Tetanie: Její příznaky a přírodní léčba

Tetanie se řadí mezi nejčastější onemocnění jednadvacátého století. Tato nemoc postihuje zejména mladší generaci, které umí pořádně zkomplikovat život. Ačkoliv tetanie není životu nebezpečná a je dobře léčitelná i bylinkami, řada lidí její projevy podceňuje a s touto nemocí nedělá vůbec nic.

REKLAMA

BRAHMI 100 tob.

přetaktuje váš mozek

469 Kč

KŘEMELINA 150 g

posílí kosti, vlasy, kůži

169 Kč

CAMU CAMU 100g

doplní vitamin C

369 Kč

REISHI FORTE

dobrý cholesterol

899 Kč


Tetanie se projevuje například křečemi v rukou. foto: Shutterstock
Tetanie se projevuje například křečemi v rukou. foto: Shutterstock
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Tetanie je onemocněním, které můžeme laicky popsat jako zvýšenou nervosvalovou dráždivost. Tato velmi častá nemoc dneška, která nejčastěji postihuje mladé lidi mezi dvacátým a třicátým rokem života, vzniká z celé řady příčin a vykazuje i celou řadu příznaků. Základním z projevů tetanie je nepříjemné křečovité sevření prstů na rukou. Jaké jsou ty další?

Základní příznaky tetanie

Skutečnost, že trpíte tetanii, zjistíte zejména s ohledem na stav svých rukou a nohou. Prsty na všech vašich čtyřech končetinách jsou skrčené a křečovitě sevřené. Výraznější křeč se může objevit také na drobných svalech, které máte kolem rtů. V tomto případě budete pociťovat, že máte napjatou tvář a rybí ústa. K tomu se může přidat i brnění jazyka a pocit sucha v ústech.

Dalším typickým příznakem zvýšené nervosvalové dráždivosti, kterého si lze při tetanii všimnout, je celková slabost, pocit vnitřního napětí a také pocit umrtvení části těla. Dále si můžete všimnout mravenčení či trnutí v prstech a končetinách. V noci můžete mít také křeče v lýtkách. Tetanie se projevuje i špatným dýcháním, pocitem nedodechnutí a potřebou hlubokého dýchání, často můžete pociťovat také tlak či bolest na hrudi.

K dalším doprovodným projevům tetanie se řadí únava a ztráta energie, špatné soustředění, problémy se spánkem, přecitlivělost na zvuky, ale také agresivita, úzkost a panický strach ze smrti a až velmi silná deprese.

Tetanie vás může svým projevem vystrašit

Tetanie je velmi častým onemocněním dnešní doby. Spousta lidí si však není vůbec vědoma toho, že touto nemocí trpí. Tetanie s některým ze svých příznaků se navíc umí objevit z ničeho nic a tetanický záchvat, trvající někdy pár minut a někdy až celé hodiny, dokáže  nemocného člověka pěkně polekat. Nezřídka se tak stává, že si lidé příznaky této nemoci vykládají jako projevy jiného onemocnění, a to například infarktu myokardu.

Příčiny tetanie

Máte podezření, že trpíte tetanií? Tato nemoc vás mohla postihnout hned z několika příčin. Za tuto nemoc může zejména dlouhodobý stres. Tetanii se totiž velmi často přezdívá „nemoc vystresovaných“. Toto onemocnění vzniká i v důsledku velkého tepla, dusna, pobytu v prostorách přeplněných lidmi, ale také v důsledku menstruace. K tetanii dochází i z důvodu dlouhodobého poklesu vápníku v těle, při poklesu hladiny hořčíku v těle a rovněž při nedostatku vitaminu D.

Přírodní léčba tetanie

Jestliže vám specialista potvrdí, že opravdu trpíte tetanií, měli byste vědět, že toto onemocnění je kromě klasických léků dobře léčitelné přírodní cestou. Co vše byste měli dělat, aby pro vás byla tetanie minulostí?

Upravte si jídelníček a zaměřte se na přírodní doplňky

Zaměřte se zdravý a vyvážený jídelníček, který bude obsahovat zejména ovoce, zeleninu, luštěniny, obiloviny, semena a ořechy. Důležité je, abyste se vyhnuli hladovění a nezahrávali si s redukčními dietami, v důsledku kterých by došlo k poklesu hořčíku ve vašem těle.

Vápník a hořčík byste neměli přijímat pouze v potravě, při léčbě tetanie vám pomohou také přírodní výživové doplňky. Užívejte především přírodní hořčík. Úlevu vám dále přinese horský vápník s mumiem a rovněž extrakt z houby reishi, který obsahuje vysoký podíl vápníku. Některé bylinky vám pomohou rovněž od úzkostných až depresivních stavů. Výborně funguje například ašvaganda. Úlevu vám dále přinese třezalka tečkovaná či meduňka lékařská. Tyto bylinky však mezi sebou nekombinujte.

Žijte zdravým životním stylem

Důležité rovněž je, abyste změnili své myšlení a životní styl. Začněte myslet pozitivně, pokud je to možné, vyhýbejte se stresu a buďte vždy nad věcí. Přestaňte kouřit a pít alkohol. Vyhněte se také pití kávy a dalších kofeinových nápojů. Zejména kofein a alkohol zapříčiňují rychlejší odčerpávání hořčíku z těla a mohou vás pod vlivem stresu vnořit do úzkostného stavu.

Začněte se rovněž více hýbat. Choďte na procházky do přírody a alespoň dvakrát do týdne se věnujte intenzivnějšímu cvičení, například józe. Abyste načerpali tolik potřebný vitamin D, nastavujte ve zdravé míře své tělo sluníčku. V zimním období vitamin D doplňujte přírodními doplňky.

REKLAMA

KRATOM 5 g

nakopne, ale neutlumí

99 Kč

REISHI 100 kapslí

zpomalí stárnutí

469 Kč

BRAHMI 50% 20g

přetaktuje váš mozek

299 Kč

GARCINIA 100 kapslí

podpoří hubnutí

469 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*