Syndrom kancelářského oka: Jak jej vyléčit

Práce na počítači je v dnešní době něco neodmyslitelného. Ale zároveň nám do života přináší řadu úskalí. Jedním z nich je i syndrom kancelářského oka. Ale nic není tak žhavé, jak se na první pohled zdá. Jak tedy vyzrát na syndrom kancelářského oka?

REKLAMA

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

GUARANA 100 kapslí

energie do života

429 Kč


Syndrom kancelářského oka: Jak jej vyléčit.
Syndrom kancelářského oka: Jak jej vyléčit.
Líbí se Vám téma článku? Podělte se o něj s přáteli nebo jim ho pošlete e-mailem

Abychom mohli na tento problém vyzrát, tak je dobré nejdříve vědět, co vše ho může způsobit. Syndrom kancelářského oka se nejčastěji spojuje s dlouhodobou prací na počítači.

Není to však jediná příčina, která nám problémy jako pálení, svědění či pocit něčeho cizího v oku, může přivodit. Syndrom kancelářského oka má více příčin.

REKLAMA
světlík - Syndrom kancelářského oka: Jak jej vyléčit

Jejich podstatou je následující:

  1. dlouhodobé namáhání očí jednostrannou aktivitou – upřený pohled do počítače, sledování televize, hraní digitálních her, jízda autem, a jiné
  2. nedostatečná kvalita prostředí, ve kterém se vyskytujeme – suchý vzduch, průvan, nedostatek vlhkosti, vířící prach, prudký vítr, cigaretový kouř, a další
  3. špatná kvalita a nedostatek světla – blikající monitor, zářivkové světlo, špatný úhel dopadu světla, nevhodná vzdálenost od monitoru, nedostatečné podsvícení, a podobně

Tím to ale nekončí

Oči se díky těmto faktorům více namáhají. Snižuje se jejich frekvence mrkání a tím i jejich dostatečné zvlhčení. Řezání a pálení, které se pak objeví, je pouhý začátek. Často totiž lidé zaznamenají i další problémy.

Jako je například:

  • citlivost na světlo
  • špatná snášenlivost pobytu na větru
  • špatná snášenlivost pobytu ve smogovém prostředí
  • zhoršené vidění k večeru, a další

Jak tedy na syndrom kancelářského oka vyzrát

Zdá se, že zachovat si kvalitu vidění je v dnešní moderní a velice znečištěné společnosti nadlidský úkol. Přesto existují jistá opatření, která nám v tom mohou pomoci.

Je ale potřeba tento problém uchopit z více stran. Základem jsou mechanická opatření, která maximalizují vhodné podmínky pro činnosti spojené s jednostrannou aktivitou očí.

Dále je důležitý pohyb, který zahrnuje:

  1. častější přestávky – využijte tento čas a občerstvěte se, protáhněte se či projděte někam do jiné místnosti nebo ven na čerstvý vzduch (na potřebu přestávky nás může upozornit speciální aplikace v mobilu)
  2. zvýšenou četnost pohybů očí – hýbejte očima různě do stran, nahoru a dolů (cílené techniky na uvolnění očí se můžete naučit díky oční józe)
  3. vnímaní varovných signálů – při každém nepříjemném pocitu spojeném s očima to berte jako alarm a oči si promněte, na chvíli zavřete, či nakapejte nějaký zvlhčující preparát (na akutní bolest spojenou s očima lze zmáčknout na těle příslušné akupresurní body)

A neméně důležité je starat se o svůj zrak i zevnitř

Ne vždy se nám totiž podaří zajistit kvalitní podmínky pro práci, aniž bychom si nekoledovali o syndrom kancelářského oka. Proto je nutné zvyšovat kvalitu a odolnost našeho zraku.

Nejjednodušším způsobem to uděláme tak, že do své stravy zahrneme potraviny bohaté na vitamíny A, E, C a vitamíny řady B. Skvělým zdrojem právě těchto vitamínu je například rakytník. Šťáva z rakytníku nám může skvěle ochutit vodu a dodat potřebné množství lehce vstřebatelných vitamínů v přirozené formě.

Spolu s vitamíny by naše strava měla obsahovat i řadu antioxidantů, mastných kyselin a minerálů.  Příjem těchto látek si můžete zajistit kombinací ovoce, zeleniny s ořechy a luštěninami. Zaměřte se například na listovou zeleninu, citrusy, mrkev, avokádo, brokolici či borůvky. Můžete využít i doplňky, které obsahují právě výtažek z borůvky.

Svou stravu dále obohaťte o kvalitní bylinné čaje. Především ty, které obsahují očanku hvězdnou, nebo-li světlík lékařský. Zmírní vám totiž únavu očí a napomůže vám s jejich regenerací. Na syndrom kancelářského oka je tedy nepřekonatelný.

Světlík lékařský lze užívat nejen v podobě čaje, ale také jako výtažek z čerstvých bylin . Nebo je dostupný i v podobě praktických kapslí. Výluh ze světlíku lékařského lze použít i k zevním obkladům, které oči příjemně osvěží. Syndrom kancelářského oka tedy nakonec nemusí být takový strašák, jak se na první pohled zdá.

REKLAMA

KLOUB eso 100 kapslí

regenerace kloubů

1099 Kč

CORDYCEPS FORTE

regenerace těla

899 Kč

CORDYCEPS 100 kapslí

regenerace těla

529 Kč

AŠVAGANDA 50 g

přináší klid

149 Kč


Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*