoncepce samo vyrovnalo. Tento proces může trvat měsíce i roky. Dobu čištění však můžete výrazně zkrátit, pokud se obrátíte na přírodu.

Na co myslet před vysazením

Pokud jste se rozhodla, že přestanete antikoncepci užívat, v případě antikoncepčních pilulek tyto umělé hormony vysaďte až po dobrání celého platíčka. Je velmi důležité, abyste nepřestala antikoncepci brát uprostřed cyklu, neboť je to pro vaše tělo velmi nebezpečné.

Jak očistit tělo od antikoncepce: Vsaďte na vitamin C a celkovou detoxikaci

Když vysadíte hormonální antikoncepci, vaše tělo je po měsících či letech jejího užívání plné umělých hormonů, které do něj nepatří. Musíte jej proto dostat do přirozeného stavu, s čímž souvisí především srovnání hormonální hladiny i přirozený menstruační cyklus neovlivněný chemií.

I když je tato očista během na dlouhou trať, máte několik možností, jak ji zkrátit. Po vysazení proto začněte své tělo dopovat vitaminem C například v podobě rakytníkového sirupu či ovoce camu camu. Svému organismu dopřejte také vyšší množství železa, zinku a vitaminů skupiny B, taktéž v přírodní formě. Na vitaminy skupiny B je bohatý například přírodní vitamin B komplex v tekuté formě.

Vaše tělo potřebuje i celkovou detoxikaci. V průběhu dne vypijte alespoň dva litry čisté neperlivé vody a zapomeňte na alkohol. Detoxikaci vašeho organismu a zvlášť potřebnou detoxikaci jater, která znehodnotilo dlouhodobé užívání antikoncepce, podpoří zejména ostropestřec mariánský nebo peruánská bylina Sangre de drago neboli Dračí krev.

Nepravidelnost menstruačního cyklu

Po vysazení antikoncepce se spousta žen potýká s nepravidelností menstruačního cyklu. Některé z nich mají dokonce v důsledku působení umělých hormonů potíže s vyvoláním menstruace. V době, kdy přestanete brát antikoncepci, proto přejděte na bylinky, které stimulují tvorbu ženských pohlavních hormonů a které zároveň harmonizují přirozený menstruační cyklus.

Pro sjednocení menstruačního cyklu vyzkoušejte například třezalku tečkovanou. Pomůže vám rovněž oblíbená ženská bylina kontryhel lékařský. Tyto bylinky můžete k dané situaci kombinovat. Abyste se mohla vrátit ke svému přirozenému ženství, vyzkoušejte rovněž osvědčené receptury, k nimž patří například bylinný přípravek Femigard. Hormonální rovnováhu ve vašem těle pomůže zajistit také pupalka dvouletá, kterou lze užívat například ve formě tinktury. Tato bylinka vám pomůže i od silné a bolestivé menstruace a zmírní příznaky nepříjemného premenstruačního syndromu.

Nastolit hormonální rovnováhu a pomoci s poruchami menstruace pomůže dále kořen macy peruánské. Velmi silnou ženskou bylinou je i andělika čínská. V případě, že vám předchozí bylinky dostatečně nezharmonizují menstruační cyklus, sáhněte právě po ní.

Vysazení antikoncepce a těhotenství

Každá žena vysazuje antikoncepci z různého důvodu. Jestli jste přestala užívat antikoncepci proto, že chcete otěhotnět, je důležité, aby se vaše tělo nejprve hormonálně zcela ustálilo. Zvlášť pokud jste hormonální antikoncepci brala několik let, začněte se s partnerem snažit o početí nejdříve 12 měsíců po vysazení. Předejdete tím rizikům, jako je vícečetné těhotenství nebo samovolný potrat.

REKLAMA

MACA prášek 500 g BIO

vyladí hormony

274 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

MACA 100 tob.

vyladí hormony

429 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*