8 věcí, které by každá žena měla vědět o vagíně

Je to zahanbující problém, o němž žádná žena nechce hovořit. Svědění, pálení nebo výtok „tam dole“ může mnohé z nich přivádět k agónii – některé se však příliš stydí, než aby vyhledaly pomoc.

REKLAMA

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč

ŠKORNICE extr

jako za mlada

429 Kč

GOTU KOLA FORTE

vyšší inteligence

899 Kč

CAIGUA 100 g

podpoří hubnutí

219 Kč


Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Primář gynekologie Dr. Ahmed Ismail z Queensway Gyneacology v Londýně říká, že zdravá vagína je bez zápachu a jiných symptomů.

energiezivota Banner3 - 8 věcí, které by každá žena měla vědět o vagíněŽeny by měly docházet na pravidelné prohlídky, aby měly jistotu, že „tam dole“ jsou v pořádku – ať už jsou sexuálně aktivní, nebo ne, říká.

V článku pro časopis Healthista píše, že existují způsoby, jak se mohou ženy chránit před infekcemi a zajistit svému přirození dobré větrání.

Přinášíme vám jeho nejlepší rady:

Na veřejných místech si sedejte na vlastní ručník.

Na veřejných toaletách, bazénech, v jakuzzi, v lázních a saunách vždy používejte své osobní ručníky, abyste nedostaly kandidózu nebo bakteriální vaginózu, které se přenášejí tak, že ulpívají na různých površích.

Umývejte svou vagínu – ne však antibakteriálním mýdlem

Pokud jste byly dlouhé hodiny venku, udělejte si čas, abyste si umyly vagínu obyčejnou vodou a během dne jí dobře vysušujte a větrejte.

Není potřeba, abyste používaly antibakteriální mýdla, protože ta pozmění choulostivou pH rovnováhu vaší vagíny a spolu se škodlivými bakteriemi mohou vyhubit i ty prospěšné, což může jakýkoliv nepříjemný zápach ještě zhoršit.

Nenoste spodní prádlo z umělých vláken

Vždy dávejte přednost bavlněnému spodnímu prádlu, protože to udržuje celou oblast v suchu, dobře větranou a méně náchylnou k alergickým reakcím.

Umývejte své sexuální pomůcky

Pokud během sexu nebo masturbace používáte sexuální pomůcky, měly by být absolutně čisté stejně jako vaše ruce. Umyjte je teplou vodou s mýdlem, abyste odstranily všechny možné bakterie a infekce.

Nepoužívejte těsné oblečení

Zkuste se vyhnout dlouhodobému nošení těsných kalhot, které znesnadňují větrání.

I když neprovozujete sex, pravidelně navštěvujte lékaře

Přestože nejste sexuálně aktivní, měly byste pravidelně navštěvovat lékaře, abyste se ujistily, že vaše vagína je zdravá.

Pokud jste sexuálně aktivní, navštivte lékaře

Pokud jste sexuálně aktivní a máte výtok v důsledku nového (nebo stávajícího) vztahu, vyhledejte lékaře, aby zjistil, zda se nejedná o pohlavně přenosnou nemoc. Pokud se ukáže, že ano, je důležité, abyste se vy i váš partner okamžitě začali léčit.

S análním sexem opatrně

Pokud se účastníte análního sexu, neprovozujte po něm vaginální sex. Mohlo by to mít za následek velice vážné zdravotní problémy, neboť se tak z konečníku mohou přenést infekce jako třeba E-coli do vagíny a uretry – močové trubice, kterou proudí moč z těla.

Ty pak mohou způsobit vážný zánět močových cest, děložní sliznice, pánevní zánět a chronickou pánevní bolest a mohou vést k problémům s neplodností.

zdroj: www.dailymail.co.uk

překlad: ScoreV

REKLAMA

GOJI A kvalita 1 kg

zrychlí metabolismus

419 Kč

LNĚNÉ SEMÍNKO 1 kg

dodá zdravé tuky

89 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

L-TRYPTOFAN 60 cps

dodá potřebný klid

429 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*