Alergie se dají léčit psychoterapií a bylinkami

Alergie představuje nepřiměřenou reakci imunitního systému na určité látky či materiály, s nimiž běžně přicházíme do styku. Jde třeba o alergii na prach, pyl, roztoče nebo zvířecí srst. Jak tento zdravotní problém léčit alternativně? Například psychoterapií nebo bylinkami.

REKLAMA

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

KRATOM 50 g

deprese ustupuje

599 Kč

MACA 100 g

vyladí hormony

149 Kč

MACA černá BIO 100 g

posílí paměť

219 Kč


Alergie se dají léčit psychoterapií a bylinkami.
Alergie se dají léčit psychoterapií a bylinkami. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Co je alergie? Jedná se o nadměrnou reakci našeho imunitního systému na látky, které by měly být ve většině případů neškodné. Respirační alergii spouští alergeny, ke kterým se nejčastěji řadí prach, pyl, roztoči, plísně či zvířecí srst.

REKLAMA
kurkumin forte new - Alergie se dají léčit psychoterapií a bylinkami

Jak se alergie projevuje

Pokud trpíte alergií, můžete mít příznaky postihující jak horní, tak dolní dýchací cesty. Jakým způsobem se tedy alergie na prach, pyl, roztoče či zvířecí srst projevuje? Po styku s konkrétním alergenem se u vás může objevit svědění a slzení očí, pocit, že máte v očích písek, a  často i zánět spojivek. Pro respirační alergii jsou dále typické záchvaty kašle a alergická rýma. Přidat se může také svědění kůže nebo kopřivka.

Respirační alergie se však může projevit také tzv. alergickým astmatem, tedy zánětem dolních dýchacích cest. Pokud je alergie i váš problém, měli byste ji začít léčit. V opačném případě by se mohly dané příznaky časem zhoršovat. Je dobré navíc vědět, že alergická rýma patří k rizikovým faktorům rozvoje astmatu. 

Kdo má k alergii sklony

Alergie se může objevit v jakémkoliv věku, nejčastěji je to v dětství či dospívání. Mnohdy se ovšem vyskytne až v dospělosti. Proč alergie vůbec vzniká? Jako následek genetických faktorů a faktorů prostředí. Alergie se však často objeví také u jedince, který k ní nemá genetické předpoklady.

V současné době trpí alergií v Česku zhruba jedna třetina obyvatel. Nejčastějšími alergeny jsou pyly trav, roztoči a pyl břízy. Dle statistik 2,5 milionu Čechů trpí alergickou rýmou, pouze 1,1 milionů lidí se však s alergií skutečně léčí. 

Alternativní léčba alergie: Pomocí psychoterapie či speleoterapie

Jaká je klasická léčba alergie? Pomáhají úlevové léky, tzv. antihistaminika. Alergologové doporučují také imunoterapii. Alergie lze léčit rovněž alternativní cestou, a to s využitím psychoterapie, včetně hypnózy. K alternativní léčbě alergie patří rovněž akupunktura a cvičení jógy. Projevy alergie zmírňuje dále speleoterapie, což je rehabilitace v jeskyních nebo solných komorách, kde je příznivá teplota, vlhko a správné složení podpůrných minerálních látek.

Léčba alergických projevů pomocí bylinek

Léčit alergii lze také přírodní cestou pomocí bylinek. Úlevu vám přinese zejména oregáno, které je velmi silnou bylinkou zmírňující projevy alergického astmatu. Oregáno působí protizánětlivě. Díky vysokému obsahuje flavonoidů, terpenů a karvakrolu čistí plíce a snižuje záněty dolních dýchacích cest. Oregáno užívejte ve formě čaje nebo oreganového oleje.

Další bylinkou zmírňující projevy alergie je kopřiva dvoudomá. Můžete ji užívat už preventivně (ideálně dva až čtyři týdny před začátkem alergické sezóny), díky čemuž předejdete vážnějšímu alergickému průběhu. Kopřivu pravidelně užívejte ve formě čaje nebo tinktury.

Jakými dalšími bylinkami můžete bojovat proti alergii? Pomůže vám ginkgo biloba, která patří k přírodním antihistaminikům a má protizánětlivé vlastnosti. Obrátit se můžete také na kurkumu obsahující účinnou látku kurkumin, která předchází projevům alergického astmatu. Alergickou reakci zmírní dále ostropestřec mariánský, heřmánek římský a máta peprná. Pokud vás trápí svědění a pálení očí, uleví vám výplachy odvarem ze světlíku lékařského. Světlík lze užívat také vnitřně, a to ve formě tinktury nebo kapslí.

V případě alternativní léčby alergie se obraťte také na nejúčinnější přírodní antihistaminika, ke kterým patří houby Cordyceps (housenice čínská) a Reishi.  Tyto poklady čínské přírodní medicíny snižují produkci hormonu histaminu v těle a zároveň blokují projevy jeho účinků. Tímto způsobem tedy zmírňují projevy alergických reakcí.

REKLAMA

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

KOTVIČNÍK 90% 20g

nakopne hormony

299 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

SPIRULINA tbl.

detoxikace těla

219 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*