Syndrom kancelářského oka: Jak jej vyléčit

Práce na počítači je v dnešní době něco neodmyslitelného. Ale zároveň nám do života přináší řadu úskalí. Jedním z nich je i syndrom kancelářského oka. Ale nic není tak žhavé, jak se na první pohled zdá. Jak tedy vyzrát na syndrom kancelářského oka?

eshop energie života nabízí


GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč


Syndrom kancelářského oka: Jak jej vyléčit.
Syndrom kancelářského oka: Jak jej vyléčit.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Abychom mohli na tento problém vyzrát, tak je dobré nejdříve vědět, co vše ho může způsobit. Syndrom kancelářského oka se nejčastěji spojuje s dlouhodobou prací na počítači.

Není to však jediná příčina, která nám problémy jako pálení, svědění či pocit něčeho cizího v oku, může přivodit. Syndrom kancelářského oka má více příčin.

OČANKA - SVĚTLÍK 30 kapslí

Jejich podstatou je následující:

  1. dlouhodobé namáhání očí jednostrannou aktivitou – upřený pohled do počítače, sledování televize, hraní digitálních her, jízda autem, a jiné
  2. nedostatečná kvalita prostředí, ve kterém se vyskytujeme – suchý vzduch, průvan, nedostatek vlhkosti, vířící prach, prudký vítr, cigaretový kouř, a další
  3. špatná kvalita a nedostatek světla – blikající monitor, zářivkové světlo, špatný úhel dopadu světla, nevhodná vzdálenost od monitoru, nedostatečné podsvícení, a podobně

Tím to ale nekončí

Oči se díky těmto faktorům více namáhají. Snižuje se jejich frekvence mrkání a tím i jejich dostatečné zvlhčení. Řezání a pálení, které se pak objeví, je pouhý začátek. Často totiž lidé zaznamenají i další problémy.

Jako je například:

  • citlivost na světlo
  • špatná snášenlivost pobytu na větru
  • špatná snášenlivost pobytu ve smogovém prostředí
  • zhoršené vidění k večeru, a další

Jak tedy na syndrom kancelářského oka vyzrát

Zdá se, že zachovat si kvalitu vidění je v dnešní moderní a velice znečištěné společnosti nadlidský úkol. Přesto existují jistá opatření, která nám v tom mohou pomoci.

Je ale potřeba tento problém uchopit z více stran. Základem jsou mechanická opatření, která maximalizují vhodné podmínky pro činnosti spojené s jednostrannou aktivitou očí.

Dále je důležitý pohyb, který zahrnuje:

  1. častější přestávky – využijte tento čas a občerstvěte se, protáhněte se či projděte někam do jiné místnosti nebo ven na čerstvý vzduch (na potřebu přestávky nás může upozornit speciální aplikace v mobilu)
  2. zvýšenou četnost pohybů očí – hýbejte očima různě do stran, nahoru a dolů (cílené techniky na uvolnění očí se můžete naučit díky oční józe)
  3. vnímaní varovných signálů – při každém nepříjemném pocitu spojeném s očima to berte jako alarm a oči si promněte, na chvíli zavřete, či nakapejte nějaký zvlhčující preparát (na akutní bolest spojenou s očima lze zmáčknout na těle příslušné akupresurní body)

A neméně důležité je starat se o svůj zrak i zevnitř

Ne vždy se nám totiž podaří zajistit kvalitní podmínky pro práci, aniž bychom si nekoledovali o syndrom kancelářského oka. Proto je nutné zvyšovat kvalitu a odolnost našeho zraku.

Nejjednodušším způsobem to uděláme tak, že do své stravy zahrneme potraviny bohaté na vitamíny A, E, C a vitamíny řady B. Skvělým zdrojem právě těchto vitamínu je například rakytník. Šťáva z rakytníku nám může skvěle ochutit vodu a dodat potřebné množství lehce vstřebatelných vitamínů v přirozené formě.

Spolu s vitamíny by naše strava měla obsahovat i řadu antioxidantů, mastných kyselin a minerálů.  Příjem těchto látek si můžete zajistit kombinací ovoce, zeleniny s ořechy a luštěninami. Zaměřte se například na listovou zeleninu, citrusy, mrkev, avokádo, brokolici či borůvky. Můžete využít i doplňky, které obsahují právě výtažek z borůvky.

Svou stravu dále obohaťte o kvalitní bylinné čaje. Především ty, které obsahují očanku hvězdnou, nebo-li světlík lékařský. Zmírní vám totiž únavu očí a napomůže vám s jejich regenerací. Na syndrom kancelářského oka je tedy nepřekonatelný.

Světlík lékařský lze užívat nejen v podobě čaje, ale také jako výtažek z čerstvých bylin . Nebo je dostupný i v podobě praktických kapslí. Výluh ze světlíku lékařského lze použít i k zevním obkladům, které oči příjemně osvěží. Syndrom kancelářského oka tedy nakonec nemusí být takový strašák, jak se na první pohled zdá.


AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

129 Kč

GUARANA 100 g

energie do života

139 Kč

AŠVAGANDA 100 tob.

přináší klid

449 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

349 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*