Vaginální infekce dokáže potrápit: Jak na ni?

S infekcí v intimních partiích se setkala snad každá žena. Toto nepříjemné onemocnění má nejčastěji na svědomí přemnožená kvasinka Candida albicans. Pokud se s vaginální infekcí aktuálně trápíte i vy, jak ji co nejrychleji zaléčíte, abyste mohla opět běžně fungovat?

REKLAMA

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč

KOTVIČNÍK 50% 20g

vyladí hormony

199 Kč

MONOATOMICKÉ ZLATO

vyšší vědomí

1851 Kč


Vaginální infekce dokáže potrápit: Jak na ni?
Vaginální infekce dokáže potrápit: Jak na ni? foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Když se řekne vaginální infekce neboli vaginální mykóza, snad každá žena ví, o čem je řeč. Dle statistik ji na vlastní kůži alespoň jednou v životě prožilo 70 až 75 procent. Toto nepříjemné onemocnění intimních partiích se nejčastěji objevuje v letním období, spoustu žen však dokáže potrápit i v průběhu celého roku. Z jakého důvodu ale k vaginální infekci dochází?

Příčiny vaginální infekce

V ženské pochvě přirozeně žije několik druhů bakterií a kvasinek. Pokud se ovšem tyto mikroorganismy za určitých podmínek přemnoží, dochází právě ke vzniku vaginální infekce. Toto onemocnění přezdívané také jako kvasinková infekce nebo vaginální mykóza nejčastěji způsobuje kvasinka rodu Candida Albicans.

Aby se tato kvasinka mohla přemnožit, a tím pádem mohlo dojít k rozvoji vaginální infekce, musí mít vhodné podmínky. K množení kvasinek v intimních partiích přispívá zejména:

  • nošení spodního prádla z umělých materiálů
  • nošení příliš těsných kalhot a džín
  • používání parfémovaných sprchových gelů a mýdel při hygieně intimní oblasti
  • málo častá výměna vložek a tamponů při menstruaci
  • nechráněný pohlavní styk
  • konzumace jídel s vysokým obsahem cukru
  • kouření a pití alkoholu
  • nadměrný stres

Projevy infekce

Vaginální infekce se nejčastěji projevuje pálením a svěděním v intimní oblasti. Poznáte ji i tak, že vnější část vašich rodidel je výrazněji prokrvená. Tyto nepříjemné příznaky doprovází rovněž bělavý hrudkovitý výtok, tlak v podbřišku, řezání při močení a bolestivost při pohlavním styku.

Léčba vaginální infekce

Pokud aktuálně trpíte vaginální infekcí, okamžitě se pusťte do její léčby. Toto onemocnění intimních partií se standardně léčí běžně dostupnými antimykotiky, a to v podobě čípku, gelu či mastičky. Kromě toho můžete zahájit také přírodní doplňkovou léčbu. Které bylinky se úspěšně poperou s vaginální infekci?

Lichořeřišnice – Má výrazné antimykotické účinky, a to zejména v oblasti intimních a močových cest.

Echinacea – Pomůže vám posílit imunitní systém, a lépe se tak vypořádat s infekcí.

Rakytník – Podporuje činnost imunitního systému. Tělu dodává zvýšený přísun vitaminu C, který je rovněž důležitý při boji proti vaginální mykóze.

Grepová jádra – Patří k nejúčinnějším rostlinným antibiotikům. Ničí škodlivé bakterie, viry i plísně, díky čemuž vám uleví od obtíží způsobených kvasinkami.

Sedací koupele z protizánětlivých a protiplísňových rostlin – Při léčbě vaginální mykózy je vhodná například sedací koupel z drcené dubové kůry a heřmánku. 3 lžíce dubové kůry a 1 lžíci květů heřmánku přelijte 0,5 litrem vařící vody. Nechte 30 minut odpočívat a následně doplňte vodou tak, aby vznikla vlažná lázeň. V této koupeli setrvejte 10 minut. Opakujte po dobu obtíží každý den.

Naordinujte si přísnou protikvasinkovou dietu

Abyste se vaginální infekce zbavila, naordinujte si také přísnou protikvasinkovou dietu. Ze své stravy vylučte cukry a bílou mouku. Naopak začněte ve větší míře jíst čerstvou zeleninu a ovoce. Vhodné jsou pro vás dále výrobky z celozrnné mouky, celozrnná rýže, kuskus, špaldová pšenice, pohanka, jáhly a také luštěniny.

Kromě sladkostí a čokolády do protikvasinové diety nepatří ani mléko a mléčné výrobky. Zapomeňte rovněž na alkohol, kávu a černý čaj. Denně vypijte alespoň dva litry neperlivé vody. Dopřát si můžete i některé bylinkové čaje nebo zelený čaj.

Jak se dále vaginální infekce zbavit

Aby byla ve vašem případě vaginální infekce minulostí, začněte nosit spodní prádlo a kalhoty z přírodních a prodyšných materiálů. K intimní hygieně se naučte používat speciální gely s přirozeným pH. Pokud máte menstruaci, měňte si hygienické pomůcky, jak nejčastěji můžete.

Opatrná byste měla být i v  intimní oblasti. Pokud máte vaginální infekci, na toto onemocnění by se měl dostatečně přeléčit i váš partner, se kterým sexuálně žijete. V opačném případě se vám bude vaginální mykóza vracet znovu a znovu.

REKLAMA

GOJI 500g

zrychlí metabolismus

229 Kč

KURKUMIN forte

zdravé srdce

899 Kč

MAGNOLIE extrakt 80%

odstraní úzkost

369 Kč

KONOPNÉ SEMÍNKO 500g

dodá zdravé tuky

369 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*