Vilcacora – jak nám kromě očisty těla může pomoci

Vilcacora je liánovitá bylina z pralesa, o jejíchž přínosech mluví mnoho indiánských legend. Především nám navrací ztracenou sílu. Moderní život plný stresu a starostí nám hodně síly ubírá. A proto není divu, že je dnes vilcacora jednou z velmi vyhledávaných bylin.

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


Vilcacora - jak nám kromě očisty těla může pomoci.
Vilcacora - jak nám kromě očisty těla může pomoci.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Vilcacora se ve světě cení pro mnoho svých léčivých vlastností jako je například:

  • posílení imunity
  • antibakteriální a antivirové účinky
  • protizánětlivé účinky
  • antioxidační vlastnosti

Díky těmto všem vlastnostem lze říci, že vilcacora obnovuje v člověku jeho sílu. Na mnoha úrovních totiž dokáže tělo posílit. Její velká síla spočívá hlavně v tom, že odstraňuje z těla to, co tam nepatří. Můžeme říci, že tedy zásadně posiluje imunitní systém.

Kvalitní obrana je základ

Posílený a plně fungující imunitní systém znamená na jiné než fyzické rovině, že se umíme bránit. Naše obranné reakce jsou přirozené a přiměřené dané situaci. S přehnanou obranou jinak totiž přichází alergie.

Naše dostatečná obrana nevpouští do těla něco, co tam nemá být. Ať už se jedná o viry či bakterie. Dokážeme si hájit své zájmy a nezapomínáme na respekt k okolí.

Náš imunitní systém by neměl spát a neměl by se bát reakce. Není tedy divu, že se vilcacora využívá při léčbě nádorů a některých druhů rakoviny. Vilcacora totiž dokáže probudit oslabený organismus k akci.

Správná aktivita a jednání pak člověka chrání. Správné jednání podpoří i vhodná strava. Pokud však ve stravě pokulháváme, tak i v tomto směru nám může být vilcacora velice nápomocná.

Vilcacora navrací ztracenou sílu

Vilcacora je popínavá rostlina z Amazonie, která má trny ve tvaru drápů. Už tímto svým vzhledem vyjadřuje, že je vhodná pro člověka, který ztrácí oporu sám v sobě a který nemá dostatečný obranný mechanismus.

Z vilcacory se využívá vnitřní kůra, protože právě ona má léčivé účinky. Konkrétně pomáhá posílit se vůči tomu, co nám neslouží. Člověk pak vyhledává to, co mu přináší radost a co ho charakterizuje. Dělá to, co ukazuje, kým je.

Člověk s oslabenou vnitřní sílou si totiž jinak lehce vytvoří autoimunitní onemocnění, záněty, nádory a další nepříjemnosti.

Vybírejte si druh Tomentosa

Můžete se setkat s mnoha druhy této zázračné rostliny. Ale pouze druh vilcacory Uncaria Tomentosa je léčivá. Dejte si pozor, aby se opět jednalo opravdu o vnitřní kůru.

Z této kůry se pak připravuje odvar, který se během dne v určitých intervalech popíjí. Existují však i kapsle či tinktury, které jsou svou účinností srovnatelné. Ušetříte si tak čas, který byste jinak věnovali přípravě odvaru.

Za odhalení cenných vlastností druhu Tomentosa vděčníme velkému fytoterapeutovi, panu Edmundovi Szeligovi. Bez něho bychom asi tento amazonský poklad nedokázali dostatečně ocenit. (zdroj: herbarperuanskychbylin.cz)

REKLAMA

VILCACORA 100 kapslí

detoxikace

429 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

MLADÝ JEČMEN BIO 100g

detoxikace těla

169 Kč


1 Comment

  1. Zaujalo mne, jak jeden kněz, který v Amazonii zkoumá účinky rostlin, prohlásil, že je musí zbavit indiánských pověr. Například, v době užívání vilcacory bychom neměli jíst maso, mít sex a jíst studené věci. Pak bude skvěle fungovat. Říkají indiáni. Doufám, že nepovažuje ze pověru, že se po některých lécích nemá chodit na sluníčko.

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*